Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lesz elfelejtettem K...

Mi baja lesz elfelejtettem K vitamint adni neki? 4 hónapos csak anyatejes.

Figyelt kérdés
Mondták az első tanácsadáson ha jól emlékszem, de annyi minden mást is mondtak hogy totál kiment a fejemből hogy havi egyszer be kellett volna adjam neki, így aug.ban kapott (mikor született) aztán szept. (mert akkor voltunk az első tanácsadáson) de az okt.nov. dec. kimaradt (tegnap adtam be neki szóval fél hónappal később így is.(csak egy adagot mert többet nem szabad gondolom). Mi lehet a baja tőle? Mire kell figyelnem? Az orvosnál soha senki se kérdezte adom e neki a vitamint így ezért sem jutott eszembe, a férjem kérdezte valamelyik nap amikor a kiskönyv a kezébe került hogy mikor kapott K vitamint, és akkor belémhasított a felismerés hogy utoljára szept.5-én kapott :(
2011. dec. 27. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A K vitamin hiánya vérzékenységet okoz, mert a K vitaminnak a véralvadásban van szerepe. Nem hiszem, hogy bármi komoly bajt csináltál volna, csak most már add neki a havi 1-et, nehogy tényleg baj legyen.
2011. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ezért adják be a védőnők és az orvosok a havi státusz vagy egyéb találkozások során!


Hívd fel a védőnődet és kérdezd meg tőle, hogy mikor ad be neki a másik kimaradt hónapot?!

2011. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon ilyen gyakran adjak? Nalunk szuleteskor, 5 naposan, es a 4 hetes kontrollon adjak csak.
2011. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát próbálom elérni a védőnőt de persze szabin van.

Úgy látszik igen, máshol is ezt olvastam hogy 5 ször kell adni egyszer születése után aztán 4 egymást követő hónapban az anyatejes babáknak. A tápszereseknek nem, mert a tápszerben van K vitamin is.

2011. dec. 27. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!