Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan is működik a szülés...

Hogyan is működik a szülés utáni természetes fogyás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, valószínűleg hízok 16-17 kilót. A szüléssel kb mennyi megy le? És aztán a szpotatással mennyi?

A maradék meg a tervszerű fogyókúra dolga lesz majd?


2009. febr. 27. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyéni. Nekem szüléskor azonnal lement vagy 8 kiló, mert a felgyülemlett víz (a vége felé kissé vizesedett a lábam) is távozott. A többi az első hónap végére lement, nem maradt rajtam semmi, csíkjaim se lettek, szerencsés alkat vagyok.
2009. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincsen táblázat, teljesen alkati adottság! Én 64 kg voltam terhesség előtt, 13 kg-t híztam. Szülés után közvetlen nem mértem magam, néhány hét múlva már 68 voltam, kb. 5 hónap alatt nyertem vissza a régi súlyom. Most újra 64 kg vagyok és már a hasam is olyan mint régen. De ez genetika, én szerencsés vagyok, de van olyan aki hiába küszködik, szoptatás alatt is csak tovább hízik. Anyukám testalkatát örököltem, ő sem hízott szinte semmit és hamar visszanyerte a régi formáját. Ha anyukádra hasonlítol, kérdezd meg őt, hogy nála hogy volt.
2009. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tizenegy kilót híztam.A gyerek három és fél kilós volt.Szülés után hat kiló ment le.Aztán a szoptatástól hét jött vissza.Most úgy érzem magam, mint egy bálna.Hiába tornázom, nem megy le.Fogyókúrázni szoptatás alatt tilos.Így meg ugye szarul érzem magam...Hát nálam így működik.:(
2009. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál 63-ról lettem 81, szülés után rögtön lement 11, a aztán az évek alatt még pár kiló

Jó 63 kg már soha nem lettem, a mostani terhességnél 67 ről indultam, most 79 vagyok egy héttel szülés előtt.

2009. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 kg-t híztam (180 cm, vékony vagyok) és a lányom 3 kg-val született. Szoptatástól lefogytam egy hónap alatt szinte, kb 2 kg fölösleg maradt rajtam. A csípőcsontom szélesebb lett és a hasamon van ez a 2 kg. A derekam igazi darázsderék lett, vékonyabb, mint a terhesség előtt. Ez biztos genetika, anyukám ugyanígy járt.
2009. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En 178 cm magas vagyok es jo sokat hiztam terhesen, aztan meg rengeteget fogytam.

A sulyom valtozasa nagyjabol igy nezett ki:

baba elott voltam 63-65 kg, inkabb vekony izmos testalkatom volt. Leraktam a cigit amikor probalkozni kezdtunk, mire terhes lettem tavaly marciusra mar 70 kg voltam. Szulni november vegen 90 kiloval mentem be, tehat 20 kg-ot hiztam terhesen. Az a mokas, hogy meg igy sem neztem ki durvan es senki nem gondolta volna, hogy ennyi a sulyom, gondolom a magassagom miatt ez eloszlott rajtam.

Szulest koveto esten 79 kg voltam, osszesen 11 kilot veszitettem, ebbol a baba volt 4 kg, vizesedes rajtam nem volt, ugyhogy nem tudom honnan ugrott le a tobbi het kilo, mert a magzatviz es a mehlepeny, meg a vesztett ver szerintem nincs het kilo. De sebaj.

Nem indult meg a tejem, ugyhogy tanacsok alapjan falasba kezdtem, hatha akkor megindul, tejem sajnos tovabbra sem lett, de januar elejen mar 82 kg voltam.

Akkor feladtam a tejert valo hiaba valo kuzdelmet, mert meg mindig nem volt egy csepp sem es elkezdtem mozogni, dietazni. Napi egy ora torna itthon hajnalban, amig a gyerek meg alszik, mert utana nincs ra idom, megnezem, hogy mit eszek, nem ehezek, de elegge odafigyelek.

Nincs meg ket honapja, hogy ezt csinalom es mar csak 70 kg vagyok, a hasam lapos, a borom nem olyan feszes, mint volt, de a torna miatt nem vagyok mar lottyedt, elkezdtek az izmaim erosodni, az osszes regi ruham jo ram es jol is erzem magam. Elvileg meg ot kilot kellene fogynom a lanyos alakomhoz, gyakorlatilag meg igy is tok jol nezek ki.

Ha lett volna tejem, akkor nem dietazok, de vannak szerencsesek, akiknek nem tul sok eves mellett is sok tejuk van, vagy normalis taplalkozassal szoptatas mellett is rengeteget fogynak. De sajnos sokan vannak azok is, akik szoptatas alatt nem fogynak, hanem stagnalnak, vagy hiznak.

Egy dolog biztos: ha marad is rajtad valami es lesz tejed, akkor gondolj arra, hogy senki sem szoptat egy eleten at, max 1-2 ev mulva minden lehetoseged meglesz ahhoz, hogy ismet a regi legyel, ha esetleg nem vagy olyan szerencses alkat, hogy magatol leolvad a felesleg.

Bocsi, hogy hosszu voltam.

2009. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés előtt 47 voltam (160 cm), 63-al mentem szülni, aztán 55 voltam 2 hónapig, majd hirtelen fogytam le. 8 hónapra rá 44 voltam (csont) és most 1,5 év múlva lettem megint47, de úgy, hogy közben terhes lettem, ami missed abbal végződött. Tehát csak emiatt sikerült híznom és küzdök, hogy ne menjen le.

Én szoptatás alatt is fogytam, szépen lassan.

2009. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, írok egy ellenpéldát! Nekem a "természetes" fogyás természetesen:) nem jött be, még erőszakkal sem.

54 kg-val lettem kismama 5 éve. Sose volt gondom a súlyommal, sose kellett néznem, hogy mit eszek. 72 kg-val mentem szülni úgy, hogy az elején még fogytam is pár kilót (óriási hasam volt, nem voltam túl kövér). A szülés után 61 kg lettem (3,5 kg volt a baba)

Beindult a tejem, nem volt semmi gond, majd 2 hét után éreztem, hogy valami nem oké vele, elkezdtem bőségesebben, többször étkezni. Hatása nem sok volt, csak annyi, hogy 63 kg lettem.

Sok mindent kipróbáltam: nem eszek, keveset eszek, diétázom, tornázom. Most novemberben lettem újra kismama 60 kg-val. Az elején fogytam 4 kg-t, s most tartok ott, hogy 58 kg vagyok. Kíváncsi leszek a végére.:)

Ez a 60 kg sem túl sok, csak az a gond, hogy átalakultam teljesen: kiszélesedett a csípőm, a combjaim sokkal vastagabbak...


Remélem Te szerencsésebb alkatú vagy, sok sikert hozzá!

2009. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos válaszokat! Zöldet ért nekem mindegyik!

Üdv nektek!

2009. febr. 27. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!