Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az sem jó ha írni hagyjuk...

Az sem jó ha írni hagyjuk gyermekünket és az sem ha elkapatjuk őket, néha viszont nem látjuk hol van az aranyközépút. Nektek mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Azt mondják nem szabad sírni hagyni a kisbabákat, hiszen ezzel sokszor csak azt próbálják kifejezni, hogy egy kis törődésre vágynak. Viszont könnyen meglehet, hogy a későbbiekben emiatt válnak majd kezelhetetlenné is, hiszen mi szülők "ölbe szoktatjuk" őket. Kislányom 3 hónapos, ezidáig áldott jó baba volt. Nem volt sírós, jól aludt (az egész éjszakát átaludta) folyton nevetgélt, tudtam hagyni a kiságyban amíg főztem, vagy épp kiszaladtam valahová a szobából. Kb. 1 hete viszont ha csak felállok mellőle már visítozik, sír, kapálózik, hisztizik, sőt van olyan hogy ha mellette fekszek és nem vele foglalkozom, vagy nem állok fel vele akkor is rázendít. Sokszor már azt sem hagyja, hogy felálljak mellőle vagy, hogy elvégezzem a dolgaimat. Pedig nem mondanám, hogy elkapattuk volna bár tény, hogy sírni nagyon ritkán hagytam. Mi lehet ennek az oka?
2011. dec. 29. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én babóm tegnap volt 3 hónapos, és ugyanez van nálunk is. ekkora babát nem tudsz elkapatni ő még nem tud hisztizni, csak jelzi hogy valami nem jó neki. Lehet hogy most van növekedési ugrása ilyenkor nyűgösebbek, többet ciciznek,és gyakran ilyenkor tanulnak valami új dolgot amitől szintén izgatottak lesznek. Enyém ma fordult meg először és még 3 szor megcsinálta.

Lehet már akár a foga is vannak babák akiket már jóval a fogak kibújása előtt kínoz a fájdalom, ha nyálzik vagy állandóan az öklét tuszkolja a szájába, ha nyugtalanul alszik akkor ez is lehet. Nekünk ez is van most egyenlőre erre borostyánláncot vettem csak de úgy néz ki megnyugszik tőle. Meg persze ilyenkor már nem csak eszik és alszik kíváncsibb már a világra, nem szeret unatkozni egyedül. Én azt csinálom, ha dolgom van gurulós járókában húzom magam után és dumálok neki egyfolytában, és körbevettem mindenféle lógó játékkal, azokat nagyon szereti nézegetni. Ahova meg a járóka nem fér be oda bébihordóban viszem magammal. Persze azért nem kell mindenért felkapkodni, pár perc nyöszörgés még belefér üvöltés azért ne legyen belőle:)

2011. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, folyton az öklét tuszkolja a szájába ... :) Plusz állandó jelleggel folyik szegénykémnek a nyála is. Minden pólója csurom víz. Én is szívesen kivinném magammal a konyhába, csak tudod anyagi okok miatt mi csak a hálónkat fűtjük, a többi szobát most nincs lehetőségünk így a kicsit ki nem tudom magammal vinni. :( Pedig jó lenne ... Én is arra gondoltam, hogy esetleg jön a foga, na meg persze nyilván már uncsi neki egyedül. :) Így amikor csak tehetem mellé ülök/fekszem, beszélgetek vele, vagy együtt nézünk mesét és közben mondom neki, hogy mi micsoda, énekelgetek neki, meg már érdeklik a színes játékok ... stb. Csak ugye ma is, amint felálltam mellőle keservesen elkezdett sírni és ez már napok óta így működik...Rendszeresen akkor sír ha egyedül hagyjuk. Mármint nem a szobában csak pl. az ágyon.
2011. dec. 29. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:

"Viszont könnyen meglehet, hogy a későbbiekben emiatt válnak majd kezelhetetlenné is, hiszen mi szülők "ölbe szoktatjuk" őket."

