Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ez a szülés utáni fogyás/...

Most ez a szülés utáni fogyás/hízás hogy is van?

Figyelt kérdés

Júliusban szültem sürgősségi császárral. Terhesség alatt +25 kg híztam, de igazából nem tudjuk miért, mert diétáztam az elejétől fogva (cukor gyanú miatt). A kórházba 102 kg súllyal mentem be.

Végül az utolsó 4 napban fogytam hirtelen 8 kg-ot, de azt az idegeskedésre 'fogták'.

Szoptattam 6 hétig (addig ment csak) és addig összesen 26 kilót fogytam le. Ez gondolom a maradék víz volt, a visszahúzódás, stb. Így lettem végül 68 kg, ami terhesség előtti 1 évben voltam. Mondhatni, hogy visszanyertem 'versenysúlyom'.

Mivel a cukorgyanú továbbra is fen állt, így diétáztam és odafigyeltem a súlyomra. Erre elkezdtem hízni és a 68 kg-ból lett 79 kg (dec. 27-i súly).

Elmentem teljes vérképre, cukor vizsgálatra, de nincs semmi olyan érték eltérés, amiből lelehetne szűri, hogy mi a gond.

Most mértem meg magam és a 79 kg helyett lett 83 kg. (semmi süti és kalória dús ételt nem ettem)


Volt valakinek ilyenben tapasztalata?

Mi történik velem?!

Mit érdemes még kivizsgálni?


2011. dec. 31. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy hormont néztek?

Ha alulműködik a pm.-ed akkor bármit csinálhatsz hízni fogsz.

2011. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4 nap alatt 4 kiló? Az nagyon sok. Szerintem is a pajzsmirigy lehet. :-(
2011. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem nézték még. Előtte nem volt gondom ezzel a hízás, fogyás dologgal, mert egy kis odafigyeléssel hamar leadtam a plusz kilókat.

Nővérem terhesség után pajzsmirigy gondokkal küzdött, kapott rá gyógyszert, de neki semmit nem hatott.

Akkor lehetséges, hogy genetikailag van nekem is gondom?

2011. dec. 31. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm is pajzsmirigy problémás, ő is nagyon gyorsan kezdett el hízni, az volt a gyanús. Kapott gyógyszert, és tökéletesen helyre jött, most már csak rendszeres kontrollokra jár. Szerintem is ez irányban kellene kivizsgáltatnod magad.
2011. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg a szülés felboríthatja a pm működését.Nekem pl. rendbe hozta:)

De anyunak még mindig gondja van vele,alulműködik.doki szerint örökletes is lehet.

2011. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sipirc beutalóért a háziorvoshoz már 2-án, nézessetek pajzsmirigyet. Ez nem normális, a terhesség, szülés nem indokolja ezt az összevisszaságot!
2011. dec. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!