Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a gyermeked? (Bőv....

5 hónapos a gyermeked? (Bőv. Lent! )

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy az 5 hónapos gyermekeddel mit játszol egy nap?

Mit eszik? - anyatej, tápszer vagy esetleg hozzátáplálod (ebből kifolyólag mit eszik már meg?!)

Mennyit eszik? - előző változatok alapján

Mennyit alszik? - ha az estét átaludja, akkor napközben mennyi az igénye az alvásra? ha felkel párszor, akkor mennyi?

Hogyan altatod el általában? - mi vált be?!

Ki alakult valamilyen napirend? - van olyan pont a napotokban, ami biztos (100%), hogy akkor van és máskor nem?

Mi a kedvenc időtöltése/időtöltésetek?

Megváltozott a sírás 'hangja', élessége?



Köszönöm a válaszokat :]

És kellemes ünnepeket!


2011. dec. 15. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Csörgőket, játékokat tartok neki amíg a hátán fekszik és nyúlkál érte, hintáztatom, repülőzni is szoktunk, meg "meg szoktam enni"

Anyatejes, de este kap már tejpépet, délelőtt gyümölcsöt (alma, őszi, szilva)

Egy kisebb almát szokott megenni 1 kekszel. A tejet nem tudom, tejpép 80ml körül.

9-8ig alszik, de felkel 2szer szopizni, nappal 2-3 órát alszik vagy egyben, vagy elosztva amikor épp fáradt.

Este elalszik büfizés közben, nappal ha látom, hogy fáradt akkor vagy leteszem hasra és elalszik, vagy leülök vele és kicsit paskolom a fenekét.

Az evések, a fürdés és az esti alvás fix.

Kedvenc időtöltése az evés :)))

2011. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég sok mindent játszunk, van egy 2 éves nagy tesója is, úgy hogy ketten szórakoztatjuk. Csőrgőkkel, zenélős játékokkal sokat elvagyunk. Le szoktam tenni mellénk a szőnyegre egy plédre, ott el tolat, kutyázik, forgolódik mellettünk.....a mozgás most nagyon leköti. Szerintem 1-2 hét és elkezd mászni, már a lábát is emelgeti hozzá....tehát igazából saját magát leköti ezzel....

Anyatejet és egyszer gyümit és egyszer főzit eszik egy nap. Nagyon jó étkü, egy egész konzervet bevág,tejből olyan 200 körül eszik:))) Neki is az evés a kedvence:DDDD Mondjuk 9 és fél kiló.....mondjuk hosszú is.....tehát nem tűnik daginak:D

Altatni nem kell, este fél 9 körül magától bealszik...csak annyit szoktam észre venni hogy szuszog:D

Napirendünk már nagyon bevált.....szinte nekünk az evések, fürdések,alvás mindig ugyan akkor vannak.....sok meglepi nem ér egy nap:D

Kedvenc időtöltése? Ha a kezembe van és beszélek hozzá, Ő meg nagyokat röhög:D

Hangja sokat mélyült szerencsére :)))eddig vicces magas hangja volt egy kisfiúhoz képest....most már teljesen pasis......most kezdett el gőgicsélni is úgy igazán.....egész nap dumál valamit:D


És a Te babád?


Neked/Nektek is Kellemes Ünnepeket!!!!!!

2011. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Játszani:

-tükör előtt (megnézzük, ki ez a szép kisbaba? ELmondom a nevét, kopogtatok a tükrön neki, hogy figyelje, odanyúl, magyarázok neki közben mindenfélét, aztán megyünk a függönyhöz, azt is megtapizza, elmondom milyen finom anyagból van, milyen színű, akármi...asztallapon, ha pörgetem az ujjaimat, mindg kacagja.

-én is "meg szoktam enni", ezt imádja, nagyokat kacag :D

mindenhol "megrágcsálom", az arcától, nyakától e lábáig :D

-zsip-zsup, szintén kacagja :), de csak azt szereti, ha jó nagy ívet veszek vele.

- súlyzózok vele , állva magam előtt felemelem, kinyújtott karral kinyomom, aztán le, közben mondom "egy!!ketttőőő!!!", ekkor is kacag, csak én hamar elfáradok :D

-pléden játszunk a csürgőkkel, egyebekkel. Hátról hasra fordul, de kúszni még nem tud, csak úgy halad oldalra, óramutató járásával megegyezően, ezért körbe rakok minden "állomásra" egy-egy játékot.

Szereti a zörgő babakönyvet, van egy FP majom, azon sokminden van (anyagok, formák, színek), az a kedvence.

- táncolni is szoktunk ezt mindig fürdés előtt.

-biztos van még amit kihagytam, majd megírom...



Evés:

első 3 hónap anyatej+ tápszer, mostmár csak tápszer.

KÉt hete kóstolgatunk, szépen eszik (alma, répa, krumpli, cékla, barack, sütőtök...)

tápiból 180ml, gyümi-zölsdág változó, 20-40-60g


Alvás: minden evés után alszik kb. 20 percet

Éjszaka végig alszik, reggel fél9-kor kel.


Este 8-kor fürdünk, utána vacsi, aztán kézben pihen, ha elalszik, leteszem.


Ami biztos: evések időpontja, és az esti fürdés.


Hangja igencsak határozottabb lett :DD Szokott játékból sikongatni.

De ált. nyugis szerencsére.:)


Kedvence a fürdés, meg ugye amikor én foglalkozok vele.

2011. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem "már" 5 és fél hónapos.
2011. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szeret hason lenni, csürgúkkel sípolós játékokkal játszik, mindent rág, a szájába gyömöszöl, jön a foga, szereti nézni magát a tükörben, szereti ha énekelek neki, vagy mondókázok.

Anyatejes, sinlacot kap napi egyszer 100 ml-t eszik meg, pár napja kezdtük el a barackot, abból olyan 40-50 ml-t eszik, a többi anyatej, kb 6-7 szer szopizik

napközben 3.szor alszik egy-egy órát, éjszaka 8-reggel 7-ig alszik, közben kétszer kel szopizni, egyszer 2 körül egyszer 5-kor. Cicin alszik este, napközben vagy babakocsiban, vagy beteszem a kiságyba ha már ásítozik és símogatom a hátát. A testvérével is így csináltam annó, neki is nagyon bejött ez az altatási módszer.

Napirendje a tesóéhoz igazodik, délelőtt mindig fél tízkor megyünk sétálni,12 kor ebéd,ezt most vezettük be, amióta gyümölcsöt is kap, este 7-kor van vacsora, és 19:30 fürdés aztán 8 kor alvás. Ezek fix időpontok a többiben lehetnek eltérések,

Sírása nem változott, viszont sokat gügyörészik, hasról hátra fordul, vissza még nem megy neki.

2011. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!