Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is ennyire zavar a...

Mást is ennyire zavar a csórósága (környezethez képest)?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos. Sajnos elég rosszul állunk anyagilag. Párom nem sokkal keres többet a minimál bérnél, én gyesen vagyok. Így sok dolgot nem tudok megvenni a babámnak amit szeretnék és sok lehetőség sem elérhető számunkra. Ugyan tehermentes saját lakásunk van és a kocsi is ki van fizetve tehát sok tekintetben előrébb vagyunk mit néhány ismerősünk de mégis annyira zavar, hogy sorban mindenkinél látom a 60-80ezer forintos babakocsikat, a márkás babaruhákat, a rengeteg játékot, fejlesztő kütyüt stb. Helen Doronra hordják a babákat meg babaúszásra,meg babamasszázs tanfolyamra stb.

Nekünk is van normális (de használt) babakocsink, néhány játék, új (de kínais) ruhák, légzésfigyelő, babahinta, antikólikás cumisüveg, hordozókendő stb de mégis rosszul érzem magam, hogy nem adhatok többet a babámnak.

Igazából attól buktam ki, hogy fb-on láttam sokaknál feltöltve olyan képeket amin a baba cuki kis mikulás szerkóban van a rengetek ajándék meg dekoráció közt nekem viszont nincs pénzem olyan ruhát venni amit biztos, hogy csak 1x fog viselni a kisfiam és mikulásra is csak 1 csomagot kapott, azt is apukámtól.

Más is van így ezzel vagy túllihegem ezt?


2011. dec. 8. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Én is így voltam vele, amikor elmentünk néha-néha egy ismerős családhoz, a gyerek szobája tele min. 400-500 forint értékű Fischer Price játékokkal, szebbnél szebb 5000-10000 forintos ruhájavan. Hazajöttünk napokig azon agyaltam, hogy én ezt nem tehetem meg. Kislányom 1,5 éves és már rájöttem semmivel sem okosabb, ügyesebb a másik gyerek. A gyerekek nem nézik, hogy milyen ruha van rajtuj, csak szeretet és törődés legyen.
2011. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, túlliheged.

Nem biztos, hogy boldogabb az a gyerek, akit beöltöztettek és csokival elárasztottak Mikulás alkalmából.

Szerintem a szeretet és a gyermekkel eltöltött idő többet jelent.

Sajna a mai világban azt nyomják elénk, hogy akkor vagy jó szülő, ha ezt + azt megveszed a gyereknek, erre iratod be, oda viszed nyaralni stb.

Az én lányaimnak sok örökölt ruhája van, sokszor a játékot is használtan veszem TeszVeszről, mégis kishercegnőknek tartják magukat, akiknek mindenük megvan.

Nem az számít, hogy mennyibe kerül, hanem hogy hogyan tálalod.

Vegyük ezt a Mikulás dolgot:

Nálunk 2 csomagot kaptak. Egyet az oviba, egy pedig az ablakba. Nem nagy, de a Mikulás hozta....

Míg fürödtek, megkértem a szomszédot, hogy jó hosszan nyomja meg csengőt. Mire kiértünk kapkodva a kádból, addigra már a csomag volt az ablakban, mert a Mikulás nem áll meg, mert siet a többi gyerekhez.

2011. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg jobb a helyzeted, mint sokaknak. Én már nem csinálok ebből kérdést. 5 gyerekünk van, rendes ruhában járnak, koruknak megfelelő játékaik, tárgyaik vannak. A számlák fizetve, és minden este meleg étel van az asztalon, meg pelenka a kicsik feneke alá. Mégha zsákos is. Ki a fenét érdekel emellett, hogy a Vaterán vettem 10000-ért ikerbabakocsit, és hogy 22 éves a kocsim? Még az sem a legfontosabb dolog a világon, hogy hány forintos ajándékot teszel a fa alá. Nálunk pl. a nagyszülőkkel szoktuk összerakni a pénzt, hogy ne értelmetlen apróságokat kapjanak, főleg a nagyok.

Szerintem nyugodtan örülj, hogy viszonylagos anyagi biztonságban éltek.

