Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először otthon...

Mikor adtatok először otthon főzött pudingot a babátoknak?

Figyelt kérdés
Amit tejben kell főzni, fél literre van a csomag. Olyanra gondolok, hogy esetleg rizs vagy zabtejben főzte-e valaki (a tej bevezetése előtt)?

2011. dec. 10. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 11-12 hónaposan, de én mindent korábban adtam, semmitől semmi baja nincsen. Ha adni akarsz, akkor tejben főzd csak, de ha már kóstoltattad vele a tejet.
2011. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az én babám is mindent hamarabb kap, mert mi 4 hósan kezdtünk hozzátáplálni. A tejjel meg akarom várni az egy éves kort. Csak ma pont pudingot főztünk, és annyira nézte szegénykém. Zab meg rizstejet kapott már, szereti, gondoltam főzök neki abban, csak nem tudom milyen állagot remélhetek.
2011. dec. 10. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem főzőset adtam neki kb. 8-9hónapos korától. Nem tejjel kevertem el, hanem a tápszerével. :)
2011. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
KEdves utolsó, ez jó ötlet, de a nem főzős pudingporban van cukor, nem? Azt viszont nem szeretnék adni neki.
2011. dec. 11. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Igen van benne cukor.

De az almában, a répában, sőt az anyatejben is van...

Tudom, hogy azt szokták mondani, hogy az más cukor, mert gyümölcscukor meg tejcukor és feldolgozatlan, stb.

Az a helyzet, hogy a legtöbb babatermékben van hozzáadott cukor. Bébiételben, instant teákban, de még a babajoghurtban is.

Én nem csináltam ebből nagy ügyet, nem tömöm cukorral, de nem is görcsölök azon, hogy ezekben van. Véleményem szerint az, hogy hozzászokik az édes ízekhez, ha cukrot adsz neki, ott dől meg, hogy az anyatej is édes.

Persze úgy csináld, ahogy a legjobbnak érzed a gyermeked számára. :)

2011. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én babám születésétől tápszeres, úgyhogy ő lemaradt az édes anyatejről :) Igen sajnos a bébikaját is tele vannak cukorral, de nem is vesszük meg ezeket. Inkább több időt szánok a vásárlásra és elolvasom az összetevőket, hogy olyat vegyek amiben nincs cukor. De meg is eszi a natúr joghurtot szó nélkül.
2011. dec. 18. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!