Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket készítetek enni 1...

Miket készítetek enni 1 éveseteknek?

Figyelt kérdés
Reggelire,ebédre,vacsira.Én sose tudom mit adjak neki.
2012. jan. 2. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan azt, amit mi is eszünk. :-) Egyéves babánál már mehet gyakorlatilag minden.
2012. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

- reggelire tejes ital, v tápi, kockázott kenyérrel

- tízóraira gyümi, joghurt

- ebédre ami ti esztek, természetesen neki megfelelő adag

- uzsira jogi, v gyümölcs

- vacsira kenyér, kifli szalámival, lekvárral, stb.

- lefekvés előtt tápi, v tejes ital

2012. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugynazt, mint mi eszünk, csak kevésbé fűszerezve
2012. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire 200-250 ml tejital (8óra)

Tízóraira joghurt, puding, rizspép szezonális gyümölccsel (10 óra)

Ebédre kb. azt amit mi, ha nem fűszeres (12 óra)

Uzsira gyümölcs (17 óra)

Vacsira az ebédből készített kaja valahogy másképp vagy főzelék esetleg bébiétel 200-250ml tejjel (20 óra)


Napközben tea, gyümölcslé (ásványvízzel) nyáron 5-6 télen 4-5dl

2012. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még annyit kérdeznék,hogy daraboljátok,turmixoljátok nekik a kaját vagy már simán megeszik?

Azért vagyok bajban,mert a fiam nem akarja enni már a kenyeret,akármit is kenek rá,pedig a reggelit így könnyű lenne megoldani,ha enné.szereti a joghurtokat,krémtúrót,de nem ehet mindig tejterméket,ráadásul még cicizik is.

2012. jan. 2. 15:37
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Enyém is cicizik, pedig már 17 hónapos. Ennek ellenére imádja a tejtermékeket.

Egyéves korában már semmit nem pépesítettem neki, pont úgy kapja, ahogy mi is esszük. Egyévesen a rántott húst is csak a kezébe adtam és ette egyedül. Amúgy sem nagyon lehet etetni, mindig is önállóan akarta, mostanra meg már a levest is egyedül akarja kanalazni, szerencsére egyre ügyesebb.

2012. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom egy hónapja múlt egy éves. Még pépesítem neki az ételt, három foga van még csak. És még nem hajlansó önmaga enni.
2012. jan. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is borzasztó gondban tudok lenni, az én fiókám 14 hónapos. Tejallergiás, úgyhogy tejtermékek kilőve. :(

Mai menü ez volt:

-reggel ébredés után (7-kor) tápszer pici kakaóporral

-10 óra körül kókusztejben áztatott mézeskalács(2 db)

aztán teljesen össze-vissza evett ma, nyügi volt...

olyan 4 körül evett egy adag paprikás krumplit, majd fél 6 körül sütőtököt banánnal.(most először ette ebben a formában, de nagyon-nagyon izlett neki!)

estére nem kellett már neki tápi, így aludt el.

De mondom, ma extra nyűgös volt.

"Normális" napokon 2-körül ebédel amit éppen főztem, aztán délután 5-6 körül eszik pl zabpelyhet gyümivel, vagy rizset cukkinivel, vagy halat krumlival, stb. Este meg tápszert iszik.

A kenyeret újabban ő sem eszi semmien formában. :(

És igen, én is turmixolok még sok mindent, mert úgy sokkal többet eszik, amúgy meg ha csak villával töröm akkor csak öklendezik, nyefeg. Bár, ha jó kedvében találom, akkor a csigatésztát is simán megeszi.6 foga van egyébként...

2012. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csak villával töröm össze az ételét, bár 2 foga van, így is szépen megrág mindent, csak szép lassan kell etetnem. Elmolyol háromnegyed órát is...Ő még szereti a kenyeret, nagyon is, így könnyű a helyzet. Próbálkozz kiflivel, zsemlével, péksütikkel esetleg!
2012. jan. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 21.02 es!

Nálunk tegnap ugyanez a gond volt,a fiam meg volt őrülve.Nem bírtunk vele:)

Én is szoktam néha turmixolni,főleg az ebédet,mert szerintem is így többet eszik meg és az az igazság,hogy sajnos nem lenne türelmem 1 órán keresztül etetni,de neki se.Nem egy nyugodt baba:)

Kedves utolsó válaszoló!

Én már próbálkoztam mindenféle péksütivel,pogi meg ilyenek,de csak 1-2őt harap bele és ennyi a nagy evés:(

2012. jan. 5. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!