Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a Gyed maximum nettó...

Mennyi a Gyed maximum nettó összege? Adójóváírással együtt kérdezném.

Figyelt kérdés
A maximum nettó összege+15.000 Ft-os adójóváírást kapok ezentúl?
2010. júl. 5. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
összesen adójóváírással 86010ft
2010. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2009 évi GYED maximum 100.100 Ft/hó Minimálbér*2*70%

A GYED számításánál a szülést megelőző teljes naptári év keresete adja az alapot.

A GYED összegét a naptári napi átlagkeresetből (az éves fizetést osztva a munkanapok számával) kétféle módon számolják:

- Ha a szülés előtt 180 napon át biztosított volt , akkor az összege annyi lesz, mint a táppénzé (kb. a fizetés 70%-a limit nélkül)

- Ha nem volt biztosított (táppénzen volt, megszűnt a munkaviszonya max. 42 nappal korábban), akkor a minimálbér kétszeresének harmincad részét kapja napi keresetül.

2010. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Családi pótlék nélkül ennyi? És ki kap maximumot? (úgy értem mennyi bttó fizu után). Bocsi az offért.
2010. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 86.010 Ft-ot kaptam most volt az első csak gyedes hónapom.

És családi pótlék nélkül ennyi de már adójóváírással.

Hogy mennyi a bruttó fizu ami után a maximum jár, azt sajna nem tudom.

2010. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Valaki írta ezeket a számításokat,de ha te a maxot kérdezed nem kell számolgatni adójóváírással 86010Ft.

A pénz ami után már max jár nem tudom sajna én B165el szültem kisfiam 2008ban,és most egy hónapja kislányom,közte nem dolgoztam....

Ami a családit illeti az 12200Ft/hó

2010. júl. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ancsa40 válasza:
Három gyerekem van, és 93.000 Ft-ot kapok adójóváírással.
2010. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!