Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt még valaki, akinek 16...

Van itt még valaki, akinek 16 hós babájának még csak 4 foga van?

Figyelt kérdés
Annyira el vagyok keseredve, mert alig eszik emiatt darabosat (öklendezik tőle), és úgy fáj a szívem, hogy más babák ilyenkor már mindent esznek, mi meg még turmixolunk...?! Jó lenne egy sorstárssal beszélni... :(
2011. dec. 18. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyémnek 8 foga volt ilyen korában, ennek ellenére turmixoltam neki, mert utált rágni.

Barátnőm kisfiának 2 évesen is még csak 8 foga volt, de már 1,5 éves korától rágott (akkor volt neki kb 4-5), bár nem tudom, hogy csinálta :) az ínyével :)

Szóval szerintem nem a fogak hiánya miatt öklendezik a babád, hanem mert nem akar rágni.

Első babámnak sokáig turmixoltam, a mai napig utál rágni, jobb szereti az olyan kajákat, amiket csak nyelni kell: spenót, főzelékek, joghurt, krum.püré, főtt puha répa.... rossz evő :S 3 éves

2011. dec. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hú, én meg azt hittem, ha már legalább 4 foga lesz, majd rá tudom venni a rágásra, de látom esélytelen!

Az enyém 14 hónapos és 2 foga van, nem hiszem, hogy 16 hónapos korára többe lenne, mert már hónapok óta így állunk, de ha valami csoda folytán kibújna még kettő, akkor sem lenne túlságosan jobb a helyzetünk.

Neki is turmixolok, és én is el vagyok keseredve, de nagyon, mert így is rossz evő.

Még a kekszet, banánt stb. sem rágja meg, mert amit véletlen leharap belőle az alsó két kis fogával, azt kiköpi.

Ezért is nem adok neki darabosat főétkezésekre, csak "nassolni", mert ugye így nem lehet jóllakni és a súlya sem túl jó a kicsimnek (az már régóta problémás sajnos).

Ja igen, azon tudok még kiakadni, amikor olvasom, vagy hallom, hogy fog nélkül is megtanulhat rágni a kicsi, biztos én kényeztettem el, nem jól csinálom!

Nem tudom másképp, mert akkor fogyni fog!

Amúgy dupla adag D vitamint kap már 8 hónapos korától, mégsem indultak be a fogacskái.

Szóval azt hiszem én sorstárs vagyok a javából....

2011. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 1 évesen bújt ki 2 foga,aztán semmi,15 hónapos oltáson kérdeztem a dokinőt hogy mit csináljunk vele,nevetett hogy semmit,majd kinő.Aztán beindult neki,most 12 foga van és 19 hónapos.Úgy jöttek ki a fogak,hogy észre se vettük szinte.Ne aggódjatok,majd kinő,igy nem fog annyit szenvedni a baba.Ne baj ha turmixolsz neki,de én villával törtem össze ilyenkor ,és azt szépen eszegette.
2011. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk most jön a 6. Ne aggódj, általában azt mondják, annál jobb fogai lesznek. Az enyém 2 foggal is, a kemény ínyével rágott, már 11 hósan is. Viszont más dologban ő van lemaradva. Ne izgulj, adj a kezébe pufit, az könnyen olvad finom.
2011. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az enyémnek picit több, 7 foga van. még töröm neki villával a hamit, de az almát még pépesítem. ne keseredj el. próbáld villával összetörni, az nem annyira pépes, de nem is annyira darabos :)
2011. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha hiszed ha nem,az én lányomnak 17hósan jött ki az első foga.Már azt hittük fogatlan marad.Most 20 hós,és van 7 db,és mostanában kezdett darabosabb fött kajákat enni.A kenyeret kiflit ilyesmiket eszegetett elötte is, de a nagyobb darabos ételeket nem.Sőt,eddig szinte csak bébiételt volt hajlandó enni,mostanába kezd végre!!!átállni az én főztömre.Nem egyszerű,de türelem!!
2011. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 7:32-es, azt hiszem, akkor mi tényleg sorstársak vagyunk. Ráadásul nekem lelkiismeret-furdalásom is van, mert mikor a dokinővel beszéltem, kérdezte, hgy rendesen adom-e neki a Vigantolt, és bizony volt, hogy elfelejtettem, azóta duplán adom, de semmi. Ráadásul rám is furcsán néznek a rokonok, hogy miért nem adok darabosat, hát azért, mert már többször is a szó szoros értelmében majd megfulladt tőle. Már vörösödött, meg minden. Ráadásul nálunk a fogzás tünetei hónapok óta tartanak, ti hogy vagytok vele? MÁrmint az első fogak is úgy jöttek ki, hogy előtte hónapokig nyálzott, rágott mindent stb, és ez azóta is tart. Nem úgy van, hogy mondjuk elkezd nyálzani, és utána 2 hétre kinn vannak a fogai...?!
2011. dec. 18. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!