Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik ilyen, hogy nem...

Létezik ilyen, hogy nem érdekli az ülés?

Figyelt kérdés
Kislányom már 8 hónaposan ült kéztámasszal.Mászni csak 11 hónaposan kezdett, mert enyhén hypoton, jártunk is tornára, járunk ma is konduktorhoz.Most 14 hónapos elmúlt.13 hónaposan tanult meg úgy ülni, hogy mindkét kezével játszott, négykézlábból ült rá a sarkára.Másnap 5 percet is ült így, azóta gyakorlatilag annyit sem ül, hogy le tudjam fényképezni.:(( Fekve, és négykézláb, mászva játszik.Voltunk neurológusnál, semmit kórosat nem talált, egyedül a lazább izomtónust mondta, amit eddig is tudtunk.Azt mondta, még lemaradva sincs.Mászik, mindenhol feláll, igaz, csak kapaszkodva, és lépeget kapaszkodva már régóta.De miért nem ül???Nem érdekli? Nagyon szeret mászni, és felállni.Van ilyen, hogy annyira örökmozgó, hogy nem köti le az ülés? Csak mert a főorvosnak is elmondtam, hogy örülhetek, ha 2 percet ül úgy, hogy nem teszi le az egyik kezét sem, és nem mászik el.Nem mondott rá semmit! Vettünk neki legót karácsonyra.Majd azzal is mászva fog játszani? Nagyon bánt engem ez a dolog, és nem értem.A hátának semmi baja, ott normális az izomtónus.Volt valaki babája így? Lehet előbb indul el, mint hogy üljön?
2011. dec. 12. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

szia

latom valaszod még nem érkezett ezert irok, hátha segitek egy kicsit megnyugodni:

az en szuleim meseltek hogy mindketten az ocsemmel elobb jartunk aztan ultunk, es semmi baja a gerincunknek,sajnos azt nem tudom hany honapossan, de letezik olyan hogy nem ul,de mar jar

allitolag sokkal jobb igy a gerincnek, es en is szeretnem ha majd az en 5hetes lanyomnal is sikerulne ezt elerni, mert szerintem az mutatna hogy nem volt eroltetve az ules

2011. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Sejtettem, hogy nem fognak tolongani a válaszok, mert nem egy megszokott dolog, hogy egy ennyi idős baba nem ül.Vagyis tudna, csak nem akar..nem köti le, nem érdekli.Soha nem ültettem, nem állítottam, de nem is hiszem, hogy ettől függne, hogy mikor tanulja meg.Az az egy nyugtat, hogy az orvos szerint minden rendben vele.
2011. dec. 12. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt gondolom,hogy olyan nincs, hogy érdekli - nem érdekli a babát az ülés. Ha egy pozíció valami miatt nem kellemes neki (pl. bizonytalan benne..), azt nem szívesen használja. Ha megfelelő játékot kap a kezébe úgy, hogy előtte felülteted,kéne,hogy 1-2 percig üljön vele, nézegesse,rágcsálja, rázogassa stb.

Szóval én azt mondom, ez mindenképpen fejlesztendő terület! A konduktorotok mit mond?


Szintén konduktor

2011. dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha elég érdekes dolgot kap a kezébe, akkor ül, és játszik vele, de nagyon rövid ideig.1-2 perc, és teszi le a kezét.Semmit nem mondott erre a konduktor, és az orvos sem, pedig már mindenkinek panaszkodtam.Sajnos már hetek óta elmaradtak az órák, mert vagy az én lányom volt beteg, vagy a konduktor gyereke.És sajnos nem egyénileg foglalkozik vele, van ott egy 17 hónapos kislány is, akinek nincs ilyen gondja.Az addig oké, hogy mondókázunk, de nem hinném, hogy ez megoldja a problémámat.Egyedül a védőnő adott erre választ: szerinte most a mászás a minden, ha majd csillapodik az az állandó jövök-megyek, akkor majd fog ülni.
2011. dec. 14. 09:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam szintén hypotóniával született, 2 hónapos kora óta járunk dévény tornára. Most 10 hónapos, kúszik ezerrel, ül, feláll a mászás viszont egyáltalán nem hozza izgalomba. Úgy is mondhatnám, ahogy Te fogalmaztál NEM ÉRDEKLI. Gondolom előbb-utóbb biztos rájönnek majd, hogy mégis csak kellene ülni meg mászni. Bízzunk benne :-)
2011. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi nem tudtuk, hogy hypoton, mert se a zárójelentésen nem szerepelt, és a gyerekorvos is mindig mindent rendben talált az izmaival.Én vettem észre, hogy fél évesen lelassult a mozgásfejlődése, szóval elég későn, és csak anyai megérzésből jutottunk el Dévény tornára.Ott derült ki.Emiatt ne aggódj, akármikor elkezdhet mászni.Az én lányom nagyon szeretett kúszni, és csak 11 hónaposan lett belőle mászás.Lassan már azt gondolom, hogy a tanévnyitó előtti napon majd ülni fog.Tényleg nem értem, mert megmutatta, hogy tudja, képes rá.De nem köti le.Ül egy kicsit, játszik, aztán neki menni kell, teszi le a kezét, és mászik tovább.Nagyon aktív kislány.Tényleg nem értem, és azt sem, hogy mindkét orvos legyintett rá.Még a neurológus is azt mondta, minden rendben.
2011. dec. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!