2011. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Ki mire költ, ki mit tart fontosnak. Mi megtehetnénk a Helen Doront, meg a babaúszást, tök fölöslegesnek tartom, így egyik csemete sem "jár" ilyenekre. A harmadik gyerekünk is az első gyerekünk kiállított darabos (és természetesen akciós) babakocsiját fogja használni. Ki nem tojja le?

Egy négy hónapos babának mégis milyen mikulás csomagot adtál volna? A cicidet/egy cumisüveg tápot egy piros masnival???

A ruhával kapcsolatban se bántson semmi. De ha mégis zavar, akkor kapj elő egy fehér bodyt, piros, zöld, egyéb színű puffifestéket és fess rá egy karácsonyfát. Sokkal jobban fog kinézni. És lesz egyedi karácsonyi szerelése.


És hidd el: más titeket irigyel, mert a ti lakásotokat biztos, hogy nem viszi el a bank!

2011. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Másnak is van igy. Legalábbis más is csóró :D Én is :D De abszolút nem érdekel, hogy másnak mire van pénze. Én is csak Gyest fogok hamarosan kapni, nem jár a Gyed sajnos, 2 gyerekünk van, férjem 109-et hoz haza. Na? Tehermentes a lakás és van egy lassan 13 éves kocsink.

Nincs légzésfigyelőm. Ha kellene, megvenném, de feleslegesnek tartom. A babakocsim használt, de nem érdekel. Ha sok pénzem lenne, akkor se vennék 80-ért, arra a 1,5 évre, amig beleül a gyerek. A Helen Doron egy óriási marhaság, el se hiszem, hogy van, aki pénzt ad érte... Babahintám nincs. Hordozókendőt vettem használtam, mei tai-om is van, ráadásul márkás, de sose szerette a gyerek. Ha 25 ezerért vettem volna kendőt, azt se szeretné :) A fiam 2 éves múlt, jobban eljátszik ócska edényekkel meg az apja kábeleivel mint bármilyen más játékkal. Ja, meg a ruhacsipeszekkel. Pedig kapott márkás játékot rokonoktól.

Mikulás göncbe akkor se öltöztetném, ha fizetnének érte! Szánalmas...

Mikulásra egy csomkimikulást, egy kindertojást és egy kisebb játékot kapott - elég is, nem tömöm csokival.

Sőt, tavaly nem is vettünk egymásnak semmit ajándékba. Jutott volna rá, de minek? Nem az ajándékozás a lényeg nálunk. Ha kell egy új pulcsi, akkor megveszem a páromnak karácsony nélkül is. Felesleges dolgokat meg minek vegyek?

2011. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A gazdagabb szülőkkel sokszor elszalad a ló. Sok fölösleges cuccot megvesznek a gyereknek, kirakati babát csinálnak belőlük. Azt hiszik hogy az a minden ha a gyerek úszik a márkás ruhákban, játékokban. Ennyivel el van intézve a gyereknevelés. TISZTELET A KIVÉTELNEK! A szegényebb családok nem tudnak mindent megadni, de annál nagyobb szeretetben és törődésben nevelik a babát. A gyereknek sokkal többet jelent a szeretet mint egy drága ruha.
2011. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek a biztonságos,szerető családi légkör a legfontosabb,ha az anyuka elég kreatív akkor megfelelő módon tudja fejleszteni a gyereket,mindenféle méregdrága játék nélkül is.


Mikor született a kisfiam akkor még nem építkeztünk,emlékszem karácsonyra mennyi minden felesleges dolgot megvettünk a magunk gyönyörűségére ,drága játszószőnyeg,hatalmas plüss mesefigurák,ruhák(egy méretből rengeteget),mindenből nagyon extrát kb 50-60 ezer forint volt.


Most ,hogy építkezünk és már van mégegy gyermekünk,az ember megtanul fontossági sorrendet tartani,a legfontosabbak a gyerekek,hogy ruháik (nem kell méregdrága,de lehetőleg pamut),ennivalójuk meglegyen,a számlák ki legyenek fizetve .


Ha nekem már nem jut mozira,étteremre,drága holmikra az már nem olyan nagy dolog.


Például tegnap sétáltunk egy jót a Karácsonyi vásárban,lángost ettünk ,forralt bort ittunk,nem került sokba,de nagyon jól éreztük magunkat együtt.



