Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babádnak hogyan...

3 hónapos babádnak hogyan adtad a tehéntejet?

Figyelt kérdés

Aki így csinálta, attól várok választ.Ellenzők légyszi ne írjatok.Nincs tej, tápszert utálja, 5 féle van itthon.

Szoktatás, hígítási arány, napi mennyiség, kaki, HÍZÁS ÜTEME stb. Minden érdekel.


2011. dec. 16. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejgyűjős tejet nem akartok neki adni?
2011. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapso kaphat anyatejet elballagsz a dokihoz megkéred hogy aki nemrégibe szült s lenne feles teje adja neked az orvos receptre kiirja az az anya aki a tejet adja kap pénzt a babaád meg tejcsit!Ne tehentejet

Honnan irsz?

anyatejgyüjöt állomásrol is hozhatsz nem kell tápi

2011. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
féléves koráig kaphatja a kapott anyatejet addig irják ki receptre
2011. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Engem anyukám így etetett, mert én sem szopiztam és tápszert meg nemes egyszerűséggel kiköptem. Ő forralta és hígította (felesre) a tehéntejet. Nem lettem allergiás, a mai napig imádom a tejet, napi több litert megiszom belőle. :-)

Én ugyan szoptatok, de szopi mellett is megkóstolták a gyerekeim a tehéntejet, a lányom csak 7-8 hós kora körül, a fiam talán 5 hós se volt, mai napig szívesen isszák, a házi tehéntejet még mindig hígítom, de már csak kicsit, másfél liter tejhez fél liter vizet adok, úgy forralom.

Na foglalkozz az ellenzőkkel, feles tejet nyugodtan adhatsz a babónak, ha nem jó neki, egyrészt el sem fogja fogadni, másrészt úgyis látod, ha baja van tőle, ha meg nincs, hát hadd kapja. Egész generációk nőttek fel tehéntejjel, mégis csak a mai kor divatja a tejallergia, régen hírből sem ismertük.

2011. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

A rendes tehéntejben még talán van valami, de ha bolti a tej, akkor abból a "feles" lónudli, nem táplálék. Ezzel az erővel, vízzel is itathatod...


A második babámmal jártam így ő akkor 4 hónapos volt -az elsőt 6 hónapig csak szoptattam, 10,5 hónapos korában ő választotta le magát . Tej mutatóban, tápszer ezerfélét kipróbáltam, egyik sem kellett, egyszerűen kiköpte. Én megbeszéltem a dokival, hogy elkezdem a hozzátáplálást zöldséggel (krumpli, répa), mellette tejpépet kap és azt a pár csepp anyatejet ami van. Érdekes módon, vele nem volt olyan macerás a hozzátáplálás, mint a nővérénél (vele vért izzadtam), és előbb-utóbb a tápszert is elfogadta.

Szerintem mielőtt nagyon beleásod magad a tehéntejes táplálásba, beszélj a gyerekorvossal, hogy mi a hozzászólása.

2011. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Én is a valódi tehéntejet mondtam. :-) a bolti vélhetőleg fényképen se látott tehenet. Sőt, én még azt is megnézem, milyen helyről van az a házi tej, csak onnan vagyok hajlandó vásárolni, ahol a tehenek tiszták, normális takarmányt kapnak, odafigyelnek a fejésre (higiénia) stb. Szerencsére van ilyen és semmi gondunk a tejjel.

Ja, amúgy anyu nekem is azt mesélte, hogy 4 hónaposan főzelékeket is adott nekem, mert a tej már kevésnek bizonyult.

2011. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Unokaöcsém születése óta másfeles tejet kapott forralva, harmadában hígítva. Sajna többet nem tudok, csak azt, hogy most 7 éves, makkegészséges. Amennyi tápszert javasolt a doki, annyi tejet kapott.
2011. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
én is felestejet kaptam kis koromban,tápisok voltunk,s most, hogy babám lett előkerültek kiváncsiságbol a rég receptjei :-).Feles tej:1 dl tejet felforralunk,majd 1 dl forralt vizet adunk hozzá.összekeverni és kész.én kis súllyal születtem, nagyon jol hiztam,normálisan,kaki gondolom rendben volt, mert nem találtam rá semmit.tejallergiám sem lett....mikor már nagyobbacska lettem feles tejhez adtak decinként 1 kiskanál cukrot.igaz minden baba más,nem tudom hogy ő hogyan bírná,de remélem segítettem.jo babázást
2011. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Szia,én is úgy etetem a gyerekeimet mint annó anyám engem.A nagy fiam 2 hónapos koráig szopott+pótoltam neki anyatejjel,de 2 hónapos korától nem kaptunk pót anyatejet így hát próbálkoztunk a táppal,de nekünk sem ment.Átálltunk a tehén tejre,felesben adtam neki és csak is forralva.Azt én is megnéztem hogy honnan veszem a tejet.Úgy kb féléves korától már sima 2,8-as tejet kapott a boltból forralva.Nekünk nem volt baj a kakival,hízni is nagyon jól hízott,2700grammal született 1 éves korára 10 kiló volt.A másik két gyerköcöm is elég hamar kapott tehén tejet,soha nem volt egyiknek sem baja tőle.
2011. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is 3 hónapos korom óta kaptam tejet, semmi bajom azóta se, imádom a tejet. Babám 9,5 hós, megissza a tápszert, viszont én is gondolkodok azon, hogy lassan adok neki tejet, bár csak főzött formában, pl. tejbegríz, tejberizs, stb. Én sem vagyok az a parázós fajta, a családunk hírből sem ismeri az ételallergiát szerencsére, így én is gyorsabban haladok mindennel, mint ahogy lehetne adni.
2011. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!