Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha nem tartom be a...

Nagy baj ha nem tartom be a fürdetés időpontját? Mostanában változik a kicsim,5 hónapos. Eddig volt egy megszokott napirend, de ez most úgy tűnik valamiért változik, így kénytelen vagyok én is változtatni.

Figyelt kérdés
6-kor kelt, 3 óránként evett, így az esti kaja 18 órára esett, a fürdetés, fél 8-8 aztán vacsi, és alvás. Viszont mostanában észrevettem, hogy nem bírja ki fél 8-8 ig, de nem éhes, hanem álmos inkább. Nagyon hisztis lesz, sír, az egész fürdetés vacsi átmegy ordításba, van, hogy inkább nem is vacsorázik, mert elalszik. Azt gondoltam, hogy talán korábban kellene fürdetnem, áttenném 7-re. Viszont mindenki azt mondja, hogy ragaszkodjak az eddig megszokott fürdetési időponthoz, mert azt szokta meg a gyerek. De úgy látom, hogy így csak kínzom szegényt. Mit gondoltok?
2011. nov. 28. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne hallgass másokra, csak saját magadra. Azt tedd, ami jó a kicsinek.

A babák nem ismerik az órát. Nekik a cselekedetek sorrendje a fontos. Azért mert nem 8-kor kezdődik a fürdés, még semmi baja nem lesz. Nyugodtan fürdesd és vacsiztasd korábban. Sokkal jobb neki is, ha az este nyugodtan, békésen telik és nem ordítva, éhesen alszik el.

2011. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vagy van még egy verzió, a későbbi fektetés. Ez így most bután, logikátlanul hangzik, de végül is logikus is lehet. Ő még minden kajálás után alszik, kivéve a 18 órai kaját, mert akkor már nincs értelme, hogy aludjon, mert kaja után rögtön nem tud, és olyan 19körül tudna aludni, ha akkor leteszem, alszik kb 60 percet, és utánna kezdünk neki a fürdetésnek...

hát nem tudom mit csináljak...

2011. nov. 28. 09:26
 3/4 anonim ***** válasza:
9 hónapos a fiam, 4-5-ször biztosan változott a napirendje már, mert változnak az igényei is. Nyugodtan tedd át a fürdést előbbre, ha úgy jónak látod.
2011. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2011. nov. 28. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!