Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a babám. Adhatok...

9 hónapos a babám. Adhatok neki a joghurtot, túrót, sajtot? Hogyan kell bevezetni? Milyen formában, mikor adjátok babátoknak és milyen márkájút?

Figyelt kérdés
Néha szoktam neki adni kis kenyérdarabkákat. Adhatom azokat vajjal megkenve? Ha igen, akkor milyen vajat használjak? Köszönöm :)
2011. dec. 20. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

A sajtot én meleg főzelékhez kevertem először neki, később apró darabkákat is megevett belőle.

A natúr joghurtot és a túrót általában gyümölccsel kevertem neki össze.

Joghurtból már sokfélét kipróbáltunk, először Danone-t vettem, de jók a boltok saját márkái is (pl. Aldis Milfina, Pennys Sissy stb.).

Lányomnak először Delmás vajat adtam, bár nem eszik túl sokszor vajas dolgokat.


Amúgy általában uzsira vagy vacsira eszi a joghurtokat, túrót. Sajtot vagy reggelire kap, vagy bele a főzelékébe ebédre.

2011. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nyugodtan adhatsz már neki ilyeneket, sőt... A bevezetés ugyanúgy van, mint a többi ételnél, először csak pár kanállal, bár az én kisbabám elsőre fél pohár joghurtot megevett, úgy ízlett neki. A túró önmagában száraz, darabos, azt is érdemes inkább összekutyulni joghurttal, tejföllel, hogy krémesebb legyen és esetleg egy csöpp cukorral vagy gyümölcscukorral meghinteni, vagy keverni hozzá pépes gyümölcsöt, az én babám főleg a banános túrós joghurtosat imádta, uzsonnára, tízóraira imádni fogja biztos. Sajtokból viszont nem szabad még adni a camembert féléket, penészes sajtokat, inkább valami jó minőségűt reszelve, nálunk örök kedvenc a sajtos-tejfölös tészta, de imádja a babókám a maci sajtot is.
2011. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a vaj. Mi kizárólag igazi vajat adunk még neki, piacon vett házi vajat, ha nincs, akkor teavajat. A margarinokkal nem igazán vagyok kibékülve, de ezt most nem fejteném ki.
2011. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ahogy írták, de azért én nem próbálnék ki félpohárral elöször akkor sem ha imádja, mert az imádat és a hasfájás, hányást okozhat.


lassan. tejtermékere reagálhat hasfájással, hányassal.


de szerintem is jó, sajtot bele keverni kicsi fözelékbe. ez pl egy kiskanyálnyi reszelt sajt elöször. vagy egy kanál joghurt akár gyümölccsel is.


kenyéradarbon vajat én sokáig nem adnék a vaj nagyon magas zsírtartalmu az végül is csak zsír szinte.

2011. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én 10 hótól adtam, de ilyenkor már szabad próbálkozni.

a lényeg, hogy 1 év alatt kis menniységet kapjon ezekből, ez 1 kiskanálnyit jelent.

sajt, túró, joghurt jó kezdésnek. sajtot, túrót keverhetsz főzelékbe, vagy kenyérrel is adhatod. joghurtot a gyümölcsébe keverj.


a vajjal szerintem vár még 1 éves koráig, ugyanígy a tej, tejszín is akkortól.


a márka szerintem mindegy, csak ne legyen benne adalékanyag (tehát joghurtból natúr, te ízesítsd.) sajtból trappista, gouda, eidami, ementáli jó 1 év alatt.

2011. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat
2011. dec. 20. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem ilyenkor már simán lehet ilyeneket kóstoltatni.


a vajat nyugodtan adhatod neki.és ha félsz akkor vegyél delma light-ot azzal kend meg a kenyeret neki.az uyganis nem tartalmaz tejet!tudom mert a 3 éves lányom tejfehérje érzékeny (ami kinőhető szigorú diéta mellett),és én csak delma lightot vagy esetleg liga vajat veszek neki.

2011. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

A vajban nemcsak a tej lehet gond, hanem a magas zsírtartalom is, ami ugye állati eredetű... Ezt inkább én is hagynám még egy ideig, mert nem olyan könnyű étel.

Én a margarinnal is várnék még pár hetet, először a többit kínálnám neki és ha azokkal nincs gond, akkor jöhet ez is. Szerencsére ma már többségében nem hirdogénezett növényi zsírból készülnek - de ha látnál még ilyet, azt inkább ne vedd meg.

Joghurt, sajt, túró már jöhet. Inkább soványabbakat vegyél és lehetőleg először ízesítetlent (amiből van). Szoktatáskor még te tegyél bele gyümölcsöket, de később majd jöhetnek a készek is. Kakaóst, csokisat (pl. puding) inkább 1 éves kortól adj, ha lehet.

A tejföllel és a tejszínnel is várnék még, mint a margarinnal. Először ezeket is csak elkészítve, főzve, ételbe keverve add, csak utána natúron.

A tehéntej 1 éves kortól aható, ha nincs allergiagyanú.

2011. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!