Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengye vásárlás nyári...

Babakelengye vásárlás nyári babának?

Figyelt kérdés

Június végére várjuk a kislányunk érkezését. Bajban vagyok: milyen ruhácskából, mennyit vegyünk? Mindenki mást mond ...

Várom a gyakorló anyukák ötletét, hogy 56-os és 62-es méretből milyen ruhácskából, milyen kivitelből, mennyit érdemes venni.

Előre is köszönöm a segítséget!!


2009. máj. 15. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
vegyél egy pár darab 56os rugit meg body-t, meg legyen tartalékba egy 62-es. ha megszületik, el lehet küldeni apát még ruháért, előre úgysem tudod, hogy mi lesz a jó. nekünk azt mondták, ó ne vegyél sok 56-ost, mert kinövi két hét alatt. erre meg még csak most nőtte ki őket, lassan két hónapos. úgyhogy el is mentünk pluszba még venni születése első hetén. a 62-eseket most kezdem rá csak adogatni. abszolút gyerekfüggő, azért ne vásárold túl magad, valakire rá se megy az 56-os, az enyémre még nagy is volt 3200g/52cm volt a születésekor. most 4700/57, és nagy rá a 62es, kicsi az 56os :) úgyhogy jól elvagyunk:)
2009. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Azt javaslom, hogy 50-56-os bodykból legyen legalább 4-5, mert ha Neked is olyan pici (2 és fél kilós) babád születik, mint nekem, nyáron nem nagyon szerencsés a nagyobba öltöztetni (nem adsz fölé semmit a nagy melegben, így leesik róla :)) Mindenképp olyat vegyél belőlük, ami nem "vállkibuggyantós", tudod a rálapolós fazon, hanem gombos, patentos nyakút érdemes venni, hogy ne essen ki belőle a pici válla, én ezzel nagyon sokat kínlódtam, így utólag inkább költöttem volna többet (ezek drágábbak picit). Ujjatlan és rövidujjú bodykat vegyél nyárra, hosszúujjút nem érdemes. Inkább legyen 1-2 vékony hosszúujjú felső, ing amit rá tudsz adni a bodyra ha hűvösebb van. Keress ezekhez ujjatlan rugdalózót (majdnem olyan, mint egy kantáros nadrág, van belőle rövid és hosszúgatyás, zoknis változat is) ezek nayon kényelmesek, de mindenképp olyat, ami alul gombos, patentos, hogy ne kelljen az egészet levenni róla, ha pelenkázod. Érdemes 2-3 picike rövidgatyót is beszerezni, ezek nagyon jók, mert sokáig jó lesz rá, még jövő nyáron is (viszonylag bő ülepűt válassz) szerezz be nagyon vékony kis sapit, aminek van füle, meg olyat is, ami csak ilyen kis kalap formájú. Szerintem a 62-es méretből kevesebb cucc is elég, látni fogod majd, ahogy nő, úgy kellenek a nagyobb cuccok, de ne legyen egy méretből sok, mert nem használod ki. Érdemes így az elején egyforma színűeket venni, vagy pl egy-két színes darabhoz jó sok fehér cuccot, mert ezeket tudod egybe mosni és nem szenvedsz vele, hogy összegyűljön a mosnivaló :)

Remélem segítettem!

Boldog babavárást és babázást :) gratulálok!!!

1 éves fiúcska anyukája

2009. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is 62-esbúl egyelőre még nem kell sok, inkább 56-os legyen. Mi is abba a hibába estünk, hogy fel-fele arányban vettünk 56os és 62es ruhákat. Erre a fiam 2900gmal és 51cm-rel született. Amikor hazaértünk, mehettünk ruhákat venni. De azért érdemes beszerezni 62est is, hátha nagy lesz a babó. Szinte mindenféléből legyen otthon, ujjatlan, rövidujjú body, de legyen hosszú ujjú is, hidegebb napokra. Én vettem még vékony hosszú gatyát, ez talpas volt, mert a zoknit állandóan lerúgja a lábáról. Esetleg 62es méretből egy pulcsit is érdemes venni, emlékszem tavaly nyáron voltak nagyon hidegek is. Az újját fel lehet tűrni, viszont ha mégsem lesz ennyire hűvös, akkor szeptemberre belenő. Én szeretem a napozókat is, nagyon édeseket lehet venni.

Remélem tudtam segíteni!

2009. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3650-el született a babám, 58 centivel, s mégis az 56-os kellett rá, mert a 62-es lötyögött rajta.

Én a tescos ruhákat javaslom, nagyon jó minőségűek, s abból ha a newbornt ha veszed, az biztos jó lesz. 1100 ft 3db body, 4 csomag tuti kell s mind a 3 más méretű, pici közepes, és nagyobb. 1-2-3 hónapos korra volt nekünk jó.

Vannak ott olyan tipegők 2200-2600 3db ami olyan pamut anyagú mint a body csak hosszú újjú, az egyszínű jó pizsinek, a színes nappalra,2 csomag newborn, 2 csomag 0-3 hós, a vannak szettek tipegő, sapi tutyi, na ezek kényelmesek neki nyárra, s nem izzad beléjük.

Nadrág rövidújjú szettet 2 vegyél ha mentek dokihoz, otthonra az nemkényelmes neki.

3 hós a babám, nekünk ezek jöttek be, ill. coraban lehet kapni 1000ft körül plüss rugdalózót a hűvösebb napokra, abból is a newbon a jó, valahogy még mindig jó, nő a gyerekkel, szuper az anyaga.

Olyan tipegőt amihez zokni kell ne vegyél, seperc alatt lerúgja.

2009. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!