Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsis kérdés? Hogyan is...

Bölcsis kérdés? Hogyan is működik a bölcsibe való íratás? Elsősorban Sz. Fehérvár érdekelne, de írhatnak máshová való anyukák is.

Figyelt kérdés
Maga a menete érdekel. Odamegyek a bölcsibe kérek papírt? Több bölcsibe is érdemes jelentkezni? Mennyi idővel előtte kell. A fiam novemberben lesz 2 éves, tervezünk kistesót, de ha addig nem jön össze akkor sajna bölcsis lesz, mert a 26.000-es GYES....tudjátok. Ha esetleg el kezd bölcsibe járni akkor szeptembertől kell neki, vagy kezdheti novemberben is? HA elkezdte és után jön össze a testvérke, akkor ki kell venni? Nem szeretném szegényt "megszívatni"... Előre is köszi a válaszokat!
2011. dec. 10. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én Székesfehérvárról írok.

Hááát, ezzel eléggé el vagy késve. Mert tudod, ez úgy megy itt nálunk, hogy a friss születési anyakönyvi kivonattal sprintelni kell a bölcsibe, hogy legyen helyed. És akkor is érdemes több helyre beíratni. Esetleg még a Kisteleki bölcsivel próbálkozhatsz, mert azt kibővítették. Jah, és kell a munkáltatói is, anélkül szóba se állnak veled. Na, így állunk itt Fehérváron. persze, ha van ismerősöd, vagy protekciód, akkor biztos megoldható.

A bölcsi kezdését általában a születési dátum alapján kezdik a gyerekek, kettesével hetente beosztva. Ha mégis kiveszed, akkor annak csak örülnek, mert legalább felszabadul egy hely. Már gondolkodtam azon, hogy nyitok egy bölcsit, de nagyon nagy beruházás lenne. Jelentkező lenne rá, az biztos.

2011. dec. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is fehérvári vagyok, mikor vártam a fiamat még 2006-ban, azt mondta barátnőm, aki szintén ugyanakkor volt várandós, hogy ő már beiratta és minden évben megy és akkor megmondják mennyit jutott előre a várólistán.

Azóta csak rosszabb lehet a helyzet. hiszen nagyon sok gyermek született az elmúlt pár évben.

Valójában oviba is tülekedés van, én oda is évekkel korábban beirattam.

2011. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a kezecske!

Sajnos se ismerős, se protekció, ami nagyobb baj, hogy se nagypapa, se nagymama nincs, úgyhogy ha tényleg nem veszik fel sehova akkor nagyon remélem, hogy összejön a kistesó, mert meg leszünk lőve :S. Amúgy minden politizálás nélkül, hogy is gondolták, hogy anyukákat támogassuk a munkájukhoz való vissza téréshez..háát így biztos nem :( Köszi lányok! Amúgy, ha nem lennék elkésve, ki melyik bölcsit ajánlaná? Van nagy különbség köztük?

2011. dec. 10. 12:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy is mondjam, a belvárosi a legjobb szerintem. Ami a Rákóczi út mögött van a Skála felé. És hogy miért? Na, ezt nehéz megfogalmaznom, hogy senkit ne bántsak meg.

Ahova biztos nem vinném: Tóváros és Szedreskert. Ugyanazért nem vinném oda, amiért a belvárosiba igen.

Még egy nagyon jó dolog a belvárosi mellett, hogy ott főznek a gyerekeknek kifejezetten tápláló és egészséges ételeket (nagy kedvenc volt a céklafőzelék :D )

2011. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam :)
2011. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és értem a célzást is :))
2011. dec. 10. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!