Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukatársaim, miért...

Kedves anyukatársaim, miért teszitek, illetve hagyjátok őrizetlenül az ágyon, már forogni illetve mászni tudó babáitokat?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést is láttam már itt, hogy "ha leesett a babám az ágyról, mit csináljak?"

Szeretném még hozzátenni, hogy nem számonkérés, és ítélkezés ez a kérdés részemről.

Köszi


2009. máj. 23. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
szerintem legtöbbünk nem hagyja őrizetlenül. én múltkor ott ültem mellette az ágyon mikor leesett. tény, hogy nem meresztettem rá mindkét szememet, mert tanultam, de nem hagytam őrizetlenül. és mégis fél percen belül lefordult az ágyról. szerintem ez nem felelőtlenség kérdése. ezek egyszerűen megtörténnek. mindentől nem tudjuk megóvni őket, és én azt mondom, hogy nem is szabad megóvni. valamelyik nap a földön játszott a szobájában. otthagytam 5 percre, mire bementem hozzá, a kiságya alatt volt félig, és örült neki, hogy a fejét üti a rács aljába. most az ilyenekkel tudsz valamit tenni? nem. ebből tanulja meg, hogy van fent és lent, puha és kemény, fáj, nem fáj.
2009. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az én kislányom már elmúlt egy éves és még soha nem esett le sehonnan. Eddig. De bármikor előfordulhat és ez nem azért van mert nem figyelek oda. Azok az anyukák sem hiszem, hogy őrizetlenül hagynák a babájukat akiknek leesik a kisbabájuk az ágyról. Sokszor elég egy másodperc tört része és már megvan a baj. A babák nagyon gyorsak tudnak lenni főleg amikor felfedezik hogy mire képesek. Nekünk eddig szerencsénk volt és hogy miért tesszük az ágyra? Hát mert ott szeret játszani a babucink, velünk és a szopipárnájával.
2009. máj. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Amikor ilyen az én babámmal is megtörtént, akkor még nem is tudott úgy mocorogni, h ettől kelljen félnem. Nem is sejtettem, h képes már ilyesmire. Így mertem kimenni kb 10-15mp-re vízért. Mire bejöttem, lenn volt a földön. Igazából a mai napig rejtély számomra, h tudott lekerülni annyi idő alatt a szőnyegre.
2009. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
első vagyok: hogy miért tesszük az ágyra? mert imád ott lenni, több mindent lát. te sem szeretnél mindent alulról, a földről bámulni állandóan. neki is tanulnia kell minden nézőpontból látni a világot szerintem.
2009. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En ugy jartam,hogy ott ultem mellette az agyon oltoztettem es a pici cipoje a foldre volt rakva s lehajoltam a cipoert es elvettem a hatam mogul a zoknijat arra leesett pedig nem volt az agy szelen,ott voltam ,mindene oda volt teve nem hagytam ott egy masodpercre sem csak amig felre pillantottam.Jaj ez mar tobb mint ket eve volt es meg most is olyan rossz erzes.
2009. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!Neked mennyi idős a babád?Lehet, hogy azért nem érted a dolgot, mert még nem ért el abba a korba, hogy furtonfurt mozogjon.Vagy nem olyan alkat.Az én babám , bár kislány, de egy örökmozgó.Kamikáze, semmi veszélyérzete nincs, és mintha direkt keresné a bajt.Még nem történt vele semmi, de néha egy pillanat alatt leizzadok.:)

Hidd el, rém fáradt vagyok, nyolc hónapja nem aludtam egy rendeset, ki vagyok merülve.Félek, hogy egyszer elkalandozik a figyelmem, és megvan a baj.

2009. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Ahhoz, hogy egy baba leessen valahonnan, nem kell őrizetlenül hagyni, elég egy szempillantás és esdetleg máris lent van. Ettől azok az anyukák még nem felelőtlenek.. szerintem. Igaz, nekem már 4 gyerekem van és nem ijedek meg, ha esetleg megüti a pici magát, de azért én is figyelek, hogy le ne essen valahonnan. És mégis megtörtént. Egy pillanatra nem rá figyeltem, mert a nagyobb lányommal beszéltem és rá néztem, a pici meg akkor pottyant le mellőlem, pedig követlenül mellettem feküdt addig. Ja! És, hogy miért teszem az ágyra? Nincs járókánk, ahová betehetném és ha mellette vagyok, csakis akkor van az ágyon. Szopik is még és megesik, hogy bealszunk, amikor hajnalban eszik. Érdekes módon ilyenkor még sosem esett le...
2009. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A miénk még nem tudott forogni, amikor a hordozóval együtt leborult a földre az ágyról, pedig mindketten ott álltunk mellette. Épp egymásra pillantottunk beszélgetés közben a férjemmel, és egy másodperc alatt megvolt a baj. Alig három hónapos volt, álmunkban nem gondoltuk, h' pont akkor fog először felülni minden előzmény nélkül. Ezek a balesetek általában akkor következnek be, amikor egyik pillanatról a másikra a baba olyasmit csinál, amit korábban még nem tudott, és igazából szerencse kérdése, h' pont akkor közbe tud-e lépni az ember. Azóta már őrült tempóban mászik és kapaszkodva lépked, így még nehezebb biztonságban tudni a nap 24 órájában, pedig nekünk csak egy van. Akinél van kettő-három, el sem tudom képzelni, h' hogyan oldja meg.
2009. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lányunk is mászik minden hová,hajaj!Még szerencsére nem esett le sehonnan,de minap volt,hogy az ágyon volt apjával,és ott fel szokott állni az ágy végében,csak kicsúszott a lába maga alól és az ágyba beverte a kis száját,eléggé vérzett,nagyon ijesztő volt.De valóban elég egy pillanat,mire az apja utána kapott már késő volt.

Ezek az anyukák nem felelőtlenségből hagyják magukra a babát,biztos hogy ott vannak,csak sokszor elég egy pillanat,épphogy félrenézel,és kész!

2009. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
08:20-as kérdezőnek: jövő héten lesz fél éves a kislányom, és egy kis örökmozgó :))) A földön van a "játszótere" :)), bár így is másodpercek alatt bent van az ágyunk alatt, és az ágyrácsot "bütyköli"...
2009. máj. 23. 13:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!