Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik lázcsillapító hatásosab...

Melyik lázcsillapító hatásosabb? Nurofen szuszpenzió vagy Germicid C kúp?

Figyelt kérdés

6 hós babámnak 38 fokos láza van tegnap óta. Lementünk tegnap a dokihoz, és azt mondta, hogy szedjük 3 napig a Nurophen szuszpenziót. De idáig az csak 37,2-37,5-ig vitte le a lázát, tehát csak hőemelkedésig.

Viszont tegnap mielőtt lementünk a dokihoz, adtam neki egy kúpot, ami levitte a lázát.

Most mit csináljak? Várjak, amíg hat a Nurofen? Vagy inkább adjak neki Germicid kúpot? De a kettőt együtt nem szabad, ugye?


2011. dec. 7. 15:19
 1/7 TKI Ibolya ***** válasza:
A lázat csak 38 fok felett kell csillapítani.A Germicid kúpót én mindig éjjelre adtam mert az nyugtat is a Nurofent pedig nap közben.
2011. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38 alatt csillapítani sem kell, esetleg ha közel jár a 38-hoz, akkor nurofennel. Ha magas a láza, vagy éjszakára adj neki kúpot, ez sokkal hatásosabb, viszont a nurofen sűrűbben adható. A kettőt lehet együtt adni, de azt már csak akkor, ha nem megy le a láza mondjuk a kúptól.
2011. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én 38 alatt is szoktam adni a kislányomnak kúpot,sose vártam meg hogy jól felmenjen a láza.Nyugodtan adjál neki germicid kúpot.A Nurofent én csak akkor adom a kislányomnak ha 37,5 körül van a láza.A kúp különben is hatásosabb,mert előbb felszívódik.
2011. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még annyit a kettőt együtt ne add.Ha nagyon nem akar lemenni a láza akkor hűtőfürdőbe is beleteheted.

2011. dec. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam hőmérséklete alapból 37-37,4 között van. A kisgyerekeknek magasabb a testhőjük, mint nekünk. Ahogy öregszünk úgy lesz egyre alacsonyabb. Szóval amennyire levitte neked a Nurofen, az tök normális.

Egyébként nekünk csak a kúp és Nurofen együtt vitte le a 38 feletti lázat. Nappalra csak a Nurofent adtam, éjjelre pedig együtt a kúppal. Akkor írt ki a doki a Germicidtől egy erősebb kúpot, de azt még szerencsére nem kellett használnunk.

De 38 alatt tényleg nem kell csillapítani, ahogy azt már előttem is írták.

2011. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5ös válaszoló vagyok. Miért is ne adja együtt a kettőt? Nyugodtan lehet.

Estére amúgy ha azt látod, h valószínűleg 38fölé fog kúszni, de fektetéskor még kicsivel alatta van, akkor adhatsz neki egy kúpot nyugodtan, mert nekünk nagy hiszti lett amikor azért ébredt fel a gyerek, mert kúpot kellett adni. Azóta előre gondolkodom. Kúp fektetéskor, majd a Nurofent már álmában is becupákolja, ha szükséges.

2011. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. dec. 7. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!