Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz bababőrre milyen házi...

Száraz bababőrre milyen házi praktikákat használhatnék?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hónapos és rettentően száraz a bőre, pedig minden fürdés előtt alaposan bekenem babaolajjal, fürdés után pedig testápolót is használok.
2011. dec. 19. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A babaolaj nekünk egyáltalán nem vált be, a kőolajszármazékok miatt sokkal szárazabb lett a bőre.


Több nagyon jó hidratálókrém is van, abszolút bevált pl. a gyógyszertári hidratáló, csak jó alaposan be kell vele kenni.

Vagy kipróbálhatod a sanatopicot is, az is nagyon jól hidratál.

2011. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a doktornéni a következőt javasolta, és szuperül be is jött, a pici babákkal:

A gyógyszertári fürdetőkrémmel még szárazon bekentük az egész testét, és után a fürdés annyiból állt, hogy betettük a kis kádba, és lemostuk róla a rákent fürdetőt.

2011. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a babaolaj és a testápoló a bűnös!2 hónapos babáknak semmi szükségük még ilyenekre!Gyógyszertári fürdető és ennyi!
2011. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En is gyogyszertari furdeto parti vagyok.Ami meg nekunkjo az a naturlandos furdeto vagy a babe.
2011. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a patikás fürdetőre, és mi is szárazon, a fürdés előtt kenjük le vele a gyerekeket, utána rakom be őket óvatosan a vízbe, mert nagyon csúszósak.

Mióta másznak, a könyökük, térdük szokott néha száraz lenni, azt Neogranormonnal vagy Bepanthennel kenem, de nem folyamatosan, nem minden nap!

2011. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is szinte pikkelyes volt a bőre... Fürdés előtt 100% tisztaságú (gyógyszertárban vásárolt) A-vitamin olaj, utána gyógyszertári fürdető! A legjobb kombináció-szerintem.
2011. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
így van gyógyszertári fürdető csakis én főleg a pofiját kenem be vele fürdés után is, de van gyógyszertári testápoló is ha nem lég a fürdető. Ha télen mentek sétálni a séta előtt is bekenheted a pofiját.
2011. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legeslegjobb a hidegen sajtolt olaj, így például az olivaolaj. De a kókuszolaj is nagyon hatásos. Na, ezekbe tényleg nincs semmi. Nekem 1 oliva olajos lekenés után rendbe tette a babám bőrét. Ettől nem kell félni, hogy bármi baja lesz. Ennél jobb nem is kell.
2011. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami, a kókuszolaj (vagy zsír), önmagában is kiváló popsikrém.
2011. dec. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk magától a kemény víztől is nagyon száradt a bőre, főleg 3 hónapos koráig. Úgyhogy a lehető legrövidebb ideig fürdettük, és gyorsan szárazra töröltük. Testápolóból én is a gyógyszertárit mondom.
2012. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!