Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a baba-mama...

Mi a véleményetek a baba-mama barát kórházról? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A bababarát (sajnos) nem egyenlő a mamabaráttal. Azt jelenti, hogy a kicsi végig Veled van, és nagyon támogatják a szoptatást. Sok helyen állítólag akkor sem adnak pótlást, ha a kicsi ordít az éhségtől, én az Istvánban szültem, ott adnak anyatejet kiskanállal. Tilos a cumisüveg, a cumi és bármilyen pótlás, és ha valamiért mégis elviszik a babát, éjjel is 3 óránként át kell menni szoptatni.

Kicsit fárasztó volt, de örülök, hogy ilyen helyen szültem, mert jórészt ennek és az igény szerinti szoptatás "nyomatásának" köszönhető, hogy tudtam szoptatni. A gyerekorvos itthon ugyanis ragaszkodott a 3 óránkénti etetéshez, amitől folyton sírt a babám, a tejem csökkent, a védőnő meg 2 hetesen már tápszert akart íratni. Akkor visszatértem a kórházi gyakorlathoz, és pár nap alatt megoldódott a probléma.

Úgyhogy szerintem összességében megéri. :)

2012. jan. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen kórházban szültem (most már) tavaly júliusban.

Őszinte leszek hozzád, nekem volt benne jó is és rossz is. Mondjuk inkább rossz!

Ugyebár 0-24-ig ott volt a gyermekünk velünk. Díjaztam szülés után, mikor magamhoz tértem a sürgősségi császárból. Csak egy volt a bibi ... a csecsemős nővérke sehol nem volt és ott hagyták mellettünk a műtős szobában az újszülötteket. Azon kívül, hogy nem mozdulhattunk és mindent segítséggel, fájdalmak kellős közepén kellett átélnünk, nos .. nekem így elég nehezére sikeredett a szoptatás és az első találkozások. Néha bejött a csecsemős, ránk rakta a gyerekünket és elment. Nem tudtam hogy kell fogni, nem láttam semmit.

Nekem nagyon rossz volt, hogy lényegében senki nem jöhetett be hozzánk. Egy üvegkalitkán keresztül beszélgethettünk. Úgy engedtek ki, hogy beöltöztettek teljesen: kesztyű, maszk az arcon, köpeny... borzasztó volt! Állítólag azért kellett, mert fertőzés volt az egyik kórteremben. Nem tudom, hogy az meddig tartott, mert most Novemberben mentünk 'látogatóba' az egyik barátnőmhöz, aki szintén ott szült, ahol én és őket is csak így engedték ki.

Szó sem volt arról, hogy a párom hozzáérjen a lányunkhoz. Láttam az elkeseredését az arcán. Első nap úgy ment haza tőlünk, hogy sírt a fájdalomtól. Nagyon csalódott és dühös voltam magamra, hogy ilyen kórházat választottam.

A csecsemősök nálunk senkivel sem törődtek. A gyermekágyas nővérke rohant a lányommal, mikor bekékült. A csecsemős annyit mondott, hogy majd jön a főnővér és megnézi...

Össze vissza beszéltek! Mikor kérdeztem, hogy mégis hogyan, milyen idők között szoptassam a gyermekem, mindig mást mondtak. Végül felhívtam a védőnőm. Ő a 2-3 órát javasolta és, hogy pihenjek sokat. Aludjak, ha a lányom is. Megfogadtam és így csináltam. Nálunk reggel 6 és du. 6-kor voltak a nővér váltók. Az egyik lese szrt, a másik 30 percenként jött, hogy szoptassunk. már a végén megmutattam neki, hogy hol a szoba ajtó, merre kell kimenni.

Bimbóvédővel tudtam csak szoptatni, erre hamar 'rájöttünk' az egyik csecsemős nővérrel, aki az értelemhez tartozott (sajnos nem sok volt!). Majd másnap elakarta vinni az egyik nővérke, mondván tanuljak meg nélküle is...

Mellszívót behozta a párom, mert 3. nap iszonyat bedurrant a mellem, elkezdtem használni és minimálisan letudtam fejni a tejet. Erre azt is elakarták venni, mondván tanuljak meg kézzel fejni..


Nálunk a kulcsszó a csecsemősökhöz az volt, hogy: 'Betegjogi képviselő'. Amint meghallották, egyből normálisak lettek.

Egyik hölgy, aki velem volt egy kórterembe, ő panaszt is tett.


A higiénia, az nálunk katasztrófa. A fürdőben kisebb véres Balaton állt. Egy mosóvízzel mossák fel az egész osztályt.

