Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának, mivel...

10 hónapos babának, mivel sürititek, vagy milyen rántással készítitek el a főzelékét?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Már azt eszi,amit mi.
2011. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tej és/vagy gluténérzékeny, már lehet lisztes rántás és tejfölös habarás. Egyedül a fűszerezéssel, sózással bánj óvatosan.
2011. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én habarok,eddig joghurttal, kefírrel, most már tejföllel is. 10 hónapos
2011. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon egészséges már ilyen piciknek is a ZABKORPA. Ráhinted a lábasban lévő zöldségekre és főzőlére, vársz egy picit, hogy megduzzadjon. Mivel az én kislányom tápszeres is (a szopi mellett), én a végén - amikor már nem főzöm a zöldséget és kissé kihűlt - teszek bele egy kis tápszert, így pótolandó a tejfölt. Azért így, hogy a hő hatására ne károsodjanak a tápszerben lévő értékes tápanyagok.

Másik, hasonló sűrítési mód a BURGONYPEHELLYEL való sűrítés.


Mindkét hozzávalót bioboltban vettem.

2011. dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a családban van allergiára való (atópiás) hajlam két generációban felmenőleg - mint pl nálunk - akkor a tejtermékes kiegészítést én hagynám még jó darabig. Nálunk ez volt a helyzet, így a spenótot pl. főtt burgonyával turmixoltam (mi is így ettük, habkönnyű lett!) a többit is vagy burgonyával főztem vagy rizsliszttel, kevés fehér liszttel, tofuval, ezzel-azzal készítettem. Tejfölt nem adtam neki sokáig, inkább savanyított termékeket, leginkább a Sparban kapható bio joghurtot (nagyon jó, krémes és tejfölárban teljesen megfizethető). Engem kiütnek a tejtermékek (többféle értelemben) de ha nem naponta és akkor is bio termelésűeket fogyasztok, akkor semmi bajom. Ez nagy szó!


Egyébként atópiás betegség az ekcéma, aszthma, ilyesmik is, tehát nem csak a tüsszögés és kiütés.


Még egy apróság: olajat leginkább a végén tettem az ételébe, általában hidegen sajtolt lenmagolajat, hihetetlen magas ómega zsírsav tartalma miatt. Amolyan agyfényesítő. :)

2011. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne röhögjetek ki, de nekem mindent banánnal kellett neki "sűrítenem", csak akkor ette meg. Igen, még a sóskát is. :) Semmit nem sóztam v. cukroztam, ettől viszont édeskés íze lett mindennek, gondolom ezért jött be neki. Tejes dolgokat viszont csak másfél éves kora után kapott, nehogy allergiás legyen. Liszttel sűrített dolgokat is csak később.
2011. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A pici lányom étvágytalan volt valami betegség miatt. Adtam neki banánt, nagy nehezen legyűrte. Aztán kihányta. A feleségem máig is emlegeti, hogy milyen drága hánytató volt.
2011. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!