Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a homorítás normális?

Ez a homorítás normális?

Figyelt kérdés

3 hetes kisfiam oldalt fekve sokszor hátrafeszíti a fejecskéjét. Mondjuk főleg akkor,ha már kényelmetlen neki úgy feküdni vagy valami baja van. De már sokszor azt nézem,hogy mikor ér a feje a popsijához!

Gond lehet ez?


2011. dec. 26. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy normál esetben szoktak e ilyet csinálni a babák, csak a mi esetünkről tudok beszámolni. Igaz a fiam már nagyobb volt,3 hós, amikor homorítva fordult mindig az oldalára. Aztán 4 hósan próbálkozott a forgással, de nem ment. Folyton homorított, de ugye ahhoz, hogy át tudjon fordulni domborítani kellett volna. Leizzadt, kipirosodott annyira küzdött, de nem ment, csak homorított szegényem. Aztán kiderült, hogy feszesek az izmai, amik mint egy gumipók (nem jutott eszembe jobb hasonlat) homorításba "húzták" a kis hátát. Dávány tornára jártunk 11 hós koráig.
2011. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak azért kérdezem, mert az két gyerekorvos is látta. Az egyik szerint van egy gyenge nyaki hipotóniája,a másik szerint nincs, max. annyi, ami van,hogy a bal fele erősebb, szerinte azért,mert így feküdt a méhemben.

Nem tudom,hogy kinek higgyek. Mindkettőt kérdeztem,hogy csináljak-e valamit vele, de mindkettő azt mondta,hogy nem kell, max. egy kis otthoni torna!

És nem tudom, hogy ez a feszítés most normális vagy nem!

2011. dec. 27. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!