Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fülbevalós, lányos Anyukák...

Nem fülbevalós, lányos Anyukák! Ti miért nem tetettek fülbevalót a baba fülébe?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a fülbevaló nem egészséges, valahogy a szervetet energiaáramlást zavarja meg (akupunktúrás pont)és ettől esetleg beteg lehet az ember-Persze, ez nem bizonyított.-pl. egyik ismerősömnek állandóan gondjai voltak a mandulájával és mikor kivette a fülbevalót! a füléből (azóta sem hord), eltüntek a panaszai. Hallottatok már hasonlót?

Erősen gondolkodom, hogy rakassak-e a fülébe. Na nem a fenti írás miatt, hanem majd ha nagy lesz, akkor döntse el ő, akar-e hordani fülbevalót.


2009. máj. 16. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én szerettem volna, de amikor született a lányom, a kórházban nem csinálták meg. A védőnő sem vállalta, én meg olyan körülményes voltam, hogy nem vittem el kozmetikushoz. Pedig szerettem volna.

Most már megvárom, ha majd ő akarja, akkor kilövetjük neki.

2009. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én azért nem rakattam a kislányomnak fülbevalót, mert egyrészről félek, hogy beakad a fülbevaló valamibe és letépi a fülét, másrészt, majd ha nagyobb lesz és igényli akkor olyat választ amilyet akar és amennyit szeretne, harmadrészt én nálam allergiás reakció lépett fel kicsi koromban amikor anyuék kilyukasztották a fülemet és megkaptam az első és egyben utolsó fülbevalómat azóta is ott a lyuk és nem tudok fülbevalót hordani.

Egy éves kislány anyukája

2009. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem rakattam, mert minek. Hasznát nem láttam, csak beleakadhat mindenbe, nyomhatja a fejét, amikor kaparászta magát kisebesedhetett volna.Kiskorában divatozni sem akart volna vele.

12 éves korában a lányom kérte, hogy lövessük ki a fülét, akkor megcsináltuk. A másik nem kérte. De így az ő döntésük.

2009. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is pont azért nem rakattunk,mert ha majd ő szeretné,akkor majd kap.Én is feleslegesnek tartom az ékszert egy csecsemőre.PErsze az a szokás,és néha én is unom már az "Ugye kisfiú!?" kérdéseket,csak azért,mert nincs fülbevalója.

Ugyanakkor sok ismerősöm tetetett a lánya fülébe,és nem szakítja ki,és semmi ilyesmi,nem is piszkálják.Úgy megszokták,mintha a testük része lenne.


Az akupunktúrás dologról már én is hallottam.Nekem négy lyuk van a fülemben,de nem mindig van bennük fülbevaló.Semmilyen különbséget nem érzek a két állapot között.

2009. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kislányomnak 1 éves korában fúrattam ki a fülét, és az én gyerekkori arany kapcsos fülbevalómat kapta el. Nem a mostani divatos belövőset.

Nagyon aranyos vele, már nem is piszkálja, nincs begyulladva neki.

14 hónapos a lányom

2009. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

én hallotam már ilyesmit, pl aki reikivel foglalkozik (ez is energia dolog) mondta hogy zavaró lehet kezelés közben mert nem úgy áramlik az energia ahogy kéne de a nyaklánc gyűrű is "útban" lehet.

de én azért nem rakok fülbevalót mert szerintem gusztustalan. Egy babának minek ékszer??

2009. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azért nem rakattam, mert szerintem, majd ha nagy lesz, döntse el ő, hogy akar-e...én pl. nem hordok fülbevalót, és utálom, hogy lyuk van a fülemen.

Másodlagos okok is voltak: még nő a fülcimpája...akupunktúra...esetleg zavarja...

2009. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsinek semmiképpen nam raknék fülbavaló a fülébe (2 hós).

Ha nagyobb lesz és akar,akkor majd lesz neki.

Amúgy nekem sem votl, és csak 10 éves korban fúrták ki a fülemet, az más kérdés, hogy nem nagyon bírta a fülem a fülbevalót (aranyat sem), állandóan gyulladt és sebes volt, úgyhogy nagyon régóta nem hordok.

2009. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azért nem rakattam be mert nekem nem tetszik nekem. Olyan koravénnek néznek ki a pici babák a fülbevalóval, De persze mindenki maga dönti el és amúgy fülbevalós babák is nagyon édesek. Meg majd ha megnő majd Ő eldönti hogy kell-e neki.
2009. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem volna, de sajnos 1 naposan mások kórházba került a lányom, ott napi többszöri vérvétel, infúzió stb volt szegénynek, nem volt szívem még a fülével is kínozni őt. Lehet, hogy a koraszülöttön nem is csinálták volna meg ( nem korababa volt, csak ott feküdt). Kozmetikus nem javasolta, mondván, hogy nő, változik a cimpája, ráér később.
2009. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!