Császárom közben pl. azt hallgattam az orvosomtól, hogy: "Siessünk, mert 35 °C-ban leáll a műtő!"

Minden percben nézték a hőfokot. Amikor ez elhangzott a szájából, akkor kezdték még csak beadni az érzéstelenítőt, és akkor már 28 °C volt!


Tudnék még mit írni, de nekem ezek nagyon bennem vannak!

Következő szülésemnél vagy magánkórházba megyek vagy nagyon körbejárom a témát, hogy hol érdemes szülni!


Lényegében azon kívül, hogy a gyermeked egész nap veled van, semmiben sem jobb, mint egy sima mezei kórház! Az a baj, hogy a baba-mama kórház tágabb értelemben MO-n egyik intézetre sem igaz.


Ja és, mikor műtét után 4 órával megkértem a csecsemőst, hogy vigyék ki a lányomat a megőrzőbe, mert a korlátaim miatt nem tudok vele foglalkozni és figyelni rá, annyi volt a válasz, hogy: "Anyuka! Otthon sem lesz senki, aki figyelne a gyerekére, amíg maga lábadozik bármi miatt is!"

2012. jan. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a Bajcsy-ban szültem 2010-ben. Szerintem az a kórház arany középút, mert nem "kell", hogy veled legyen napi 24 órában a kisbabád, bármikor visszatolhatod a csecsemősökhöz, éjszakára is beadhatod. Alá kell írnod, hogy ha beadod éjszakára, akkor ők pótlást adnak neki. Persze a csecsemősök is azt preferálják, hogy minél többet legyen az anyukával a baba. De semmi hátrányát nem éreztem, hogy éjjelre visszavittem a kisbabámat hozzájuk. Valószínűleg a 2. babával már napi 24-ben leszek együtt, de első babásként 0 tapasztalattal nekem megnyugtató volt, hogy éjjel én is tudtam pihenni egy kicsit, és a kisbabámat is jó kezekben tudtam. 16 hónapos, még mindig szopizik esténként, szóval a szoptatással sem volt gond, bár a kórházban nem nyomatták a témát.
2012. jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, és nálunk a látogatók is jöhettek és maradhattak amikor és ameddig akartak. Természetesen az ember saját magától is betartja, hogy nem éjjel jönnek hozzá. Én külön szobát kértem, ott nagyon jó volt, hogy egész nap babázhattunk anyukámmal és a férjemmel.


(3. voltam)

2012. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom másoknál is ilyen a tapasztalat mint nálam. Császárral szültem, 30perc múlva már hozták, és ott hagyták. Befeléforduló mellbimbóval nem tudtam szoptatni. A babám meg csak sírt az éhségtől. De a bimbóvédőt sem kapta be, ezt ment 5 napig. Egész nap csak ordított. Mondták, hogy fejjem kézzel, na ez meg nem ment. Lefejtem 1 óra alatt 20ml, amit pohárból itattak meg vele, fele mellé ment, nagyon sajnáltam. Sajnos a lányom megmaradt ilyen sírós, érzékeny és még a cumit sem fogadja el, az legalább nyugtatná. Soha többé nem kivánok ilyen helyre menni. Rémálom volt a kórházi bentlét, sírtam egész nap én is meg a babám is. Már mikor lefeküdtem mellé, ordított mert azt hitte szoptatni akarom. Egyszerűen nem hitték el, hogy nem megy a szoptatás. 7 hónaposan még megmaradt benne ez, mert most is sír ha magam felé fordítom fekve. Nálam azt érték el, hogy nem tudom megnyugtatni babámat, mert elégé eltávolodott tőlem, és én ebbe bele vagyok betegedve. Azt a síkitó sírást amit egész nap hallgatunk nem kivánom senkinek sem.
2012. jan. 1. 11:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Hű,nem semmi.... Elvileg a mi kórházunk is baba barát kórház, de nálunk nem voltak ilyen drasztikus dolgok. Nálunk csak annyi volt rossz, hogy nekem is behozták a picit fél óra után úgy hogy előtte 3-szor elájultam, sok vért vesztettem szülés közben. De utána nagyon kedvesek voltak, még a doki is segített, hogy próbáljam szoptatni, meg a nővérek is tanítottak. Este 10 kor elvitték a kicsiket és reggel 4-kor hozták be őket.A családba nálunk senki nem tudott 1 hónapnál tovább szoptatni, kivéve én ennek köszönhetően 5 hónapig szoptattam. Nekem is befelé forduló volt a bimbóm, de annyi volt a szerencsém, hogy a kislányom elfogadta a bimbóvédőt.Azóta a kislányom 22 hónapos, de évente csak 1-2-szer beteg, szerintem ez annak is köszönhető hogy kicsit tovább kapott anyatejet. Sajnos nekem se volt annyi hogy elég legyen, mindig pótoltuk tápszerrel, de minden nap kapott.Most a másodikat várjuk, de én azt szeretném, hogy éjszaka is szóljanak akár hogy tudjam szoptatni, meg én lássam el ne a nővérek tegyék tisztába...stb.Remélem minden rendben lesz a szüléssel és velem lehet a kicsi egész nap... :)
2012. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalat, hogy a fele sem igaz annak, amiket magukról állítanak! Olvastam (magukról írták) szép dolgokat, kár, hogy nem úgy történtek :(

