Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor állt fel egyedül kapaszk...

Mikor állt fel egyedül kapaszkodás nélkül a babátok? S mikor indult el?

Figyelt kérdés

És melyik történik általában hamarabb?


Kisfiam 12,5 hónapos, 7,5 hós kora óta feláll, mászik.

3-4 hete mindig azt akarja, hogy sétáljak vele(fogja a kezem).

De semmi jele, hogy mondjuk egyedül akar felállni, vagy elindulni.

Tudom, még nincs elkésve, csak érdekelne, másnál hogy alakultak ezek.

Köszi!:)


2011. dec. 12. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Fiam 11,5hónaposan indult el egyedül és állt fel egyedül.

Csajosom 9hónaposan indult el és állt fel egyedül.

2011. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. 9 hónapos és egy hetes volt a kisebbik lányom. Felállt egyedül és el is indult. A nagyobbik lányom 11 hónapos volt, amikor már teljesen egyedül közlekedett a lakásban. Ő kb. 2 héttel a felállás után indult el, addig bútorokba kapaszkodva járt, de a kicsi rögtön el is indult ahogy fel tudott állni.
2011. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem lányom van. 11 hónapos.

ő 7 hónaposan állt fel először a kiságy rácsába kapaszkodva.

Kézenfogva sétálgat már kb 8 hónapos kora óta.

Kb. 1 hete tud kapaszkodás nélkül is felállni és már tökéletese egyensúlyoz, stabilan áll.

Járni még nem jár egyedül, de szerintem napok kérdése. Tegnap itt voltak tesómék az unokatesóival (nekik egy 2,5 és egy 0,5 évesük van). A nagyobbik szaladgált, és próbált vele az én kicsi lányom is lépést tartani, így kb. 4-5 lépést tett egyedül, aztán hoppá a popsira és vissza négykézlábas pozícióba. :)

Türelem! Egyik barátnőmnek a kisfia 9 hónaposan állt fel, de elindulni csak 16 hónaposan indult el. :)))

2011. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lányom 8 hónaposan állt fel, de ekkor kezdett mászni is és kapaszkodva járkálni is. Ha letettem valahol, akkor biztosan álldogált már 10 hónaposan. Helyből felállni kb. 1 évesen tanult meg, de még ekkor sem indult el, hanem csak 13,5 hósan, amikor megismerkedett járássegítővel. Kb. 3 napra rá.
2011. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor a Ti babáitok elég korán kezdték!:)

Érdekes, én is azt hittem, hogy hamarabb fog elindulni. Mindenki ezt mondta, hogy tuti a szülinapjára járni fog. Hát nem.:)

Amióta felállt, állandóan csak állni akart az elején. 9 hónapos kora óta járkál a bútorok mellett.

Na de egyszer majdcsak elindul.:)

2011. dec. 12. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:

én babám egyedül, kapaszkodás nélkül 13 hónaposan állt fel :D


bútorba kapaszkodva 7 hónaposan állt fel először, 12 hónaposan elindult, de szoba közepén csak egy jó hónappal később állt fel :)

2011. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyfiam 9hósan állt fel először,1héttel szülinapja előtt pedig elindult :)))
2011. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam 7 hónapos és 2 hetes volt, amikor felállt (kapaszkodva). Rá 2 hétre már kapaszkodva közlekedett. 10 és fél hónaposan állt fel egyedül, és indult el egyedül.
2011. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!