Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira megfázott a fiam hogy...

Annyira megfázott a fiam hogy még a hangja is megváltozott! Orvos nincs két ünnep között, telefont nem veszi fel. Tudok valahogy segiteni neki? Házi patika? 15 hónapos

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
orvosnak lenni KELL. Olyan nincs, hogy nincs orvos.
2011. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
vidd be a körzeti ügyeletbe megvizsgálja a doki ír fel neki gyógyszert mintha a háziorvosotok lenne úgyanúgy,szerintem inkább lássa orvos mielőtt házi praktikákhoz folyamodsz...jobbulást neki!
2011. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
igen egyébként olyan nincs hogy nincs orvos ha nincs körzetis akkor a helyileg illetékes ügyeletre kell menni.
2011. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
valószínűleg komoly torokgyulladása van, feltétlen orvos.
2011. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A helyileg illetékes ügyelet:"meleg tea, amibe rakjak egy kis mézet, és próbáljam meg melegen öltöztetni hogy ne fázzon rá. Január 2án pedig menjünk orvoshoz!" Sajnos itt szart sem ér az ügyelet. Ha kórház kell megirja a beutalót, deezen kivül semmit nem csinálnak. Nem tud gyógyszert irni meg tanácsot sem tud adni. Higyjétek el nem véletlen kérdeztem!
2011. dec. 29. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát én nem hagynám ezt ennyiben, addig telefonálnék, amíg valaki nem hajlandó foglalkozni velem. Ha az ügyeletes kórházat kell felhívnom, akkor azt. Olyan nincs, hogy telefonban adnak egy-két tanácsot. És hol lesz az az ember, ha a gyerekemmel történik valami!? Még be sem szoktak mutatkozni a telefonban, de nem sokat ér, hogy tudom a nevét, ha a gyerekemnek valami baja lesz. Egy 15 hónapos babáról beszélünk!

Egyébként simán fognám magam, és bevinném az ügyeletre.

2011. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sóoldat-orrszívás+orrcsepp+calcimusc, ha van otthon (mert ez csak vényre kapható, 2-3* fél ampulla elég vagy Fenistil cseppből ahány kiló annyi cseppet naponta két részletben, de ez is vényköteles)+ köptető (Rhinatiol vagy Ambroxol).

Hideg párásítás éjjelre a szobájában.

Csipkebogyó tea, mézzel, ha nem allergiás rá.

Sok folyadék fontos!

Ha fájlalja a torkát, vagy lázas, akkor lázcsillapító.

Ennél többet nem tudsz tenni, ha 3 napon belül nem javul, lehet, hogy antibiotikum kell, akkor mindenképp látnia kell orvosnak!

2011. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem sokat érek vele sajonos. Legfeljebb csak megint felb@szom az agyam mint mindig! Ezek itt semmit nem tudnak, és még bunkók is:((! Ha nagy a baj akkor megirják a beutalót a kórházba de azon kivül semmit nem csinálnak!


Mindegy azért köszi Nektek! B.U.É.K.

2011. dec. 29. 10:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne ess kétségbe, ha nincs láza nem valószínű, hogy komoly a baj! (bár vannak olyan gyerekek, akik szinte soha nem lázasodnak, de ez a ritkábbik...)

Kisfiamnak is volt, hogy rekedt hangja volt egy megfázásnál, de egyáltalán nem kellett antibiotikumot szedni, természetes gyógyszerekkel rendbe jött.

Amit szedhettek:

Sinupret csepp

Calcimusc (bár ez receptre van, nekem mindig van itthon)

Kapott már mézet? Ha igen, akkor citrom kicsavart levébe tedd a jól felmelegített mézet, nagyon jó orvosság meghűlésre!

Béres cseppet már kaphat 3 cseppet reggel, este + Cebion csepp! Nagyon fontos a C vitamin ilyenkor!

Ha nem köhög, nincs zöld váladék az orrában, nem lázas nincs komoly baj. Ha esetleg betaknyosodna vegyél orrcseppet a patikában, ami babáknak is adható, ill. akkor majd szívd a váladékot porszívós orrszívóval, ezt is tudsz venni a patikában. Sterimárt akkor használj, ha nem jön ki az orrából a váladék. De reméljük erre nem lesz szükség:-)

Jobbulást!!

2011. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

A Cebion cseppet kifelejtettem, az tényleg jó, de Bérest és más multivitamint ne adj, csak, ha már gyógyult lesz.

Saját tapasztalat, hogy egy megfázással az ügyeleten nem foglalkoznak, különösen olyan faluban, ahol felnőtt háziorvos ügyel, akinek fogalma nincs a gyerekekről és a nekik való gyógyszerek adagolásáról.

Nyilván beviszed saját magad a kórházba, ha magas láza lesz, fullad vagy hasonlók, amik súlyos bajra utalnak.

Ne ess kétségbe ez nem olyan komoly, de úgyis észrevennéd, ha az lenne!

2011. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!