Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba/kisgyerek fejlődésébe...

Egy baba/kisgyerek fejlődésében, viselkedésében szerintetek mennyi múlik a nevelésen és mennyi a saját személyiségén? Bárhogy lehet alakítani egy babát, csak szokatás kérdése?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bárhogy nem lehet alakítani, a személyiségétől függ. Erről olvastam is egy cikket, hogy a vérmérséklet öröklődik. Viszont terelgetni szerintem lehet neveléssel, azt a személyiséget valamennyire alakítani, de teljesen átformálni nem.
2011. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden baba egy személyiség.Öröklődnek ám a viselkedési formák rendesen.Mi párommal mind a ketten elég vehemensek vagyunk.Én pl tudom, hogy 1 éves koromig megkeserítettem a szüleim életét rendes.Jó ebben sok hasfájás is volt az elején, de állítólag ezen kívül még hisztis is voltam.Az én 11 hónapos lányom is egy hiszti manó.Ha valami nem úgy van, vagy nem sikerül már szakad is a cérna.Egyébként mosolygós, barátkos kis örökmozgó!!

Nincs 2 egyforma gyerek, és ez azért is van, mert mi szülők sem vagyunk egyformák! :)

2011. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csiszolni lehet rajta, de a személyiség alapjaiban marad.
2011. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fúúú erről a pszichológiában lehet jókat olvasgatni.

Szerintem egy gyereknek meg vannak a maga tulajdonságai (pl ikrek is lehetnek nagyon különbözőek-és nem a külsőkre gondolok).

Úgy vélem, hogy a neveléssel a helyes irányba próbáljuk terelni a gyermekünket, és megpróbáljuk a nevelésben alkalmazott módszereket a gyerek tulajdonságaihoz igazítani (pl az én lányomat szinte büntetni se kell, más meg nem győzi a sarokba küldeni a babáját).

Én a neveléssel a családom számára fontos normákat próbálom átadni a gyermekemnek.

Szóval szerintem nem csak szoktatás kérdése.

2011. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mentalitásban, értékekben, hagyományokban lehet őt alakítani. De a személyiségjegyeiben nem mindig, sőt...

Olyan dolgokat is csinálnak a babák, amin az ember csak elcsodálkozik, hogy "de hát én ilyet nem is mutattam neki", mert ők maguk is nagyon önállóak, akaratosak tudnak lenni neveléstől függetlenül is.

Páromék hárman vannak testvérek, és mindegyik tűz és víz a személyiségét, viselkedését tekintve, de az alapértékeik, amiket a szüleiktől kaptak (családszeretet, önfeláldozás, nagyvonalúság) szinte teljesen azonos mindegyiküknél. Úgyhogy egy irányba mennek, csak picit más úton. :)

S ezt látom a gyerekeimen is.

2011. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nevelés alapokat ad, de hogy a személyiség mit rejteget, az már más kérdés.

Nagyon fontos, hogy megadd neki azokat az alapokat, amiket szeretnél, hogy helyes irányba tereld, de a személyiségjegyei már ott rejtőznek születésétől kezdve.

De az biztos, hogy a nevelésen nagyon sok múlik! (nem a személyiségét fogod megváltoztatni ezzel, hanem irányvonalat adsz neki)

2011. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!