Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Tápszert, vagy Sinlacot tegyek a főzelékbe?

Figyelt kérdés

6 hós babám,tápszeres. Megkóstolt már mindent,ami korának megfelelő. Most akarok neki adni ebédre krumplit répával. Tegyek hozzá valamit a főzőlén kívül? Vagy már így kész is a főzelék? Még most kezdem ezt a kevergetést, úgyhogy tapasztalatlan vagyok!

Köszi


2011. dec. 18. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Simán is jó, de tehetsz bele tápszert is akár, vagy ha nem elég sűrű, akkor a Sinlac is jó sűrítésre. Én többféleképpen is csináltam, kipróbáltam ezzel is azzal is. Lányomnak mindenhogy ízlett szerencsére.
2011. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én tejpéppel szoktam sűrűsíteni
2011. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

csak akkor tegyél bele sinlacot ha sovány a babád, egyébként semmit nem kell beletenni.

tápit a krumplipürébe tegyél tej helyett. meg ha főzöl rizst vagy búzadarát akkor ha kész, tápival öntsd fel, de főzelékbe nem kell semmi.

sinlacot is inkább gyümihez szokták mert az könnyű kaja, így jobban eltelíti

2011. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

nah hát jól le lettem pontozva :D

most komolyan, mindenki tesz tápit a főzibe??? ne már!


én babám nagyon vékony volt, ő kapta a sinlacot, hízott is tőle... na mindegy, szerintem a tejpép/sinlac, főzelék külön étkezés...

2011. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a krumpli nagyon jól sürít, én nem raknék bele Sinlacot.
2011. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ csajok! :) Most evett alma-répa-krumpli főzeléket,nem tettem bele csak főzőlevet. 70g-ot megevett, plusz 120ml tápszert. Gondolom fokozatosan fog arányosan eltűnni majd az ebédnél így a tápszer. Ha iszik még a főzire tápszert,akkor nem kell teát adni ugye? Egyébként Milumil Pregomint kap,mert tejérzékeny,ekcémás volt a lába...délutánra ezért ajánlotta a doki a sinlacot,nem azért,mert sovány. Így uzsira mindig sinlacot kap,más étkezés nincs kiváltva. Akkor ebbe tehetek gyümölcsöt? Reggeli és tízórai között szoktam neki adni egy kis gyümit. Naponta megiszik 50-80ml teát is. Ez így jó szerintetek?

Köszönöm :)))

2011. dec. 18. 15:04
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,mint a 4. válaszoló,csak kell a megerősítés! :)
2011. dec. 18. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Minek a főzibe tápszer????? Ezt a marhaságot ki találta ki?

A répa és egyéb főzelékekhez ezért főzünk krumplit mert azzal sűrítjük.

Sinlachoz gyümit szoktak adni.

2011. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem egy anyukától hallottam, hogy a főzeléket tápszerrel csinálja. Én az elején nem tettem bele semmit, de aztán lányom már nem volt hajlandó se szopizni, se tápszert inni, így elkezdtem a főzelékeket tápszerrel elkészíteni. S akármilyen hihetetlen, de jó lett. :)

Amúgy a Sinlac sok mindenre jó, és lehet "egyesek így szokták", de mások meg úgy szokták, nem kell ezen kiakadni. Lehet a főzelékbe is tenni, ha úgy adódik, nem lesz belőle semmi gond. nekem még a védőnő ajánlotta is, hogy azzal is sűríthetek bátran.


Kérdező, bárhogy is teszel, nem lesz baj. Mindenféle variáció lehetséges, amit a babád elfogad és szépen fejlődik tőle.

2011. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is ezért kérdeztem kedves utolsó válaszoló,mert olvastam,h készítik anyatejjel és tápszerrel is az ételeket. Én csak változatosan szeretnék főzni a babámnak, gondoltam lehet keverni ezeket a dolgokat. Sajnos én sem szeretném csak bébiételre szoktatni a lányomat, a zöldségesben amit veszek,pedig ki tudja honnan való. Ha egy-egy ételbe teszek tápszert, biztosan megkapja a szükséges vitaminokat! :)

Köszi

2011. dec. 18. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!