Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra sikerül egy étkezést...

Mikorra sikerül egy étkezést kiváltani? Tápszeres anyukák?

Figyelt kérdés
5 és fél hós a lánykám, már 1 hónapja elkezdtem hozzátáplálni,végigkóstolt mindent. De ennél a szintnél meg is álltunk. Ha megeszik 40g őszibarack bébiételt,akkor max. 50ml tápszert iszik meg rá,mert egyszerűen eltelítődik. Viszont rá egy órára meg megissza a maradékot(150-180 tápit eszik). Nincs az,h napról napra többet enne a kóstolt gyümölcsből,hanem mindig ugyanannyit. Így nem tud elmaradni a tápszer. Ha meg rá egy órára megeszi a maradékot,akkor meg tolódik a többi evés! Nincs még kész a tízórai kiváltására? Uzsira Sinlacot kap,mert tejérzékeny. Tehát a főétkezések még így is maradnának tápszernek! Köszi
2011. dec. 7. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam ugyanennyi idős, nagyjából én is 1 hónapja, (talán kicsivel több)kezdtem a hozzátáplálást. Tegnap és tegnapelőtt fordult elő először, hogy megevett 1 egész üveg gyümölcsöt, és NEM kért utánna tápszert. Bezzeg ma, 3 kanál gyümölcs 120 gramm tápszer, 1 óra múlva üvöltés még 60 gramm tápszer. Szóval én tegnap már azt hittem, hogy kiváltotta a tízórait...de nem :-) A védőnő pont itt volt, ő azt mondta, hogy ez nem gond, majd szépen lassan, az ő tempójában fog menni a dolog.

Előtte ő is ugyanannyi mennyiséget evett (eszik) a bébiételből. A fele üvegnyit egeszi aztán megáll, nem kér többet.

2011. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi...szóval nem vagyok egyedül! :D Akkor kitartás! :D
2011. dec. 7. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetem. A tápszerben egyébként is minden vitamin benne van, szóval csak a "társadalmi elvárás" miatt én nem fogom rosszul érezni magam, mert még nem váltotta ki egyik étkezésést sem:-)

Majd eljön az az idő is, ha 1 hónap múlva, akkor 1 hónap múlva:-)

2011. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké,köszi...nem siettetem,csak érdeklődtem...:)))
2011. dec. 8. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én babómnak 4 fő étkezése van. Így alakult, mert már 3,5 hónaposan 9-10 órákat aludt. Most 4 hónapos, néha 11 is alakul.

így nem maradt elég idő a napból 5 étkezésre.

Így a tízórai a reggeli és az ebéd között kb. fél időben gyümölcs és tea. Direkt tea itt és csak ekkor, hogy érezze, az is egy étkezés. Egyébként vizet iszik.


Ezt annyira megszokta, hogy mindig követeli is, pedig nem kellene, hogy a reggeli után éhes legyen 2 - 2,5 órával.


Az ebéd előtt próbáltuk már a répát 2 napig, de szenvedett tőle éjszaka. Vagy a fronttól. Ismerős anyukák azt mondták, meg kell tanulnia, hogy más a kaja, másképp kell emészteni, gázosodhat is, és azt ki kell nyomni.

A doktornő azt mondta, répát csak hetente 1x vagy max 2x kapjon, mert hasfogó és rossz élménye lehet vele, ha nehezebben jön ki. Azt mondta az alap a krumpli, ebbe lehet paradicsom, meggy meg a többi kor szerint.

Nem gondoltam, hogy ilyen szenvedős lesz.

2011. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!