Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 hónapos kislányom refluxo...

Az 5 hónapos kislányom refluxos, emiatt jó párszor leállt a légzése is! Az etetést jól csinálom-e, hogy mindet adok neki? Valóban felszívódnak-e a szívében lévő folyadékok? És ha igen, mennyi idő alatt kéne? És mikor kell elkezdenem tényleg aggódni?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni akár orvostól, akár ilyen dologban jártas szülőktől!Már minden félét kipróbáltunk etetés szempontjából, de még így is kijön belőle a kajcsi. Kap már mindent:tejpép, főzelék, gyümölcs, tápszer, tea, bébivíz, bébi üdítők. Előírás szerint adom neki a gyógyszereket is, de így is 1 hónapja 4950 a súlya. Nem csinálnak vele semmit se az orvosok, de én már nagyon aggódom érte.Az ágya pozicionálva van! Gyógyszerekből kapja a sűrítőt, gyomorsav lekötőt, a tápszere is direkt anti refluxos (de ez még is jobban kijön belőle mint a főzelékek és a gyümi, de ezt is sűrűre kell csinálnom) meg kap még étrend kiegészítőt is.Nagyon szépen kérek mindenkit aki tud segítsen adjatok tanácsot, mert ez már nem állapot.Ezenkívül 2 hónaposan találtak a szívében folyadékot ami még nem szívódott föl, ez vszínű 1újszülöttkori fertőzés szövődménye, de 2 hete még1 helyen találtak a szíve mögött. Nem tudom mennyire kell emiatt aggódnom, mert mindenki azzal nyugtat, h fel fog szívódni. Minden ésszerű tanácsra vevő vagyok! Egy aggódó, szomorú anyuka
2009. máj. 20. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre, de nem tudom megállni, hogy ne írjam: kitartást!

nagyon jó anya vagy, a babád is bizonyosan jobban lesz nemsokára.

hol kezelik a kicsidet? engem a Heim Pálban hoztak rendbe tizen-huszon éve, szintén komoly refluxom volt.

sok örömöt és jobbulást a babádnak

2009. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztatást!!!

Voltunk a Heim Pálban is Sids-szűrésden is+és a kardiológiára havonta járunk föl .Amúgy győriek vagyunk,de itt mindent csinálnak az orvosok + a nővérek csak nem dolgoznak:-((SAJNOS!!!

2009. máj. 21. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaságot írok, de szeretnék segíteni. Én refluxos voltam úgy 12-18 éves korom közt és a gyümölcsök, főleg a lék, hiába voltak frissek, nagyon rontották az állapotom. Gyógyszert szedtem én is, és nagyon ritkán jön elő, egyszer csak vége lett.

Próbáld meg hanyagolni a léket néhány napig, hátha lesz változás.

Kitartás Nektek!!!!

2009. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

a szívvel kapcsolatban az orvost kérdezd meg.

a refluxszal kapcs. : a sűrítőt a tápszerbe teszed, vagy az etetés előtt kanállal adod neki? Javaslom ez utóbbit, jó sűrűre, mint a egysűrűbb tejbegríz, és kiskanállal add neki.

Nyugalom, a refluxot ki fogja nőni, valamint ha már ülni tud, sokkal-sokkal jobb lesz!!!!!

A leveket tényleg kerüld, persze innia kell a meleg miatt, de nekem a kórházban azt mondták, a vízbe is kell sűrítő.

Milyen gyógyszert szed? Motilium?

2009. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom most volt 1 éves,minket azzal biztattak,hogy elnövi,de most egyre rosszabb,egyre többször hány és minden egyes kanál ételt visszaöklendezik 1x így eszünk.

Most kaptuk meg egy Szombathely melletti orvos telefonszámát,ha Győriek vagytok nektek nincs nagyon messze.Nem tudok róla még semmit mondani,de dicséri akitől a számát kaptam mi már kértünk is időpontot hozzá.

Írj privit ha gondolod,hogy elvinnétek a babát,megadom a számát.Sajnos érdemleges tanácsot nem tudok adni,mert én is kétségbeesett és tanácstalan vagyok.Most ennek az orvosnak az eredményességében bízok,mert állítólag nem egy gyereket tett már rendbe akit máshol nem tudtak.

Nekünk az étrendi változtatások a gyümölcs megvonások nem jöttek be,semmi nem változott úgy sem,pedig volt,hogy 1 hónapig nem adtam neki.Abban bíztam,hogy amikor már eszik zsemlét meg ilyeneket amik kötik a savat jobb lesz,de nem azt is kihányja.És hatástalanok a gyógyszereink is.

Plusz ahogy írod,nálunk sem foglalkoznak a gyerekkel sehogy sem,és használható tanácsot sem tudott egyetlen orvos sem adni még.

2009. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!IDŐKÖZBEN MÁR 8 HÓSAK LETTÜNK...:-)

MÉG MINDIG UGYANÚGY KIJÖN SZEGÉNYBŐL MINDEN.MOST VOLTUNK PESTEN GYOMORTÜKRÖZÉSEN.HÁTHA VMI NAGYOBB DOLOG MIATT HÁNYIK KI MINDENT.KIDERÜLT,H NEM!!DE!AZ HOGY VISSZA ÖKLENDEZIK MINDENT(ERGO MINDENT VISSZA HÁNYIK),AZ NEKI JÁTÉK,ÉS AZÉRT CSINÁLJA,MERTT ÖRÖMÖT OKOZ NEKI.AZ ÖKLENDEZÉST +KÖNNYÍTI NEKI A REFLUXA...MÁSFÉL HETE LEFOGYOTT 1KILÓT ÉS SIKERESEN KISZÁRADT A RENGETEG ÖKLENDEZÉSE MIATT.VALÓSZÍNŰ AMIKOR 2 HÓSAN LÉGZÉS KIMARADÁSAI VOLTAK AZOKAT HATALMAS TRAUMAKÉNT ÉLTE MEG,ÉS MOST ÍGY JÖN KI RAJTA:-((

MÉGTÖBB FIGYELMET IGÉNYEL,BÁR EDDIG IS MINDEN PERCÜNK AZ ÖVÉ VOLT...MOST ERRE KERESEK VMI ÉSSZERŰ SEGÍTSÉGET,VAGY VMI JÓ GYEREK PSZICHOLÓGUST.HA ESETLEG TUDTOK VMIT SZÓLJATOK LÉCCCCCCI!!!!!!NAGYON KÖSZÖNÖM!!!

2009. aug. 13. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!