Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesetek mennyit és hogy...

1 évesetek mennyit és hogy alszik?

Figyelt kérdés

Napközben mennyit és hányszor alszik más ennyi idős gyereke?És éjszaka? Hogyan alszik el?Azok válaszát várom,akiknek szintén nehézkes.Én lányom most 13 hónapos és csak cumisüveggel alszik és a visszaaltatás is csak cumisüveggel megy éjszaka /natúr gyerekital/.Napközben van,hogy babakocsiban,vagy autóban magától elalszik,de a kiságyban csak úgy,ha a cumisüveget "belógatom" és közben simizi a kezem.Lehet ez attól,hogy 11,5 hónapos koráig cicizett és 10 hónapos koráig cicin aludt el?Nem vált be se a dúdolás,simogatás,ringatás... :/

Vagy ne foglalkozzak a dologgal és a lényeg,hogy alszik majd ezen is túl leszünk,mint a cicileszokáson?


2011. dec. 18. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele, ez teljesen gyerekfüggő. Az én egyévesem alvás szempontjából egy főnyeremény, mert nappal 1x alszik 3 órahosszát úgy, hogy lerakom a kiságyába és magától elalszik pár perc alatt. Ugyanez a helyzet az esti alvásnál is, általában végigalussza az éjszakát is, csak ritkán ébred 1-2x, ha beteg. Viszont a nagyfiam pont az ellenkezője volt. Egyéves koráig csak babakocsiban aludt nappal, és csak úgy, ha tologattam, így fesz róttuk a köröket. Az esti elalvása viszonylag neki is könnyen ment, viszont éjjel 8-10x is ébred, bár ha cumit kapott visszaaludt. És mindent ugyanúgy csinálok mindkét gyerekkel. A nagy most 4 éves, és kb. fél éve alussza csak végig az éjszakát. Én beletörödtem hogy rosszalvó, mert semmilyen praktika nem vált be, az éjjeli ébredések ellen.
2011. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiam egy évesen elég rosszul aludt éjjel. Minimum kétszer ébredt fel. Ez lehetett a fogzástól is, mert 5 hónap alatt 11 foga jött ki. Napközben kétszer aludt, 1-1 órát. Viszont ő csak és kizárólag babakocsiban hajlandó elaludni, kiságyban reménytelen.
2011. dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 13 hónapos, valami szörnyű rosszul és keveset alszik. De már beletörődtem és őszintén már nem érdekelnek a megjegyzések, hogy milyen béna vagyok, mert egy ennyi idős gyereknek egyedül kéne elaludni. Este olyan fél kilenc körül altatjuk, vagy ringatva, vagy most úgy néz ki, hogy beválik, hogy összebújok vele a nagyágyban és pár perc forgolódás után elalszik, viszem a kiságyba. Aztán éjszaka egyszer-kétszer kel, ha semmi fogfájás, vagy ilyesmi nincs akkor pár perc alatt ringatva elaltatom, ha valami fáj, akkor jön közénk és ott alszik. Viszont hajnal 5-kor kel :( Olyan 7 körül alszik egy órát. Majd 12-13 körül szintén egy órát, és ha mázlink van akkor 16 körül is valamennyit, ha nincs mázli akkor már olyan este 7-től megy a nyüszítés, semmi nem jó (persze mert álmos). Amúgy az első naptól a saját szobájában alszik, 4-8 hónapos kora között magától elaludt a kiságyban, át is aludta az éjszakát, aztán elkezdődött a horror, aminek fogzás a neve. Azóta szenvedünk, mindent kipróbáltam, felvesz-letesz, sírni hagyni, később fektetni..stb egyszerűen nem megy :( ő ilyen, ezt igényli és megbarátkoztam a gondolattal :)
2011. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!