Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves babád mellett...

Másfél éves babád mellett mennyire tudsz társasági életet élni, és mit jelent számodra a társasági élet? Sok barátod van akikkel rendszeresen összejártok, milyen időközönként?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
3 éves és 1,5 éves gyerekeim vannak. A nagymamák tojnak ránk, így kb. 3 éve sehol nem voltam. Van egy-két gyermekes barátnőm, velük havonta, kéthavonta összejövünk, de az nem az igazi, mert a férfiak leülnek beszélgetni, mi meg futunk a gyermekek után, szóval nem igazán tudunk beszélgetni. Nekem 0 a társasági életem.
2011. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a csajokkal egy-két havonta ülünk össze, addig a mami vigyáz a picire. Ennyi jut, meg hogy elmehetek egyedül vásárolni a bevásárlóközpontba, ott órákat tudok társasági életet élni, egy csomó ismerőssel találkozom stb........hát ennyi jut..:):):)

Ha van mami aki segítsen, simán ki lehet mozdulni bármerre.

2011. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos a kisfiam és még sosem hagytam ott a Nagyiknál, Apa pedig sokat dolgozik, így mi mindent ketten csinálunk. Járunk játszótérre, vásárolgatni, barátnőzni, cukrászdába, vagy csak úgy simán babakocsizni :) Nagyon jól elvagyunk és én nem érzem úgy, hogy nincs társasági életem. Szerencsés vagyok, mert közel lakik a nővérem, az ő kislánya 2 és fél éves és velük is sokat összejárunk. Nyáron mindig a Dunaparton lógtunk, homokoztunk és beszélgettünk a járókelőkkel. :) Kisfiam nagyon nyitott, szeret barátkozni, így mindenhol jól érezzük magunkat.
2011. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyósommal bármikor meg lehet beszélni az ilyesmit, annyi, hogy alkalmazkodunk egymáshoz, mert még ő is dolgozik, és ezért nem ugraszthatjuk akármikor.


De a férjemmel eleve úgy oldjuk meg, hogy előre szólunk egymásnak a kimenős terveinkről (beírjuk a naptárba, hogy lássa a másik), és olyankorra a másikunk igyekszik nem tervezni programot, ha ez nem jön össze (vagy kettesben mennénk) akkor anyós, lásd fent. Én az ilyen alkalmakkor a barátnőimmel, kolléganőimmel vacsorázom, moziba megyünk, vagy színházba, koncertre. Ez kb. havi 2-3 alkalom. A férjemmel kettesben heti 1 este elmegyünk valahová.


Ha hét közben találkozom egy ismerőssel, pl. együtt ebédelünk, akkor oda a gyerkőcöt is viszem (főleg, ha kisgyerekes az illető, de nem minden barátomra igaz ez), ez is heti 1-2 alkalom.

2011. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves múlt, a fiam 16 hónapos, eddig csak olyan helyekre mentünk, ahová vittük a gyerkőcöket is. Vagy szintén kisgyerekes családokkal jártunk össze, vagy csak négyesben mentünk, még Fenyő Miki koncerte is többször eljutottunk, mert nekem nagy kedvencem. :-)

Mostanra jutottunk el odáig, hogy a kicsi is elalszik szopi nélkül is, így már volt pár alkalom, hogy anyukám vigyázott rájuk, akit mellesleg imádnak, így nem szokott gond lenni, ha mi elmegyünk valahová. Pár hónapig most szabadabbak leszünk, aztán megszületik a harmadik babó, vagyis megint nem megyünk gyerekek nélkül sehová. De tulajdonképpen nem is bánom, jó kis programokat lehet velük együtt is csinálni, rendszeresen járunk aquaparkokba, fedett élményfürdőkbe, évente többször élvezünk egy kis luxust valami jobb szállodában pár napig, sokszor barátok is jönnek velünk, szintén gyerekesek, teljesen jó ez így.

2011. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!