Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért idegenkednek olyan...

Miért idegenkednek olyan sokan a kötődő neveléstől?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a kismamák panaszait, hogy a babájuk így vagy úgy értésükre adja, hogy a közelükben szeretne lenni, de nem akarják elkapatni. A legfőbb indok, hogy: mert mindenki/a család/az ismerősök/a védőnő/a gyerekorvos/az anyukák itt a gyakorin ellenzik. Hát nem az lenne a legfontosabb, hogy az anyuka és a baba/kisgyerek lelki békéje meglegyen?
2011. dec. 8. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Az a legfontosabb, hogy mi a jó hosszútávon a gyereknek. Hiába van egy fél évig lelki béke, ha utána évtizedekig szenvednek a következményeitől.


Szerintem. De a válasz tisztán elméleti. Mivel a jövőbe senki nem lát, nem tudja, a tetteinek milyen következményei lesznek. Tehát nincs egyedül üdvözítő út, így mindenki az elképzelése és vérmérséklete szerinti legjobb megoldást választja. Aztán majd kiderül, jól tette-e.

2011. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sokan azt hiszik, hogy így semmi idejük nem lesz a gyerek mellett, és attól is tartanak, hogy a későbbiekben a kicsi önállótlanabbá válik a társainál.

Szerintem mindez nem igaz. Sokkal nyugodtabb az a baba, aki tudja, hogy ha szüksége van az édesanyjára, akkor megkapja. Mivel nem fél az elszakadástól, akár hosszabb időn keresztül is elvan magában, mert megtanulja, hogy csak szólnia kell, és már jön is a felmentő sereg.

Érzelmileg is megerősödik ettől, és csak hasznára válik, hogy nem volt porciózva a vele való törődés.

Én így nevelem a gyerekeimet, ill. neveltem a gyerekeimet, és mindig jut időm magamra is. Kiegyensúlyozottak, nyugodtak, öröm velük lenni.

2011. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Ezért neveli mindenki ugy a gyermekét hogy elsősorban önmagának feleljen meg és utána másoknak, társadalomnak is megfelelő legyen ahogy ö nevelte a gyermeket,nem merültem bele a kötődő nevelésbe úgy nevelem gyermekemet ami számára a legjobb. Vele alszom még ha a párommal vagy a családom több tagjával veszekedni kell emiatt mert nekik nem tetszik, felveszem ha sír, vagy szüksége van rám, elringatom ha annyira nyüsszögi hogy más nem jelent megoldás, a szobákba oda csatangol ahova akar, ha konyhába vagyok tőlem szaladgálhat fakanállal és lábassal és végigcsörtethet mindegyik szobán. Vannak határok itthon is és ha elmegyünk máshol is. számomra többet jelent az ö mosolya amikor rámnevet mint mások véleménye, amikor nem tetszik neki ahogy én csinalom.
2011. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

De igen :)

Én mindig felveszem, kap nyugtató cicit is és azon is alszik el. Most 15hós, sokan mondják hogy elkényeztetem, meg hogy nagyon nehéz lesz leszoktatni a ciciről...ilyenkor csak 2kérdés merül fel bennem.

1.honnan tudja, hogy nehéz lesz? (hogyha ő nem így csinálja)

2.hogyha nekünk ez így jó, baba-anya boldog, kiegyensúlyozott, akkor mi köze hozzá?

Amúgy meg mikor ölelgessem, dajkáljam ha nem most, amikor hagyja magát? :D Később már úgyis 'ciki' leszek :)

2011. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok.

A jövőbe én sem látok, viszont a múltba igen. Nálunk 5 gyerek van, mindegyiket így neveltem. Most már csak a két kicsi van szinte állandóan velem, de a nagyok (18,14,13) is tökéletesen megállják a helyüket az életben.

Érdekesség, hogy amikor Ő voltak kicsik, még egyáltalán nem volt ez divat, egyszerűen nekem így volt jó, és soha nem bántam meg, látva milyenek lettek.

2011. dec. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külön köszönöm az első válaszolónak, aki nem kötődés-párti, mégis abszolút kultúráltan írta le a véleményét (röhej, hogy ezen már lassan csodálkozni kell. :) :)). További hozzászólásokat is várok!
2011. dec. 8. 13:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, minden gyerek és minden szülő más. Ami az egyiknél beválik hosszú-, vagy rövidtávon, a másiknál nem működik. Én pl. nem altattam a lányomat magam mellett, mert egyikünknek sem volt jó. Volt néhány álmatlan éjszakánk is, de úgy gondoltam, később jobb lesz. És tényleg. A fiammal is így csinálom, másnak meg úgy a jobb, ha maga mellé veszi. Nagyon jó a kapcsolatunk a lányommal és ha fél, vagy csak oda akar bújni, akkor természetesen jöhet. De van magánszféránk, és ez nekünk így jó. Mindenkit hagyni kell, hadd csinálja, ahogy nekik a legjobb. :)
2011. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7.-re reagálnék: hát ez az, hogy mindenkit hagyni kell, ahogy neki jó. Mégis olyan sokan beleszólnak, osztják az észt, vagy jobb esetben csak a szájukat huzogatják, és a szemüket forgatják, ha adott család nem úgy nevelei a gyereket, ahogy szerintük helyes.
2011. dec. 8. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Újra 2-es vagyok.

Ennek is vannak fokozatai. Nálunk pl úgy működik, hogy este a picit cicin elaltatom (5,5 hós), és leteszem a kiságyba aludni. így van saját időnk apával. Kb éjfélkor felébred, onnantól velem alszik, és gyakran rátapad a cicire. Nekem jó érzés.

De pl. nem tudom elképzelni, hogy kendőben magamra kössem. Nyáron nagyon meleg volt, most meg már nagyon nehéz. Így ahol lehet, lerakom a közelemben, vagy hordózóban magammal viszem, és felteszem a konyhapultra. Ha türelmetlenkedik, bármit félbehagyok, és összebújunk egy kicsit, és hagyom cicizni is. A többiekkel is így csináltam. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok, de 2 éves korára mindegyik a saját ágyában aludta végig az éjszakát.

2011. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Igen, sajnos mindennel ez van. Én kaptam azért is, hogy felvettem, ha sír, meg azért is, mert külön szobában alszik...:) Mindenkinek nem tudsz megfelelni. De az az igazság, hogy nem is kell! Én már rutinosan meghallgatom, és csinálom, ahogy nekem jó.
2011. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!