Ezt most rögtön, azon nyomban felejtsd el, mert egy baromi nagy hülyeség! Egy kisbabát nem lehet elkapatni (amikor látom/hallom ezt a szót, már nyílik a bicska a zsebemben)! Főleg egy ilyen pici babánál.

És mondanám a saját példánkat. 3 gyerekem közül a két nagyobb sírós, bújós volt, az első 4 hónapot szinte végig ölben töltötték. Aztán nagyobbak lettek, és egyre kevesebbszer igényelték. Most 2,5 valamint 4 évesek, és nem hisztisek, eljátszanak egyedül is, bárki vigyázhat rájuk, érdeklődőek, szófogadóak. Persze néha azért van egy kis veszekedés, hiszti, de nem állandóan. A legkisebb gyerkőc még csak 5 hónapos, de nagyon jól elvan már most egyedül, őt nem kell állandóan babusgatni. De ha sír, akkor fölveszem.

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

Amúgy igen, lehet növ. ugrás vagy akár fogzás is.

2011. dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

"Én is szívesen kivinném magammal a konyhába, csak tudod anyagi okok miatt mi csak a hálónkat fűtjük, a többi szobát most nincs lehetőségünk így a kicsit ki nem tudom magammal vinni."

Öltöztesd fel, takargasd be, és máris viheted magaddal. :) De ha csak pár percekre szaladgálsz ki, akkor azért annyitól nem lesz lelki sérült, akkor ott hagyhatod, mert gondolom macera le-föl öltöztetni-vetkőztetni, de ha több időre mész ki, akkor vidd magaddal. :) Hidd el, mindenkinek jobb úgy. :)

2011. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem hagytam sírni a gyerekemet. És nem érzem, hogy elkapattam volna.

Szinte kijelenthetem, mert már 5 éves a nagyobb, hogy soha egyetlen egyszer nem hisztizett és nemhogy nem kezelhetetlen, hanem kimondottan könnyen kezelhető.

Cukorbeteg lett, 4 évesen, itt a karácsonyfa tele szaloncukorral, amit a testvére folyamatosan zabál és ő hozzá sem nyúl. Megkérdi neki szabad e, mondom tudod, hogy nem és ennyi. Hihetetlen fegyelmezett, mind az inzulin beadás kapcsán(naponta 2-3szor, mind cukormérés naponta 8-10-szer és a diéta kapcsán is), habár hallottam olyanról, akit hárman fogtak meg hogy be tudják adni neki.

Úgyhogy én pont a betegsége kapcsán mondom azt, hogy jó, hogy ennyire közeli kapcsolatban vagyunk és bízik bennem, mindent csinál, amit kérek és mondok neki.


Nem mellesleg, a cukorbetegsége éjszakai bepisiléssel kezdődőtt, ment pár hétig, mert azt gondoltam lelki gond, azt mondta idős tapasztalt doktor nénink, felhívtam volna az első éjszaka után, telefonba megmondta volna, hogy cukorbeteg, mert annyira magabiztos és stabil személyiség.

2011. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel tökéletesen egyetértek . (Végül is a többiekkel is)

A mi kislányunk igazi "ölbebaba" volt három-négy hónapos koráig, igaz most még csak hét hónapos, de már most sem igényli. Pedig aztán még aludni is csak úgy volt hajlandó, ha másfél órán át tartottam a fenekét. Ma már simán elalszik a kiságyban, néha van úgy, hogy el kell altatnom, de akkor is 5 perc után le tudom tenni. Mind a fog, mind a növekedési ugrás szóba jöhet szerintem is. Bár inkább az utóbbi..talán!

Ja még annyit, hogy ha csak nem épp a mosdóban voltam, akkor soha nem hagytam sírni, ha meg igen, akkor is pár perc után fel volt véve.

2011. dec. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

23.28-cal teljesen egyetértek!!!

Amúgy egy javaslat: adj rá egy sapit, kösd magadra hordozókendőbe és úgy nem fog megfázni a konyhában sem. Vagy ha az jobban tetszik neki, akkor babakocsiban vagy pihenőszékben betakargatva sem lesz baja.

2011. dec. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!