Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi ideig...

Szerintetek mennyi ideig maradjunk náluk karácsonykor, hogy ne legyen probléma?

Figyelt kérdés
A kisfiam 11 hónapos. Drága nagyszülei jó ha 2-3 havonta látogatják meg, pedig egy városban lakunk. Most viszont várnak minket karácsonykor ebédre. A kicsi abszolút idegenként tekint rájuk, bár ők elvárnák, hogy emlékezzen, holott 9 hós volt, akikor utoljára látta őket. Nagyon tartok tőle, hogy meg fog ijedni, ha felkapkodják, és esetleg majd csak otthon fog jelentkezni a zaklatottsága - volt már ilyen. Szerintetek mennyi az az idő, ami nem viseli meg a kisfiamat, mennyi ideig maradjunk? Párom szerint kb 11-től 2-ig lennénk ott, de én soknak tartom. Mi a véleményetek?
2011. dec. 23. 21:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg nekik, hogy ne kapkodják fel, csak finoman simogassák meg, guggoljanak le hozzá, játszanak vele.

Ha nincs felkapkodás, szerintem nem sok ez a 3 óra.

2011. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ideális ez a 3 óra, ha nagyon nyűgi, hamarabb mentek haza.
2011. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg kevés. Pont, hogy többet kéne legalább most ott lenni, had ismerkedjen a picur velük, mégis csak a nagyszülei. Különben miért gondolod, hogy ez zaklatottságot okozna? Lehet, tök bejönnek majd egymásnak. Adj időt nekik.
2011. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt mondom, többet legyetek mint 3 óra. Így a kicsi sosem fogja megszokni őket, ami ugyanúgy a Ti hibátok, mint az övéké. Azt nyugodtan mondhatod, hogy ne vegyék fel, mert idegenkedik tőlük, de ha ottmaradsz és együtt játszotok a nagyszülőkkel akkor általad meg fog barátkozni velük arra az időre.
2011. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
"Drága nagyszülei jó ha 2-3 havonta látogatják meg," És Ti hányszor viszitek a nagyszülőkhöz? Egy családi kapcsolat mindig két félen múlik, miért várod, hogy mindig csak ők menjenek? Kicsit nézzél már magadba......
2011. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ne órához kösd, hogy mennyit kell ott lenni, hanem a gyerek kedvétől tegyétek függővé. Túlreagálpd, pont hogy vidd emberek közé.
2011. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

8 hónapos kislányomat kéthetente VISSZÜK a 200km-re élő nagyszülőkhöz...Ők is jönnek kb. havonta egyszer,kislányom nem tekint rájuk idegenként.Szólj,h ne kapkodják fel,és ennyi,szerintem is baromi kevés a 3 óra...

Ne haragudj,de ennyiből,amit írtál,"amilyen az adjon Isten..."

2011. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

nem tudom, ezt így nehéz megmondani. mi nagyon sokat mentünk vendégségbe mikor ennyi idős volt a fiam, ő imádta, őt nem felzaklatta, hanem annyira örült, hogy új ingerek érik, hogy teljesen felpörgött :)))

anyósomékhoz tavaly is, idén is ebédre megyünk és vacsora, fürdés után jövünk csak haza.


az lett volna a jó ha a héten kivittétek volna oda egyszer-kétszer, hogy szokja az új környezetet és feloldódott tudjon lenni karácsonykor :(

egyébként bocs, hogy megkérdezem, de ti miért nem mentek a nagyszülőkhöz?

én anyósomék se jönnek, mióta itt lakunk (1,5 éve) 3x voltak itt. de én hetente 2x bevágom a kocsiba a gyereket és kiviszem hozzájuk, nekünk is program, neki is jó, anyósomék is örülnek. illetve csak anyósom örül többnyire mert délelőtt szokunk menni (ne apától vegyük el az estét), így apósom nem találkozik velünk... most 2 éves, nyugodtan ott tudom hagyni egy fél napra is akár, annyira megszokta, hogy sokat vagyunk ott :) van ennek bőven jó oldala is, érdemes átgondolni :)

2011. dec. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem itt Neked van nagyobb problémád az ott léttel, amit a babára próbálsz hárítani. Megértelek, Nálunk ugyanez van, de a baba kedvéért (hiszen mégis csak a nagyszülei), ott voltunk most is három napot Náluk. Mondjuk tény, hogy nem egy városban élünk. A lényeg a lényeg, 6 hónapos a kislányunk, egész nap fel volt kapkodva, mégsem volt zaklatott, csak akkor, MIKOR ÉREZTE, HOGY ÉN IS AZ VAGYOK! Próbálj lehiggadni, mert a Te érzéseid, ellenérzéseid azonnal rá is átragadnak. Hangsúlyozom, ez nem kritika, csak jó tanács. A három óra nagyon kevés, én hálás lettem volna, ha csak ennyi lett volna.


Szép estét!

2011. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Mi maximum 1,5 órát vagyunk anyóséknál. Ez bőven elég nekem is, a gyerekeimnek is, a férjemnek is.

Figyelj, nyugi, ha jól érzi magát a babád, akkor maradjatok, ha nem, akkor gyertek el. Ne parázz rá előre.

2011. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!