Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babám mostanában azt...

Egy éves babám mostanában azt csinálja, hogy fürcsi után megissza a tápszert, elalszik, és fél óra múlva egy pillanat alatt kipattan a szeme, és elkezd játszani! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Hiába próbálom vissza altatni, amikor látom, hogy kezd ébredni, egyszerűen kipattan a szeme, és nem tudok vele mit kezdeni! Álldogál egy kicsit, játszik, stb., és 11-12 körül vissza alszik, és reggelig alszik! Általában 8-9 körül fürdetem, utána jön a tápszer! Próbáltam már előbb, később fürdetni, de egyik sem használt! Mitől lehet ez?
2011. dec. 9. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még játszani szeretne és nem álmos, vagy nem elég fáradt. Én úgy oldottam meg, hogy későbbre tettem a fürdetést fél órával, fél9re. Előtte 1órával levetkőztetem (nagyon szeret pucéran) és kirohangálja magát. Aztán beteszem a melegvízbe és fürdés után alszik rendesen. Volt olyan az elejében, hogy felébredt, nem foglalkoztam vele. Elmagyarázott nekem a sötétben, aztán elaludt
2011. dec. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ha nincs baja és nem sír, hanem eljátszadozik, akkor egy idő után visszaalszik.
2011. dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Napközbeni alvás hogy van nálatok? mert lehet hogy nappal csak 1 x kell már aludni, ill délután pl nálunk ha később alszik el és 5 körül ébred akkor nálunk el sem alszik 22 h ig.
2011. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bogyo110 ***** válasza:
dettó igaz ő 10 hónapos !de van amikor el se alszik a tápszer után és 10-11 ig is fent van!aztán alszik reggel nyolcig!
2011. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez megy nálunk is.... enyém 11 hónapos.

Az vált be, legalábbis az elmúlt egy hét tapasztalata alapján, hogy napközben már csak 1x alszik és kint kell lennie a levegőn legalább 1,5 órát. :)

6 körül van egy mélypont, de nem hagyom már elszundítani ilyenkor, hanem eszik egy kicsit és játszunk.... pl. négykézláb kergetőzünk a lakásban. Nagyokat kacag. 7 után kicsivel irány a kád... aromaterápiás fürdető, 15 perc pancsi. Pizsama.... tápszer. Vagy elalszik azzal, vagy max fél óra múlva. Így kb 8-1/2 9 körül alszik.

Másfél óra múlva fel szokott ébredni, de odabújok mellé, kicsit cicizik még és 10 percen belül alszik.

Reggel 8-1/2 9 körül kel.

Sok sikert nektek!

2011. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még kétszer alszik napközben, lehet az a gond! Alszik egy órát délben, és alszik öt körül is egy másfelet! Valahogy át kellene szoktatnom a napközbeni egy alvásra azt hiszem!
2011. dec. 9. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 11hónaposom van. Épp ma próbáltam ki az egyszer alvást, mert katasztrófa volt a napközbeni altatás. Majdenm egy órát tartott az utóbb időben, mire elaltattam napküzben. Ma csak délben tettem le aludni, és seperc alatt elaludt. Nála is volt olyan 11körül egy holtpont, de átment rajta és simán kibírta ebéd utánig.
2011. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!