Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szavakat mond 16...

Milyen szavakat mond 16 hónapos gyereked?

Figyelt kérdés
Tudom nem szabad összehasonlítgatni a gyerekeket, de kíváncsi vagyok :)
2011. okt. 17. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

16 hósan: apa, ló, autó

17 hósan: anya, tábla, pipi

2 évesen meg már mindent mondott, nagyon beindult

Ezek voltak amikre emlékszem, de biztos volt még 1-2.

2011. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és kisfiú vagy kislány?
2011. okt. 17. 14:13
 3/9 anonim ***** válasza:
kb 40 szót mondott (14 hósan csak 5-6 szavas szókincse volt) akkor, miket már nem emlékszem pontostan, de apa, anya, igen, nem, baba, stb. Kislány.
2011. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kislány


baba,mama,papa,apa,anya,elment,busz,autó,Lada,Balázs,kalács,pijama:D,gyeje:D,nem-nem,maci,csacsi,fű,fa,vijág:D,kanál,víz,tejcsi,fáni,hamika,fagyika,Bianka,tábla,lámpa,tányér

2011. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! (Kisfiú)


Szinte semmit nem mond még. Néha-néha mondja, hogy aja=anya, vagy ada=apa. Persze hangokat ad ki és babanyelven is beszél de a szavakat még nem mondja.De mindet megért és mi is megértjük, amit ő szeretne:) Nagyon sokat beszélünk hozzá, nagyon érdeklődő, de a beszéd még várat magára.

2011. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Kisfiam 16 hónapos de ha összehasonlítom a válaszolok gyermekével akkor"le van maradva" mivel még nemigazán mond semmit.Néha a cicának mondja,hogy cic de csak ennyi.Igaz az apukája is elég késön kezdett el beszélni,igaz akkor rögtön mondatokban.Lehet a kisfiamnál is igy lesz majd.

2011. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyem 18 hos. 10 hosan tobbet mondott, mint 16 hosan. De mindent megertett. Most kezd, egyre tobbet mondani. Kislany. En ennyi idosen mar reg mondatokban beszeltem.
2011. okt. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Az én kislányom is próbálkozik, rengeteget hablatyol, amiket el tudok különíteni, és értem mit akar vele mondani:

Ní-Nimród (a kutyánk),átá-apa,tátá-papa,mama,ííí-itt,nyanya-ez lennék én :D, ci-cica,nyáú,kuta, vává(ezt mondja a kutya), labda(nah ezt érdekesen mondja),joghurt (ezt is), tegnap mondta hogy lepke,de azóta nem :) Akkor úgy látom van akitől le van maradva, de nem ez a lényeg. :) A fiúk meg később beszélnek állítólag.

Ő is mindent megért amit mondok neki.

2011. okt. 20. 13:49
 9/9 anonim ***** válasza:

16 hónapos kisfiam ezeket mondja:

ana= anya akar lenni

apííí= apa

pápá

kuty, vau= kutya

adjá= agyjál

nene= nem

kak= kakas

inni

Ő is mindent megért, szerintem már tudna több mindent beszélni, csak még lusta hozzá, látom rajta hogy gyűjtögeti az infókat a buksijában és várom a pillanatot, hogy egyszer csak elkezdjen beszélni.

2011. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!