Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szereti a babám a tejem?

Nem szereti a babám a tejem?

Figyelt kérdés
4 hónapos babámat kizárólag anyatejjel táplálom, de már lassan kezdek teljesen kikészülni. Nagyon rossz evő, mindig is az volt, mindig keveset evett, még akkor is, ha nagyon éhesnek tünt. Tudom, hogy nem a mennyiség a lényeg, hanem a hízás...és itt van a nagyobbik probléma: keveset is hízik, pedig rengeteg tejem van, előfordult még a napokban is ki kellett fejjek belőlük, mert már durrantak szét. Alig kell hozzájuk érni, spriccel belőle a tej, minden taktikát kitaláltam, de sehogy sem evett többet. Mindenképp szerettem volna 6 hós koráig kizárólag szoptatni, de így nem tudom meddig húzhatom még. A doki azt mondta, ha továbbra sem hízik kellőképpen menjünk vissza. Nagyon elszomorít, hogy hiába van tejem, nem eszi a babám, pedig sokan mit meg nem adnának, ha lenne elég tejük....és főleg az, hogy nem tudom miért nem szereti a tejem :-((((.
2011. dec. 30. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál többféle pózban szoptatni?(ülve, fekve stb) Vagy lehet, hogy túl feszes, kemény azért nem bír szopizni. Ez esetben fejjél egy kicsit le belőle, és úgy próbáld megetetni. Nem lehet esetleg hogy jön a foga? Akkor kisebb a babák étvágya.
2011. dec. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cumisüvegből sem fogadja el? Milyen pozíciókban szoptatsz? csend van olyankor körülöttetek? A Te lelki állapotod amúgy milyen? A családi hangulat otthon?
2011. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy keveset hízik? írd le részletesen légyszi mennyiket hízik havonta. A lányom sem szopott jól, ugyanez volt. Alig hízott. Írtak fel neki tápszert , nem ette meg. Maradt a tej. A lányom 3 éves, egészséges, megmaradt az iszonyú rossz evése. kínlódunk a mai napig. nem változtatott rajta ahozzátáplűlűs, nincs kedvence. Vannak ilyen babák/gyerekek.
2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3950 g al született, most 4 hós+1 hetes 6120 g. Többféle pozicióban próbáltam már szoptatni, de sehogy sem eszi agyon magát. Melleszességtől is független. Hangulat, családi állapot, környezet normális. Általában mohón kezd neki szopni, de csak pár percig, utána legtöbbször el kezd sírni és nem akar többet enni. A fogcsírák már egy jó ideje zavarják szerintem, mert gyakran nyűgös, főleg éjszaka, folyik a nyála, rágja az öklét. Használok, amikor nagyon muszáj Dentinoxot, Chamomilla vulgaris ch15-t rendszeresen.

Eredmény: 0

2011. dec. 30. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom nem szerette az anyatejet. De nem csak az enyémet, hanem másét sem. 3 különböző anyukától kaptunk tejet. Kettőt egyáltalán nem fogadott el. Egyet megivott ugyan 2-3 hétig, de nem lakott jól vele. Aztán már azt sem fogadta el.

Szóval igen, van olyan, hogy nem szereti egy baba a tejet. :(

2011. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 hónapos és most szenvedek ugyanezzel, de nálunk a cumi a ludas, cumizavaros a gyerek, azért nem kell neki a mell! Ha használtok cumit tedd el. Nem biztos hogy a tejed nem szereti, lehet, hogy a szopásban zavarodott össze a cumi miatt.
2011. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem fogadta el 3 hós kora után cumisüvegből sem, van ilyen sajnos...
2011. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!