Édesapám (jó anyagiakban él 200.000 Ft-os nyugdíjjal) szokta mondogatni,hogy lassan senki sem bizakodhat el a mai válságos időszakban,egyre kevesebb a rongyrázás ,a beképzelt magamutogatás ,mert akinek ma még jól megy ,holnap lehet,hogy már nyomorog.



Akinek van anyagi lehetősége a maga gyönyörűségére had öltöztese a gyereket,vegyen meg sokszor felesleges dolgokat neki én is beleestem régebben ebbe a csapdába,de a lényeg nem az anyagi dolgokon van,amíg van tető a fejünk felett,van mit enni adni a gyerekeknek és magunknak is,amíg a számlákat be tudjuk fizetni addig azt hiszem nincs nagy okunk elégedetlenkedni.

Persze bennünk van,hogy hasonlítgatunk másokkal szemben :-) én is szoktam,de ezt csak saját magunk tudjuk leépíteni magunkban,mert csak mérgez bennünket szerintem.

2011. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk 2 csomagot kaptak. Egyet az oviba, egy pedig az ablakba. Nem nagy, de a Mikulás hozta.... "



Ezerszer jobban megbecsülik a gyerekeid a két csomagot biztos vagyok benne,mint az én kisfiam az édességboltnyit(teljesen felesleges is!).


Amelyik gyermek nagyon el van halmozva egy idő után már semmit nem értékel !

2011. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a többi hozzászólást, ezért lehet hogy olyat írok amit már mások is.

Egy kicsit magadban is helyre kell tenned a dolgokat, szerintem egy kicsit lebecsülöd magatokat másokhoz képest, pedig nem kellene.

Sokan úgy élnek, hogy tele vannak ilyen-olyan hitellel, és mellette szórják a pénzt ezerrel, minden felesleges dolgot megvesznek maguknak és a gyereknek, máról-holnapra élnek. Kívülről ez úgy tűnik, mintha jól élnének, de mégsem, mert minden hitelből van. Tudod ez olyan mint az alma ami kívülről szép, belülről rohad.

Nekem is van egy pár ilyen ismerősöm, olyanok is akiknek rengeteg hitelük van, de olyanok is, akik direkt látványosan mutatják mijük van, amolyan "kirakat emberek", de tudom róluk, hogy nem tisztességes munkából élnek. Ők nem is titkolják ezt senki előtt, de úgy gondolják addig csinálják ezt, amíg le nem buknak. Az ilyeneket szerintem jobb nem irigyelni.

Nálunk az a helyzet, hogy megtehetnénk magunknak, hogy a legdrágább ruhákat vagy játékokat megvegyük a gyereknek. Olykor meg is teszem, de feleslegesen én sem költök semmire. Úgy értem, hogy csak azért venni egy mikulásjelmezt, hogy lefényképezzem a gyereket benne, és másoknak mutogassam, ez végképp távol áll tőlem. Sőt az én lányom is csak csomagot kapott mikulásra, mert én ehhez szoktam hozzá kiskoromból, és nem vettem mellé játékot, arra ott lesz a karácsony.

Örülj annak, hogy nincs hiteletek, tehát amitek van, az csak a tiétek, nem veheti el senki. A gyereknek meg nem kellenek felesleges kacatok, úgysem értékeli egy ilyen kisgyerek. Nagyobb korban már persze nehezebb, mert akkor ők is rivalizálnak egymás között.

2011. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
igazán mi sem állunk túl jól anyagilag,de megvan mindenünk.hitelmentes ház,autó.spórolni azt nem tudunk,de azt hiszem ezzel sokan vagyunk így.Egy időben én is éreztem így,mint te.De már nem foglalkozom ezzel.Fiam 1,5 éves lesz mindene megvan.tök mindegy hogy Fp játék vagy kevésbé drága ugyanazt a célt szolgálja,játék.igazán amit látsz képeken csak külsőségek ettől a te gyereked is ugyanolyan értékes ,mint az aki csecsebecsékkel kiöltözve van lefotózva.lehet a tied melegebb fészekbe nagyobb szeretetbe nő fel.nekünk is használt Bergon babakocsink van,én szerettem,a kiságy is tesz-veszes,még is megfelelt,szerintem ilyeneken kár aggódni.inkább örülj annak,hogy egészséges szép babód van,és nem kell izgulni,mikor nem tudod fizetni a ház hitelét.
2011. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!