Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtál először virslit,...

Mikor adtál először virslit, párizsit, krémtúrót a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kiváncsi az összetevőikre,magam is tudok olvasni.Köszönöm!
2011. dec. 18. 10:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%
8-9 hónaposan mind a hármat, imádják az ikreim.
2011. dec. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%
15 hónapos, még nem evett sem párizsit, sem virslit, nem is tervezek Neki a közeljövőben ilyesmiket adni. Krémtúrót magam készítek, pont a boltban kapható fajták összetevői miatt.
2011. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

15 hónapos a lányom kb 8 hónapos kora óta a kedvence a virsli és a párizsi is!Krémtúrót olyan 7-8 hónapos kora óta kap.

Egyébként szerintem akik nem adnak a gyerekeknek ilyen sz@rokat,azok is kaptak gyerekkorukba és jéééé még mindig itt írogatnak!!!

2011. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Párizsit, virslit nem nagyon ajánlják 2 éves korig, én nem is adtam a kislányomnak es a következőnek sem fogok. Akármilyen jóminőségűnek tűnik, nem babáknak való. Krémtúrót is csak 1 éves kora után, de nem a boltit, otthon is lehet készíteni.
2011. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

"Egyébként szerintem akik nem adnak a gyerekeknek ilyen sz@rokat,azok is kaptak gyerekkorukba és jéééé még mindig itt írogatnak!!!"


Persze, itt irogatnak. De ha lehet, és van választási lehetőség, akkor miért ne "kíméljük" Őket ezektől a "kajáktól"??? Minek idejekorán ilyen "szemetet" enni? Nyilván fog majd még eleget az életben. De ez mindenkinek a saját választása.

2011. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon érdekes dolgokat olvasok itt, de tényleg mindenki maga dönti el, hogy mit ad a babájának. Én csak azt tudom mondani, hogy nemrég volt egy kis probléma a kislányommal, vért vettek tőle és kiderült, hogy eléggé vashiányos. A doktornő akinél voltunk azt mondta, hogy több húst kellene hogy adjak neki. Ilyeneket sorolt fel: ebédre bármilyen hús, bármilyen módon elkészítve, reggelire és vacsorára kifejezetten ajánlotta a felvágottakat, virslit.Szóval azért azt kicsit túlzásnak tartom, hogy 2 éves koráig nem ajánlják, mert a kislányomnak ezt 20 hónaposan ajánlotta a doktornő.Arra sem mondott semmit, hogy a tejtermékeket 8 hónaposan kezdtem neki bevezetni. Szerintem az a legjobb, ha se nem túl korán de nem is kell vele várni 2 éves korig míg bevezetjük nekik ezeket.Az meg hogy mi van benne az megint más dolog mert pontosan semmit nem tudunk hogy mibe mi van hiába rá van írva. Úgysem tudod teljesen megvédeni a gyereket pl. a tartósítószerektől, mert szinte már az ételek 99 %-ában van.
2011. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%
13 hónapos, még nem kapott, nem is tervezem. Miért etessem ilyen vacak kajákkal, ha akár rendes kaját is ehet? Virsli helyett húst, krémtúró helyett gyümölcsöt. Olyan pici még, nem is hiányolja ezeket.
2011. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

14 hós a pici. Virslit és párizsit kb 1 hónapja kap. Krémtúrót még nem kapott, de nem azért, mert bajom van a krémtúrókkal, hanem csak úgy még nem jutott eszembe.

A 3 évesem is kb így kezdte ezeket, kicsit 1 év felett. Krémtúrót szerintem még nem evett. Utálja a túrót, mindig is utálta, így nem is erőltetem. De most hogy így mondod, majd a picinek veszek is, hátha ő szereti.

2011. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapos, még egyiket sem kapott. Rendes sült húst, natúr tejtermékeket, gyümölcsöt eszik - a vére meg rendben van, nemrég nézték :)

Én elég sok ilyesmit kaptam jóindulatból anyukámtól, nagymamámtól gyerekkoromban és kamaszkoromtól mindenféle komoly autoimmun problémáim jöttek elő - persze nem biztos, hogy ezért. De igyekszem az én gyerekemnél a lehető leginkább kerülni a gyári termékeket, ne ezen múljon.

2011. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Párizsit kb. 13-14 hónapos kora után kapott, mert egyszerűen csak kérte tőlünk ahogy ettük, krémtúrót egyszer evett mostanság 17 hós korában, de nem igazán ízlett neki - tényleg finomabb ha magad kevered ki a rendes túrót banánnal vagy más gyümölccsel. Virslit egyszer kóstolt szintén 17 hós korában, de azt sem nagyon komázta. De a virslit imádta.

Több hozzászóló negatívan minősítette ezeket az ételeket.

Ezzel kapcsolatban hozzátenném, hogy a rendes húsokban is vannak már olyan hormonok, antibiotikumok...stb. amikről nem is tudunk - tehát nem hiszem, hogy a főként szójatartalmú virsli és párizsi lenne a fő gond. A krémtúró meg nem hiszem hogy rosszabb lenne a túró rudinál vagy a tejszeletnél -amiről meg sok szülő azt hiszi milyen egészséges.

2011. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!