Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek 18 hónapos a...

Anyukák, akiknek 18 hónapos a babájuk, megírnátok milyen szavakat mond, mivel szeret játszani?

Figyelt kérdés
Hány kg, cm stb.
2011. dec. 30. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Augusztusban volt 1,5 éves kislányom. Akkor volt 10850 gramm, 88,5 cm. És összeírtam (egyik itteni anyuka ötlete után), hogy mennyi és milyen szavakat használ. 100 nál több szót használt tudatosan. 22 hónaposan sokszor összetett mondatokban beszél.
2011. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, főként babázni szeret és szeretett már 1,5 évesen is.Már akkor szerepjátékokat játszott a babával. (Első voltam.)
2011. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
December 9-én volt 1,5 éves. 12,3 kg és 86 cm. Kislány. Szeret rajzolni, ugrálni, szerelgetni. Mindent szétszed, utánozza az apját, ahogy a csavarhúzóval szerel valamit. Szeret könyveket nézegetni, bábozni és pocsolyában taposni:) Kb. egy hónapja mondta ki az első értelmes szót, most ott tartunk kb, anya, apa, mama, papa, fa, dísz (karácsonyfa akar lenni), pipi, baba, alma, iszik, hamm (enni), víz, meg vagy 10 állathang. Ja és nagyon szereti a youtubon nézegetni bogyó és babócát meg annipannit, a tv viszont egyáltalán nem köti le, még a reklám sem.
2011. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hétfőn volt másfél éves,10 kiló és 80cm

Szereti a könyveket és az állatokat.Legújabb sláger a Bilibo,karácsonyra kapta.


Ezeket a szavakat mondja:apa,anya,mama,papa,dédi,kereszt,gyere,légyszi,rudi,menjünk,nem-nem ,kérsz,tejcsi,sapi,kabi,naci,boci,bari,fáni,liba,katica,cica,kutya,röfi,zsiráf,csiga,csacsi,hold,napocska,maci,baba,béka,bűvész,viziló,karács(onyfa),okos,szép,repülő,lufi,busz,autó,kamion,pizsama,hajó,virág,dinnye,alma,szőlő,virsli,kenyér,fincsi,pizza,keze,lába,szeme,strucc,könyv...kb ennyi amit teljesen tisztán mond,és nagyon-nagyon sok,amit még csak én értek.De tudja az összes családtag keresztnevét tisztán és érthetően mondani,és nagyon sok állatot ismer,megmutatja képeken és utánozza a hangját.

2011. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

A válaszokat olvasva az én kisfiam akkor "nagyon le van maradva"!8-án lesz 19 hónapos 83 cm és 11,7 kg.Beszélni egyálltalán nem beszél a kutyának mondja,hogy vauu és ennyi.A kedvenc játékok azok az autok mindenféle méretben és kivitelben és a vonatok.A formabedobokat is szereti habár még nem teljesen jol játszik velük.A játszani szokott egyedül is de nem hosszú ideig.Ugy veszem észre több mindenhez kap egyszerre.A beszédel kapcsolatban annyi,hogy az apukája is késön kezdett el beszélni(2,5éves elmulott)hát én azért remélem ő nem vár addig.

2012. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom augusztusban volt annyi, akkor ezeket a szavakat használta: Mama, papa, baba, apu/apa, a(anya), el, be, ki, vau, bú, cic(cica), kaku(kuka), kell, kád, bábu, tej/tejcsi, hamm, pá-pá. 11 kg és 84 cm volt.


1 hónap múlva lesz 2 éves és már mindent mond, alig van szó amit nem lehet érteni, rövid mondatokat alkot. Pár hónap alatt sokat fejlődött.


A babáit eteti, itatja, főzőcskézik, épít kockákból, a tv 1,5 hónapja érdekli, előtte rá sem nézett. Szereti a könyveket nézegetni, rajzolgatni, vagyis ír (ő mondja annak). Imádja a Micimackós dolgokat, legyen az egy újság vagy egy ruha. Egyedül eszik, iszik pohárból 18 hónapos kora óta, de már előtte is, de azóta eszik szépen és ügyesen. :)

2012. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

19 hónapos fiú,11 kg 87 cm!

Szinte mindent mond tisztán érthetően(Már azt is ki tudja mondani,hogy Harley Davidson-Apja tanította neki)

Szeret mindennel játszani aminek kereke van:autók,traktor,dömper,bébitaxi stb.Könyveket nézegetünk,formaberakózik,bújocskázunk,lovacskázunk,gyurmázunk stb!

Kedvenc mséi:Bogyó és Babóca,UKI!

Mindent megért amit mondok neki,mutogatja a testrészeit,táncizik és ami a legújjabb,hogy a szobatisztaság jeleit mutatja pár napja(mondja,hogy kaka és 10-15 másodpercen belül betrottyol a peluba úgyhogy megpróbálom hamarosan ráültetni bilire)


Az egyik válaszolónak üzenem akinek nem beszél sokat a babája!


Ne aggódj,nekem volt olyan kolléganőm akinek a 3 éves kisfiam mielőtt ment oviba még nem mondott szinte semmit!Majd ahogy bekerült közösségbe összetett mondatokban beszélt!Szóval nem egyformák!

2012. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 86 cm, 13 kg, 17 hónapos múlt. Nagyon sok egyszótagú szót mond (inkább nem sorolom fel) és néhány kétszótagút (anya, apa, mama, baba, béka, répa, hinta, séta, gyertya, pápá stb).

Szereti az autókat, mindent, ami gurul, formabedobóst, fa kirakós játékokat, építőkockákat, könyveket.

2012. jan. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom válaszaitokat :)
2012. jan. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!