Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babám ha nem szereti a...

1 éves babám ha nem szereti a tejet ihat kakaót? Egyszerűen nem hajlandó meginni.

Figyelt kérdés
Már próbáltuk a tejitalt,azt se szereti
2011. júl. 2. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet beletenni, csak ne sokat, mert rontja a fogakat. Mi volt, h tápszerhez is kevertünk, mert volt egy olyan időszak, h az istennek sem akarta meginni.
2011. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 éves babának sima tehéntejet én még nem is adnék. azért az még elég sok fehérjét tartalmaz, nehéz az emésztése.

kakaót meg kb 2 éves korig tuti nem adok rendszeresen neki. lehet néha nagyinál iszik de rendszeresen semmi képpen sem. miért nem tápszert adsz neki, az az ö gyomrának és bélrendszerének megfelelö. még egy élet van elött hogy kakót igyon.


de te döntésed.

2011. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba,de már keveset szopik.Tápszert nem adnák már ha nem muszáj,tejitalt próbáltuk,de nem kell neki.Orvos,védőnő tanácsolta a tejet.1,5%-ost.
2011. júl. 2. 08:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem adnék, még ha a doki javasolt is. A tejitalt adtam 1,5 éves koráig a gyermekemnek.


De hogy a kérdésedre válaszoljak: megpróbálhatod a kakaót, de azt sem javasolják 2 évis korig.

2011. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a dokit, ha már tejet javasol, akkor miért nem 2.8%-at? Nekem a dokink szigorúan kikötötte a 2,8% a jó, 1,5% ne adjak a gyereknek.
2011. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem a zsír tartalommal van gon hogy 1,5 vagy 2,8... A tejcukor meg a tejfehérje... Az én fiam tejcukor érzékeny is lett... Laktóz mentes tejet túrót stb... tud csak enni inni mert a rendes tejtől hányik-fo.sik
2011. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki maga dönti el szerintem,nekem 14 hónapos a lányom 1 hete adok neki tejet.És kap néha kevés kakót is bele,szereti,semmi baj nincs tőle.Szerintem adhatsz kicsit neki,vagy van a maci kávé,azt is megpróbálhatod.
2011. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 éves a fiam és imádja a tejet. Tehén tejet kap! A dokinéni is tudja és nem ágál ellene. Új divatok vannak mostanság, nem kéne leszólni a másik embert. Te is csak így nőttél fel. Nem az orvostudomány fejlődése ellen szólok, csupán nem biztos, hogy minden amit átveszünk valahonnan az úgy jó ahogyan állítják. Az allergiák és egyébb betegségek (reflux stb.) nem úgy alakulnak ki, hogy betöltötte ezt és ezt az életkort, már nem lesz beteg! 3-4 évesen vagy akár késöbb is előjöhet.
2011. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én egy nagyon keveset teszek bele az íze miatt és szerencsére nem fogja a hasát semmi baja tőle:)
2011. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod az Ovomaltin italport is. De nem rosszak az ízesített tápszerek, babatejek sem. Van banános, vaníliás is. Vagy a Nestlének van tápszer ízesítő pora vaníliás és kakaós ízben. Ez biztos jó tehéntejbe is.

Amúgy én csak 2 évesen adtam a lányomnak tejet, a fiam is még tejitalt iszik 1,5 évesen. De ha a te gyereked már megkóstolta a tejet és semmi baja tőle, akkor igya. és tényleg nem a zsírtartalom számít, szóval vékonyka gyerek nyugodtan igya a 2,8-asat, ha ducibb akkor elég a 1,5-ös. Szerintem.

2011. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!