Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának, melyik...

3 hónapos babának, melyik köptetőt szabad adni? Köszönöm előre is a válaszokat!

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Még annyira pici,hogy inkább orvossal konzultálj előtte,akár telefonon.


4 gyerkőc anyukája

2011. dec. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Még nem akartam orvoshoz vinni, védőnőm javaslatára, amíg nincs láza. Hátha még jobban össze-szed vmit a rendelőben. Láza nincs, nem nagy a baj, csak gondoltam itthon megelőzésként adom neki amit lehet. Pl.: Stodal-ra gondoltam, csk nem tudom lehet-e ilyen picinek...

2011. dec. 22. 08:38
 3/12 anonim ***** válasza:

3 hónapos azért ha annyira köhög hogy köptetö kell, én elvinném orvoshoz.


nagyobb gyereknél is ha nagyon köhög el kell vinni orvoshoz.

2011. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első voltam.Tényleg vidd el nehogy tüdőgyulladást kapjon.Esetleg odamegy valaki neked sorszámért előre s te akkor érsz oda mikor már kezdődik a rendelés.

Így egyszerűbb s nem kell ott a babával várakozni a beteg gyerekek között.Persze,ha meg tudod így oldani.

Mi is így szoktuk,bár nekem 4 gyerekem van s a nagyobbak már tudnak segíteni,ha a picit vinnem kell.


Jobbulást és BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!!!!!

2011. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor kihívom a dokit. Lehet,hogy nem is fog belázasodni, nem mindig lesznek lázasok, viszont tényleg tüdőgyulladása is lehet.
2011. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam köhögött, és ő lassan 4 éves, elvittem és mondta a doki nagyon csúnya a torka, folyik le a gennyes váladék és attól köhög, antibiotikum nélkül nem valószínű, hogy gyógyulni fog. (oké vágül nem kellett antibiotikum mégsem, mert 2 nap múlva vittem, megnézte, mondta gyógyul.

De egyébként elképzelhető, hogy 3 hónaposnál, nem várják meg jobbra-rosszabbra fordul, hanem azonnal antibiotikumot adnak, ha bakteriális a fertőzés.

De a semmi tünet is jelezhet komoly betegséget, ahogy írták, úgyhogy nem várnék, orvos.


Köptetőt nem tudom milyet lehet, mert az összes köptetőre, legyen az gyógyszer vagy gyógynövény rá van írva 2 éves kor alatt nem javasolt, mert ha feloldja a nyákot megfulladhat a kicsi. És a te gyereked nagyon-nagyon messze van ettől a kortól. Nem is ül, nem áll, hanem fekszik.


Úgyhogy én még orvos javaslatára is meggondolnám a köptetőt.

2011. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként milyen rendelő, ahol nem engedik be a kicsi baákat? Nálunk ki van írva elsőbbséget élveznek.

Ha mondjuk akkora hogy kivárhatjaa sorát van külön helység, amikor már gyógyultak akkor én mindig a külön helységben vártam ki a sort, nem vittem gyerekek közé.

De egy telefon az orvosnak és ő mondja, hogy csengess be vagy hol várakozz érkezés után.


Egy gyerekorvos van a leginkább tisztában ezzel, hogy nem szabad várakozni betegek között egy ekkora babával.

2011. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak köptetőt ne adj neki!!!!!Mi nekünk 2 hónapos volt a lányunk amikor a doki bácsi javaslatára köptetőt kezdtünk el szedni.Nem kellett volna mert 4 nap után már annyira ki volt a sok köhögéstől hogy ügyeletet hívtunk hozzá, és ő meg beutalt minket a Heim Pálba.4 napig ott voltunk és nem akarom leírni hogy milyen szavakkal illeték a doki bácsinkat, hogy egy két hónaposnak egyáltalán nem szabad köptetőt adni.Arról meg nem is beszélek hogy emiatt késett 1 hónapot a kötelező oltásunk is, mert ugye ha beteg a gyerek akkor nem oltják be.Úgyhogy mi 3 hónaposan kaptuk meg a két hónapos oltást.Próbáld meg a Stodal szirupot.Homeopátiás cucc, és nekünk bevált.1000 forint a patikában.
2011. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én babám is 3 hónapos, mi is megfáztunk sajnos. Én Baby luuf-fal kenegetem a hátát esténként, és párologtatok eukaliptusz olajat kamilla virággal. Ha szürcsög, porszívózom az orrát, tengervízes orrspayt használok előtte.

Amíg nincs láza, én sem viszem dokihoz, a védőnővel konzultáltam, azt mondta szerinte is fölösleges. Viszont én a homeopátiát nem alkalmazom, már jópárszor csalódnom kellett sajnos benne. Gyógyszert meg persze nem szívesen adok, ha nem muszáj. Mi már egyszer voltunk megfázva sajnos, akkor ez bevált..

Jobbulást nektek!

2011. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a luf balzsamnak is utána néznék.

De abban biztos vagyok eukaliptusz olajat 3 éves kor alatt TILOS párologtatni (egyébként is bármit) még a mentolos fogkrém is tilos, mert a tüdőhörgöcskék vagy micsodák 3 éves korra fejlődnek ki. És előtte nem tudom mi történik, de tönkreteszik a tüdőt, leállíthatja a légzését.

2011. dec. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!