Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos a kislányom. Kb....

Két hónapos a kislányom. Kb. mikorra alakul ki napirend egy babánál?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A napirend kialakulását Te tudod irányítani. Ha nap mint nap hasonló időpontban, hasonló dolgok történnek. Értem ezalatt a sétákat, fürdetést,alvást. Nekünk ilyen korban már alakulóban volt.
2012. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez tőled függ, hiszen Te irányítod a napi tevékenységeket, nyilván alkalmazkodva az Ő igényeihez.
2012. jan. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én akartam irányítani,de Ő nem akarta így 6 hónapos korára alakult ki valamiféle napirend.
2012. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az időpontok annyira nem lényegesek, csak a sorrend, hogy mi mit követ, és ez kb. ugyanaz legyen minden nap. Ha szopizik és igény szerint szopiztatod, akkor az időpontokat nem tudod úgysem betartani és csak paráznál rajta. Legalábbis nálunk ez volt. Aztán rájöttem, hogy nincs értelme az időt nézni, így én az egymásutáni rendszeresség híve vagyok, és most már ő saját magától kialakította, hogy hasonló időpontokban kér enni, így a többi eseményt (játék, séta, alvás, fürdés) is hasonló időben tudjuk csinálni, értsd ezalatt + - 1 órás csúszásokat. Nálunk ez már úgy 5-6 hetes kortól megy. Most 8 hetes és pár napja hasonló időpontokban kér enni (pl: hajnal 3 körül, aztán reggel 7 körül utánna játék és kicsi alvás, 11 körül a következő, aztán séta és nagy alvás a kocsiban ha jó az idő, három körül megint szopi és játék kicsi alvással, 7 körül fürdés, szopi és nagy alvás, éjszaka 11 körül szopi és alvás). Persze van amikor felrúgja és újra kell pár nap mire visszaáll a dolog, de én már nem parázok annyit rajta. Ha éhes enni kér és adok neki. Én sem mindig ugyanakkor vagyok éhes.

Szóval 2 hónaposan már lehet napirend, de mindenki mást ért alatt, és baba függő is szerintem. Nagyon ne parázz rajta!

2012. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sokáig csak 2 órán át tudott ébren lenni, még félévesen is, így nagyon nehéz volt napirend szempontjából. Ugyanis mindig bekavart, hogy sosem ugyanakkor ébredt reggel. Ha 6-kor kelt, akkor 8-kor álmos volt, ha 7-kor, akkor meg 9-kor aludt el újra...

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, már láttam a fényt az alagút végén.:D 9 hónapos korára már csak reggel-este evett tápszert, és kb. ugyanakkor (8-9 között) ébredt reggel, így azóta van napirendünk. Szóval nála későn jött ez az időszak.

2012. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
most megnyugodtam. ilyenünk van nekünk is, csak a tanácsadáson minden anyuka ugy magyarázza a napirendet, hogy azt hittem percre pontosan megy ez náluk. de akkor valószínűleg egy kicsit túloztak.
2012. jan. 11. 13:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok anyuka szeretné ha a napirend azt jelentené, hogy a gyerek 6:50-kor kel, 7-kor eszik, 1,5órát játszik,1.5órát alszik, ébred, eszik, játszik,alszik,ébred,eszik,játszik,alszik. Este 7-kor fürdetés, 7:22-kor mélyen alszik a baba, reggelig. De hát...ez nem így van:-)))

Nálunk speciel összevissza. Nincs napirend. Volt, de egyszer beeg lett, borult minden, és így is maradt. Ébred amikor ébred, eszik amikor éhes, vagy, hogy 5 órán kersztül nem kér enni, van, hogy 3x is alszik egy nap, vagy hogy csak 1x. Van, hogy csak ölben van, van hogy észre sem veszem, hogy van egy gyerekem egész nap síri csendben játszik egyedül. Katasztrófálisnak tűnhet azoknak, akik szuperül csinálják, és perce pontosan tudják mit mi fog követni:-) Emelem kalapom előttük.

7 hónapos kisfiú anyukája

2012. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
beeg=beteg, nem béget senki.
2012. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!