Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan váltsam ki a tápszert...

Hogyan váltsam ki a tápszert a babánál más ételre? Hogy van ennek a folyamata? Melyik étkezést hagyjam el először stb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

először kóstoltass, majd hozzátáplálj és ha már annyit megeszik, hogy nem kér tápit, akkor ki lesz váltva.


10 óraival kezd és a későbbiekben s ekkor kell kóstoltatni (3-4 naponta 1 új íz, első nap 2 kaskanál, majd duplázni)


utána ebéd, uzsi. több étkezést nem fogsz kiváltani, majd a későbbiekben a tápi mellé kell reggelit és vacsorát adni de a napi 2 tej sokáig ajánlott :)

2012. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi először a tízóraival kezdtük almával, banánnal. Utána mindíg kapott tápszert, hogy jólakjon. Majd mikor már megevett majdnem egy bébiételes üvegnyi gyümölcsöt, akkor már elhagytam a tápszert. A gyümibe 6 hós korától raktam babakekszet (milupa vagy hipp). Majd az ebédet váltottam ki ugyanígy. Először sütőtök, krumpli.. stb. Puskázz a bébétlekről mikor mit lehet adni (én ezeket megfőztem neki) Majd mikor már megevett egy üvegnyi mennyiséget raktam bele husit is keveset. Amíg nem evett elegendőt, csak kóstolgatta a hozzátáplált ételeket addig mindíg kapott étkezés után tápszert is.

Majd az uzsonnát váltottuk ki. És legkésőbb a reggelit és a vacsorát.

Felkeléskor és fürdés után a mai napig kap tejet. És ezt még nagyon sokáig kapni is fogja. hiszen egy iskolás gyerek is iszik otthon indulás előtt kakaót, stb..


Most 2,5 éves.

2012. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

előző vok.

Annyit még elfelejtettem írni, hogy én nem vártam 3-4 napot az új ízekkel. Hiszen 4, 6, 8 hósan vannak ugrások, hogy mikor mit ehet. És az nem olyan sok féle ám. Tehát én talán két naponta adtam újat, majd ezeket keverve..

2012. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2012. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

5 hónapos

Eddig csak az uzsit váltottam ki. Most szeretném megkóstoltatni vele először a husisat, azért kérdeztem mit hogyan csinál más anyuka

2012. jan. 3. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!