Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma 3 hetes a babám. Létezik...

Ma 3 hetes a babám. Létezik olyan hogy egyik nap sárgának látom a másik nap meg nem? Egyáltalán meddig megengedett a sárgaság?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányomnak elhúzódó sárgasága volt, 2 hónapos koráig tartott.

Nála is előfordult, hogy egyik nap sárgább volt, míg másnap alig észrevehetően. Bizonyára azzal is összefügg, hányszor és mennyit szopik (milyen a folyadékbevitele egy nap).

Amúgy lányomnak nem volt semmi más baja, utána gond nélkül elmúlt a sárgaság.

2011. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen. Az én lányom is sokáig sárga volt. (2 hónapig tuti)

Magától elmúlik, ne aggódj! Az anyatejes babák lassabban tisztulnak.

2011. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a védőnőnk,hogy ha még a héten is sárga lesz a baba akkor abba kell hagyni a szoptatást és amíg el nem múlik a sárgaság addig tápszerezni kell.Ez tényleg így van?Én nem szertném abbahagyni mert mi van ha utána már nem fogadja el a cicit?
2011. dec. 31. 08:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Úristen! Ekkora baromságot! Hogy mondhat egy védőnő ilyet??? Az agyam eldobom!!!!

Nehogy abbahagyd a szoptatást!

Tegnap este már nem akartam részletezni, de akkor most leírom.

A lányom ugye nehezen tisztult, sokáig sárga volt.

A mi gyerekdokink - akivel egyébként elégedett vagyok, és a híre sem rossz - , gyógyszert írt fel a gyerekem sárgaságára. Anyám váltotta ki, de a gyógyszertárban megkérdezték tőle:

- Rosszul alszik a baba?

Mire anyám:

- Nem. Miért?

- Mert ezt nyugtalanságra szokták adni a gyerekeknek.


Anyám hozta a gyógyszert, első dolgom az volt, h elolvastam a betegtájékoztatót. Hát azt hittem, h dobok egy hátast. A gyógyszer epilepsziásoknak való!!!

Ill. a kórházban az alkoholistáknak adják a májukra.

Szerinted?? Ez normális?

Igaz, hogy 2 napig kellett volna csak adni, és napi negyed szemet, de eszem ágában sem volt beadni a gyereknek. Nem őrültem én meg! Dobtam a kukába!


A sárgaság pedig elmúlt magától!!!! Ugyanúgy szoptattam tovább. Próbáltam még mellé teáztatni, de nem kellett neki, cumisüvegből peig nem tudott inni.

Eleve csak 4 óránként szopizott - már a kezdetektől -, szopizás közben is mindig bealudt. Nagyon nehezen ment az eleje... De minden rendbejött.


Szoptasd tovább, ne adj neki tápszert!!! A védőnő hülye!

Majd tisztul ő magától, csak lassabban.

2011. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jézusom!!!Na gyógyzert az tuti nem adnék neki.Az lenne az utolsó....Nem fogom abbahagyni a szoptatást,nem is szóltam a védőnőnek,hogy néha még mindig sárga.Én is úgy vagyok vele majd elmúlik magától.Bár a gyerek orvost még nem kérdeztem mi legyen,de remélem ő nem osztja a védőnő véleményét....Egyébként ő már a harmadik babám de ilyet még nem hallottam,hogy tápszerezni kell,hogy elmúljon a sárgaság.Szerintem is hülyeség...És köszi,hogy válaszoltál kedves utolsó :)
2012. jan. 1. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!