Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan fordult meg...

Hány hónaposan fordult meg hasról hátra, és hátról hasra babátok? Mit mikor csinált először? (ült, mászott, felállt, ment)

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:

1.babám:

hasról hátra 3 hósan

hátról hasra 5 hósan

ülni 7,5 hósan

kúszni 7 hósan

mászni 8 hósan

felállni 8,5 hósan

kapaszkodva lépkedni 9,5 hósan

egyedül lépkedni 12 hósan

teljesen elhagyva a négykézlábat és csak járni 13 hósan


2.babámnál valahogy összemosódott sok minden, de kb:

hasról hátra 3 hósan

hátról hasra 5 hósan

kúszni 5,5 hósan (jött utánam a konyhába meg ide-oda)

ülni,állni, 8-9 hó között valahogy

mászni 9,5 hósan kezdett, azt hiszem ekkor már ment kapaszkodva is

12 hósan önálló járás

Most 12,5 hós, már nagyjából elhagyta a négykézlábat, inkább csak járkál.

2011. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a babám most lesz 4 hónapos, már 1,5 hónaposan hasról hátra fordult, de vissza még most se! De nem sürgetem, emelgeti a lábait és fejét háton fekvésben, gondolom erősít az ülésre! :)
2011. nov. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fiam van.

Hasról hátra 2 hónaposan, vissza 4 hónaposan. Kúszni 2 napig kúszott, azt is hátrafelé 5 hónaposan, utána a mászást ötvözte a kúszással (hason felhúzta a lábait a hasa alá, mintha mászni akarna, majd elrugaszkodott, lökött magán egyet), rendesen mászni meg 6 hónaposan kezdett, ekkor is ült fel. 7 hónaposan felállt, 8 hónaposan már a bútorokba kapaszkodva lépegetett. "Járássegítővel" (neki az a szék volt, azt tologatta) 10 hónaposan már bejárta a lakást, pár lépést meg is tett már önállóan, állni sokáig tudott, de igazán elindulni csak 1 éves korában kezdett.

2011. nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia én babám nagyon hamar kezdte (gyógytornász azt mondta, hogy elörébb van 3 hónappal)

3hónaposan kezdte el, hogy hátról hasra fordul, rájött, hogy hogyan kell azóta napi 10x tuti csinálja és a fejét akár 3percig is megtartja.

Eddig csak 2xer sikerült neki hasról hátra fordulnia

2011. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

most 16 hónapos a kisfiam.

5 hetesen hasról hátra, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan fordult hátról hasra, 6 hónaposan kezdett mászni, 6 és fél hónaposan ült, 7 hónaposan felállt, 10 hónaposan kapaszkodva lépegetett, 1 évesen eljárt.

2011. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na jó..csak hogy legyen egy lusti is a felsorolásban.. :)

Az én kislányom eléggé dundi volt míg ilyen picike volt-havonta kb 1.3 kg-okat hízott- és ő 6 hónapos kora előtt fordult a hátára előszőr,majd 6 hónapos kora után 1 héttel már vissza is sikerült neki! :) Naaagyon büszke voltam rá!!! :)

A dokink szerencsére nem ez a riogatós,hogy akkor biztos van valami baja a babánknak,és azonnal vigyem ide,vagy oda...azt mondta erre ,hogy szépen fejlődik,de a saját maga tempójában!!! :)

Persze mondott ötleteket,hogy hogy tudnánk őt a forgásra sarkallni,ez végül is be is jött,mert utána sikeredett neki..

Magától kb 14 hónaposan ment..addíg fogni kellett a kezét,vagy kapaszkodott dolgokba.

2012. jan. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!