Miskolc Semmelweis

2012. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nagyon örültem, milyen jó lesz nem adnak egyből cumisüveget neki és tápszert, hanem próbálkoznak, de nem vették észre, hogy csináltak nekem egy idegroncs gyereket. Olyan rosszul érzem magam mikor mások előtt sír és én nem tudom megnyugtatni. A kórházban is ez volt, mindenkinél megnyugodott csak nálam nem. Nem tudom meddig tart ez a sírásos időszak, de kezdek kikészülni. 5 nap alatt a kórházban elrontottak mindent. Lehetett volna egy nyugodt babám, ha adnak neki enni, és nem hagyják éhezni és sírni.
2012. jan. 1. 12:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Szent Imrében szültem.

Ha elég erőszakos vagy, éjszakára vigyáznak a babádra, tápszert is kapsz, legalábbis én 2X kaptam, mert nem volt tejem. Apuka nem jöhet be, majd beleőrült, nagyon rossz volt neki!

2012. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miskolc Semmelweisben szültem. SOHA többé a lábamat sem oda, de még csak szülészetre sem teszem be. Bababarát, meglehet, de, hogy nem anyabarát az 'hót ziher'. Majd meghaltam szülés után, katéter, szétszakadt méh, szétszakadt húgyhólyag, derékig felrepedt gátmetszés, azt sem tudtam, hogy fiú vagyok e vagy lány, beadták a gyereket, és mindenki eltűnt. Azt sem tudtam, hogy kezdődik a gyerek. Hogy kell szoptatni, semmit. Néha valaki bejött, megbökött, hogy élek e még. Nővér úgy cserélte ki alattam a véres lepedőt, hogy kirántotta alólam, mert nem voltam elég gyors. Ő szerinte. Ő nem ér rá megvárni amig én összevakarom magam. Megértem. Siet. Nem tudtam felkászálódni az ágyból, amikor sírt a gyerekem, tudtam, hogy meg kellene etetnem, de nem bírtam, sírtam, mert hiába hívtam a nővért, jött és annyit mondott oldjam meg, kelljek fel, hiába mondtam, hogy nem tudom kiemelni a gyereket, mert egyik kézzel a katéteremet kellett tartanom, egy kézzel meg nem tudtam kivenni a gyereket a "ketrecből". LESZARTA. Semmit nem aludtam, könyörögtem, hogy vigyék ki a gyerekemet legalább 1 órára, hogy tudjak aludni. Kiröhögött a nővér, hogy otthon sem fogja senki kivinni, TŰRJEM, é szokjam meg a kimerültséget.Egy futóbolond nővérke egy császárosnak szánt injekciót NEKEM ADOTT BE VÉLETLENÜL, amit persze az orvos előtt letagadott. De vissza somfordált később, hogy nyugodjak meg, nem lesz tőle baja a babának. Na jó b@zeg, és nekem lesz bajom tőle? Bocsánatot kért, 4 hónapig, nem hazudok, 4 hónapig nem éreztem azt a részt ahova beadta a szurit. Olyan volt mint egy kiképzőtábor. Egyszerűen azon voltam, hogy túl kellene élnem valahogy ezt a pár napot. A katéter kivételét már le sem írnám....a mai napig nem tudok rendesen szexuális életet élni! Utálom az egészet, komolyan csak jól be kellene perelni őket.

És egy vicc a végére: 1000 forintért elvitték a gyereket mésfél órára, mikor már könyörögtem sírva, és boldog boldogtalannak, dugdostam a pénzt a zsebükbe. Undorító az egész. A fogadott orvosomról sajnos ugyanígy tudnék nyilatkozni:-(

2012. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!