Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem lesz dundi?

Ugye nem lesz dundi?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz a kislányom, és már 6300 gramm, hozzá csak 57 cm. 3050-nel született 50 cm-rel. Anyatejes. Mi, a szülei teljesen normális testalkatúak vagyunk. Egyébként ügyes, erős, mindent csinál, amit kell(bár még nem fordul át), csak 3 hetes kora óta egyenletesen hízik, soha nem lassul le a hízás, és félek, hogy dagika lesz.:)
2012. jan. 3. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hónapos lesz a fiam és 5,5 kiló. A testvérei se voltak kisebbek, mind csak anyatejes volt/van, és elnőtték gyönyörűen, egyik se dundi, a lányom kimondottan gebe pedig babának olyan tokája volt, hogy nem látszott a nyaka. :D
2012. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kövérség csak egyetlen dolgotól függ, hogy te mire tanítod meg gyermekként mit ehet, mit ihat és ami legfontosabb mennyit kell hozzá mozognia.

Te teszed elé az ételt, ezen kívül mást nem ismer.


4 hós babának kövérnek kell lennie a maga módján. (most nincs itt a táblázatom, de ha írsz privit megmondom 2 nap múlva hogy mekkora az átlag gyerek 4 hósan, de tuti ez teljesen normál érték.)


Annyit hogy lányom 4 kilóval és 50cm-el született, majd kb ö is 6 kiló volt már 4 hósan. 9 hós korában volt 9 kiló, és egyévesen 9,3 kiló. most 15 hós és még nem érte el ruhástól a 10 kilót. fél év alatt nem hízott 1 teljes kilót. ami normál. most van mind centire mind kilóra a teljesen átlag leges legközepén.


Ha továbra ís így hizik és nem látsz lassuast, akkor ahogy hozzátáplálsz nézd meg jól mit adsz neki.

kezd zöldséggel amiben nincs cukor. minden cukros lét kerülj. nézd meg hogy ha üveges adsz mi van benne (pl a kecskeméti gyümäölcsök tele vannak cukorral) stb...

Tiltani nem szabad ha nagyobb az édességtöl, de egy mércét lehet neki adni hogy mennyi a normál.

2012. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit rövid szerintem, úgyhogy számíthatsz rá, hogy hamarosan megugrik a hossza. Az én babám kb ugyanennyivel született:

születéskor 3020gr és 50cm

1 hónaposan 4000gr és 52cm

2 hónaposan 5200gr és 53cm

3 hónaposan 5400gr és 59cm

4 hónaposan 5650gr és 62cm

2012. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is most megnéztem egy táblázatot, miszerint 4 hónaposnál az átlag 6,5 kg. Csakhát az az 57 cm hozzá...hát elég kevés:)
2012. jan. 3. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


(és a hozzátáplálós válaszhoz tennék hozzá valamit - nem minden kecskeméti gyümölcsben van cukor, csak meg kell majd nézned a címkét, hogy olyat vegyél, amiben nincsen).

2012. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Természetesen nem vennék cukortartalmú bébiételeket. Jobb minél később megismerkedni az "áldásos" fehér cukorral.
2012. jan. 3. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
pici lányom 49 cm és 2780 grammal született,4 hósan 6550 gr és 65 cm volt.most 5 hós és 7260 gr 67cm.anyatejcis volt 3.5 hónapos koráig.én nem aggódom emiatt, szerintem Te se tedd :-).ügyesen mozog, nem lusti, mindent idejében csinál,de én ezzel is úgy vagyok, hogy amikor megérik rá ugyis csinálja majd a mozgásokat.minden nap tornáztatom, élvezi, nagyon jó játékos-fejlesztő tornákat lehet találni a youtube-on.
2012. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is voltak ilyen aggodalmaim, anyatejes volt és csak úgy szaladtak fel rá a kilók, még most is rövid de kb 2 hónapja alig hízik már, lemozogja. 11hós 8,5kg, pedig 6hósan tuti volt 6kg. Aggodalomra semmi ok, lassulni fog a hízás, ha pedig majd hozzátáplálod, rajtad múlik, h túleteted-e. Kifejezetten örülj h nem ellenségetek a mérleg;)
2012. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!