Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekes GYED-en lévő...

Két gyermekes GYED-en lévő anyuka vagyok, igénybe vettem a családi adókedvezményt és emellett adójóváírást is, amennyiben maradt a családi adókedvezméyből igénybe nem vett rész, akkor azt a férjemmel együtt vissza tudjuk igényelni jövőre?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem lehetséges ?


Maximum GYED-et kapok.


2011. dec. 30. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

a férjeddel közösen kellett volna felvennetek.

úgy tudom visszaigényleni nem lehet.

meg holnap után úgy is megszűnik a jóváírás... :/

2011. dec. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha igénybe vetted a családi adókedvezményt és az adójóváírást is, akkor jövőre már nem tudsz mit visszaigényelni.


Pl. Ha van mondjuk 20.000 Ft adód havonta, akkor abból levonják a 12.000 Ft adójóváírást és habár 20.000 Ft családi adókedvezményre lennél havonta jogosult a két gyerek után, csak 8.000 Ft-ot tudsz belőle érvényesíteni. Így nem lesz fizetendő adód évközben. De hiába lennél még elviekben jogosult 12.000 Ft adókedvezményre, nincs annyi adód, amiből jóvá lehetne írni.


Jövőre talán inkább a férjed vegye igénybe a családi adókedvezményt. Két gyerek esetén ez 20.000 Ft, de maximum annyi, amennyi adód van.

2011. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát jól értem,hogy mivel nem igényeltük külön ezért végérvényesen elveszett :-O ?


Én azt hittem,hogy amikor az adóbevallást benyújtjuk,akkor az alapján visszautalják a nem érvényesített adót,úgy mint ha valaki nem igényelte az adójóváírást,de később visszaigényli.

2011. dec. 30. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egyedül te kérted, akkor csak te tudod a kedvezményt érvényesíteni. Ha viszont nem fizettél be annyi adót akkor nincs miből visszaigényelni. Sajnos ez így elveszett.
2011. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel a családi adókedvezmény megosztható, így ha te igénybe vetted, de nem a teljes összeget, akkor a fennmaradó részt a férjed igénybe veheti. Ha ő ezt nem kérte, úgy mint mikor az adójóváírásról nyilatkozunk, akkor következő és május 20-ig, amikor a bevallást benyújtja igényelheti, azaz csökkentheti az adóalapját, ezáltal a fizetendő adóját, jó esetben jár is vissza pénz és az visszakérhető. Tehát ez is úgy működik mint az adójóváírás. Ha később kértétek mint ahogy járt volna (pl. májustól járt volna, de júliustól kértétek) akkor is érvényesítheted, azaz kérheted még a fennmaradó időszakra, amikorra járt volna, de nem kértétek. Ha te kérted a maxot és meg is kaptad, akkor nincs mit kérni.


Off: az adójóváírás igaz hogy január 1-től megszűnik, de ebben az évben volt, tehát a 2011-es évre vonatkozó bevallás benyújtásakor még 2012 május 20-ig lehet érvényesíteni az adójóváírást.

2011. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!