Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítitek babátoknak az...

Hogy készítitek babátoknak az ennivalót? 6 hónapos a baba, és ma a húslevesből az anyósom ideadta a csirkehúst, (házi) hogy urmixoljam le a babának. Oké. de hogy? :-)

Figyelt kérdés
Én csak üveges ételt adok neki, mert úgy látom, hogy érdemesebb az üvegest, egyszerűbb gyorsabb stb. De lassan már változatosabb étrendre lesz szüksége, és szeretnék én is főzni neki, de nem tudom, hogyan kell. Szivesen veszem a recepteket is:-)
2011. dec. 4. 17:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
urmixoljam=Turmixoljam:-D
2011. dec. 4. 17:05
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekünk az üveges drága mulatság, ezért maximum olyasmiből kap, ami vagy nagyon macerás, zöldborsót préselni, vagy mi nem esszük pl. sütőtök.

Amúgy nem bonyolult pl. egy főzelék neki. Kifőzül krumplit, valamilyen zöldséget mellé, kifőzöd a husit, jöhet a botmixer, adsz hozzá főzővizet, és amikor jó az állaga, kész is. :)

De pl. a kismamablog.hu oldalon van egy remek kis babaszakácskönyv, ott mindenféle ismeret le van írva. :)

2011. dec. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Drága, de kibírható. Alig eszik valamit még, ettől a pár üveg kajától nem fogunk tönkre menni.

De most már lassan jöhet a hús, meg a spenót, meg a fene tudja mi még, és ezért kérdezem, hogyan csináljam:)

Köszi a választ, és a tippet is, meg is nézem:-)

2011. dec. 4. 17:18
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is főzök neki, nagyon egyszerű. Belerakom a fazekába a darabolt krumplit, karfiolt, cukkínit (ez csak egy a verziók közül)puhára főzöm, leöntöm róla a vizet, és botmixerrel még melegen lepürésítem. Aztán keverek bele egy kis olajat, és kész is. A husit külön szoktam főzni, pürésíteni, csak evésnél keverem a főzelékhez.
2011. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Sütőtök kockára vágva+csirkehusi turmixolni főzővízzel,Brokkoli+krumpli+husi,Spenót+krumpli+pici fokhagyma,Tök+kapor+husi,húslevesből zöldségek vagy zöldséglevesből,heti 1-szer máj is mehet.
2011. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen kisebb korban még azért bírható, szó se róla. :) Nálunk már 7,5 hónaposan napi két étkezés van kiváltva, délelőtt gyümölcs és ebédre főzelék, úgy már sok lenni napi két üveges. Mindenesetre hajrá, a kismamablogon tényleg sok okosat írnak. :) Ott az is meg van, hogy mit mikortól célszerű adni pl.
2011. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 alaszka ***** válasza:
Én nemrég kezdtem a hozzátápit, a következőket főzőm eddig neki: krumpli+alma, krumpli+répa, krumpli+sütőtök, krumpli+cékla. Én kis kuktában szoktam, de sima lábos is jó, beledarabolod a zöldséget amit akarsz főzni neki, belefőzhetsz egy darabka csirkemellet, később másmilyen húsokat is, egy icipici só, meg egy picike olaj. Azért jobb ha gyakrabban főzöl, mint az üveges, mert ha megszokja az üveges kajákat, sose fogja megenni azt amit ti főztök, szoknia kell a család ételeit is. Ha megfőttek a zöldségek a hússal, akkor simán botmixerrel, vagy aprítóval leturmixolod.
2011. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm. Ez így elég egyszerűen hangzik, én azt hittem, hogy ez sokkal bonyolultabb dolog. Bár nem vagyok egy konyhatündér, biztos ezért gondoltam ezt.

Ha még jár erre valaki délig, akkor válaszolna nekem arra, hogy akkor most, hogyan csináljam? Tehát van kis házi csirke husi, plusz levesben főtt répa, ezt csak simn leturixolom, de ne adjak hozzá valami levet? Húslevest...esetlgeg, bár abba biztos tett az anyósom vegetát, meg ételkockát. Adjak hozzá vizet? Vagy esetleg is üveges csirkés kaját?

Köszi:-)

2011. dec. 5. 08:30
 9/19 anonim ***** válasza:
Beleteszed egy tálba a csirkét, répát, krumplit, felüntöd a húslevessel, leturmixolod és kész! Imádni fogja! Ne parázz ennyire rajta, nem olyan bonyolult. Csináld olyanra, amilyet Te is megennél! Te megennéd, ha vízzel lenne felöntve? Csak lazán! U.I. A kisfiam 8hós koráig csak üveges kaját evett, mégsem szokott hozzá. Most már csak azt eszi amit, mi, nem volt semmi gond az átállással. Írd meg, hogy ízlett-e Neki:)!
2011. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi:-)

Igen, én kicsit túl parázom...de majd próbálok lazább lenni:-))

Ő is imádja az üveges kaját, mondjuk én sem hiszem, hogy hozzá szokna...mert azoknak elég semleges az ízük, de adtam neki csirkés üvegest, és egyben kijött belőle, gondoltam a jó kis házicsirke jó lesz neki. Apropó...ezt is inkább kóstoltatnom kellene előbb 1-2 napig?? Vagy mivel már üveges csirkét kóstolt, adhatom neki nyugodtan?

2011. dec. 5. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!