Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babád mit és...

1 év körüli babád mit és hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Kap még tápszert? Iszik már tejet? Hogy vezettétek be ha igen? Hányszor tápszerezik egy nap? Valamiféle napirendet tudtuk nekem írni étkezés szempontból? (Sajnos a védőnőm "használhatatlan")

Minden válasz hasznos lesz. Kérem senki ne kritizáljon senkit semmiért.


2011. dec. 28. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem este reggel kap még tápszert,a többi étkezés szilárd.

10körül valami felvágott,sajt,tojás stb.

Ebéd 13körül fött kaja ami nekünk van,vagy ha nem szereti csinálok külön neki,vagy üveges

16körül gyümi,tejszelet

18körül kap tejpép,vagy főzi maradék,szendvics,tejbegríz,tojásrántotta mikor mit.

19órakor fürcsi majd 240ml tápszer,alvás

tejet 1évesen vezettem be,2,8%-os tejjel fokozatosan emelve az adagot.

Napi 1*alszik 11-től átlag 2-3órát,ilyenkor kap tejcsit,meg általában még vacsihoz is,vagy ha nyűgös akkor hajnalba ha felkel akkor azzal azonnal vissza alszik.

Írj ha van kérdésed még.

14hós baba anyukája.

2011. dec. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyit kérdeznék még hogy tartós vagy azt a sima tejet próbáltátok először, ami pár napig áll el?
2011. dec. 28. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, a mi kislányunk egyáltalán nem kap tápszert már.

Reggelire általában vagy kis falatkákat csinálok neki vajaskenyérke (igazi vajból) kakaóval, vagy maci kávéval, nagyon szereti a virslit is (jó minőségűt veszünk persze), paradicsomot, imádja a teljes kiőrlésű gabonapelyheket (nesquik vagy cini minis).

Tízóraira általában gyümölcsöt kap, 1 alma, 1 banán vagy imádja a reszelt almát szőlővel (szűrön belenyomok neki 6-8 szem szőlőt). Ebédre mindig főtt ételt eszik, imádja a húslevest, főzelékeket husival. Uzsonnára gyümölcsjoghurt, túrókrém, gyümölcs, natúr joghurt vagy kefírt kap. Vacsora nagyon változó, van hogy főtt ételt eszik, van, hogy hideget.

A tejet mi egyszerűen vezettük be neki, vettünk házi tejet, felforraltuk és azt kóstoltattuk vele, először kb. fél decit ivott meg. Imádta. Aztán szép lassan emeltük az adagot, most van, hogy reggel megiszik 3 deci forralt tejet, vagy kakaót. Ilyen idős korban minél zsírosabb legyen a tej és forralni kell.

A 3-4 óránkénti evés az ideális, nálunk úgy van:

7-8 között reggeli, 10-kor tízórai, 13-kor ebéd, 16-kor uzsonna és este 7 és 8 között vacsi. Általában 9-kor fektetem le, reggelig alszik nyugodtan.

Minden gyerek más, ilyenkor már alakul az ízlése is, elkezd válogatni, pont azért kell sokmindent megkóstoltatni. Annyi vitamint tudsz már neki adni, hogy szerintem teljesen felesleges a tápszer, az maximum a tápszergyártóknak jó.

2011. dec. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Vagy házi tejet kap forralva,vagy a Lidliben van a Pilos tej,nekem a doki mondta hogy az az egyik legjobb,nincs annyi minden felesleges adalék benne.

Tápszert én azért adok még mert elég rossz evő a lányom és így több táplálékot kap azért.

2011. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!