Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos babánka ennyi elég...

16 hónapos babánka ennyi elég amit tud? Vagy felszteni kell? mert nem tudom hogy mibe tunék msáhogy segiteni hogy beinduljon a beszédkészsége?

Figyelt kérdés

16 hónapos a babám, mozgásával semmi gond, csuszott mászott, 1 éves korára már magátol ment segitség nélkül. Táncikál hihetetlen hogy a beszédével, szinte sehol se járunk

állathangokat/ kutya, macska, kígyó,ló madár,bárány

amit monani tud:baba, mama, apa,pápá, hinta, csücs, nem,

Ha azt kérdem hogy megy az auto brümmög, hoppá



alapjába véve amit mondok neki mindent megért épp csak nemmondja s nem tudom hogy seithetnék neki

szereti nézni a könyveit és el is várja ha rámutat a képre mondjamki mi az tehát érdekli(hallásával semmi gond)



várjak türelmesen vele aztan majd csak beindul?

zenéket hallgatnk, mondokázunk eleget ugy vélem. de van ugy hogy siman eljátszik magában fél egy órát, és persze van hogy egész nap be nem áll a szája mert babanyelven hablatyol.

intázunk vagy hogy napi 2 órát

van egy hatlmas labdánk azon ugrálni szokott illletve azon szoktam tornáztatni.

ezen kiívül mi az amit kiprobálhatnák hogy beinduljon?


2011. dec. 25. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Lányzó(bocs a helyesirási hibákért!
2011. dec. 25. 12:52
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, vannak olyan típusok, akik "kivárnak", majd hirtelen azt sem tudod, honnan, de elkezd beszélni. Kihagyja a szópróbálgatások idejét és csak akkor mondják ki, ha már "biztosak magukban".


Mondogass neki minél több mondókát, és hagyd, hogy egy-egy szót neki kelljen benne mondani. Nem fogja, de késztetést érez majd a ritmustól, hogy minél előbb bekapcsolódjon ő is.

2011. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmi gond a babáddal. Az enyém is 16 hós és alig próbálkozik még, de a védőnő azt mondta, bőven elég, ha "anyanyelvén karattyol" :) ez meg kipipálva.

Ja és a fáma szerint Einstein is csak 3 éves korában kezdett beszélni :))

2011. dec. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, ne izgulj!

Márciusban lesz a lányom 2 éves, és most kezdett el beszélni. Nem folyamatosan, de egyre több új, értelmes szót hallunk tőle. Ezen kívül persze egész nap mondja a maga babanyelvén, megállás nélkül. Néha már tényleg jó lenne egy kis csend. :-)

Mi is rengeteget mondókáztunk, mondókázunk, énekelünk, stb... De rájöttem, hogy ez nem ettől függ.

Barátnőm nem foglalkozik ennyit (mármint mondókázás...) a másfél hónappal fiatalabb kislányával, mégis már hónapok óta beszél.

Tényleg minden gyermek más, másképp fejlődnek.

Ennél többet nem tudsz tenni, mint amit most is csinálsz.

Türelem! :)

2011. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
drágák vagytok köszönöm szépen
2011. dec. 25. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi más nincs, amit még ki kéne próbálni, teljesen normálisan fejlődik a kislányod a leírtak alapján. Ne legyenek túlzott elvárásaid, ez nagyon fontos. Te is írod, hogy érdeklődő baba. Arra vigyázz, hogy ne legyen túlfoglalkoztatva, mert az épp olyan káros, mintha nem is foglalkoznál vele egyáltalán. De abból amit írtál, szerintem ez a veszély sem fenyeget, hiszen írod, hogy magában is eljátszik, s ez nagyon fontos!


Türelem, türelem!

2011. dec. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a helyesírásodat kéne fejleszteni.
2011. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi köze a helyesírásának a kérdéshez? Nem mindenki ír klaviaturáról, plusz ha fél kézzel a gyereket kell tartani, akkor sem könnyű. Szerintem inkább maradjunk a kérdésnél, és próbálj meg abban segíteni neki.
2011. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ugy ahogy az uccso irta maradjunk a kérdésnél s ne a helyesirásrol beszélgessünk.
2011. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A nagyobbik gyerkőcöm(12 éves) 2 éves kora után kezdett beszélni, szinte mondatokban, addig egy kukk se. A kicsi most 15 hós , mindent megért, mindent megcsinál ,amit kérünk tőle és ő is megérteti magát, de beszélni ősem beszél még. Szerintem fontosabb, hogy az eszét használja a mindennapi kis életében, minthogy bizonyos dolgokat(beszéd, járás) mikor kezd el.
2012. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!