Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rosszul viselem a...

Nagyon rosszul viselem a kislányom etetését, hogyan legyek lazább, mert már nagyon kikészülök.10 hónapos múlt, adjatok valami nyugtató tanácsot anyukák?

Figyelt kérdés

minden etetés előtt görcsben van a gyomrom, hogy vajon most mennyit fog enni az én kislányom.

Már nagyon nehéz ebben lenni hónapok óta, úgy érzem, kezdek nagyon belefáradni, holott a józan eszemmel tudom, hogy ezt igenis lehet orvosolni.

Nem lehetek ennyire buta, lesznek még ennél nagyobb gondok is, mintsem kislányom etetése.

Mert keveseket eszik és olyan pici baba, 10 hónapos múlt 28-án és még csak 7,8kg.

:(

néha tök jól eszik, több esetben meg nem eszik, keveset egyszerre.

Nincs baja, vizelete rendben van.


minden napom ezzel telik..

más nem volt ilyen cipőben?


2012. jan. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Bizony!

Nekem a nagyobbik fiam volt dettó ugyanilyen! Már etetés előtt fél órával azon agyaltam mennyit fog enni, hogyan vegyem rá stb... 1 évesen étvágy fokozót is kapott de az sem segített, a mai napig madárcsontú és csak a jobb napokon eszik meg egy tányér ételt rendesen...

Én is próbáltam nem görcsölni rajta de nem ment, csak 2 éves korától nem húzom fel magam rajta, ha kérdezem eszik-e és azt mondja nem akkor hagyom nem erőltetem... A lényeg, hogy EGÉSZSÉGES, ő ilyen fajta!

2012. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam is keveset evett pici korától. Gazdaságos gyerek volt egy üveg bébiétel két ebédre elég volt neki:( Mikor elindult elkezdett fogyni, 1 évesen 8,7 kg volt. Később csak úgy tudtam megetetni, hogy betettem neki egy mesét és amíg bámulta a tv-t észre sem vette, hogy megetettem, vagy szaladgáltam kanállal meg tányérral a kezemben utána a lakásban, kész cirkusz volt. 8 éves, ha nagyon felöltözik talán van 20 kiló is:(
2012. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 hósan teljesen jó a súlya, nem kell dundinak lennie.Egy 10 hós baba már úgyis jön-megy, pakol, tehát lemozogja a kalóriákat.Az én lányom pl nov közepe óta 30 dekát hízott, mondjuk ő most lett egy éves.

Ha nem eszik egyszerre sokat az nem baj, majd eszik még ha éhes lesz.Adj neki étkezések között babakekszet vagy babapiskótát rágcsálni.Esetleg a foga miatt is lehet étvágytalanabb.Ha azt gyanítod, hogy állhat a foga a háttérben akkor adj neki napi 3*5 chamomilla vulgaris golyócskát feloldva egy korty vízben.Ez megnyugtatja és valószínűleg meghozza az étvágyát.

Az egyik ismerősöm fia 2 éves múlt novemberben és csak 12 kiló.A bölcsiben elkezdett rendesen kajálni, de itthon alig eszik.Mindig is rossz evő volt, de a bölcsi rendbe tette, úgyhogy ne aggódj, nem fog éhen halni a babád:)

2012. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

9 és fél hós a fiam, ő mondjuk nagyobb súlyú, de én tiszta stresszben vagyok, mi lesz jövőhéten a mérésen. Ugyanígy vagyok, mint te.

Biztos lehurrognak, de már annyira bosszantott a nem evés, hogy babytévét benyomom és úgy kezdjük. Tudom, hozzászokhat, de egyszerűen már nem bírtam.

Esetleg ritkítani az etetéseket? Napi hányszor eszik? Én fiam ötször, most azt mondták, próbáljam meg négyszer (őszintén szólva azt se tudom, melyik étkezést próbáljam akkor kihagyni).

2012. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

babytévé? az mi?


hát, nálunk is van egy trükk, reklám :)


napi ötször eszik, van, hogy van egy hatodik is, amikor éppen nem evett eleget.

Én már félek a fogzástól, mert még egy foga sincs, de ha jön, és nem lesz étvágya, akkor tuti nem lesz még 8 kg. sem egy évesen.

Amúgy már jár, ma éppen tologatta a széket, ment után, és néztem, olyan kis vékonyka lába van, pedig a combja picit hurkás, de mégis. Nagyon szeretem, olyan édi-bédi, de ez az etetés nekem a legrosszabb a gyereknevelésben.

Amikor megeszik 200 ml-t én vagyok a világ legboldogabb embere. egy óra múlva már görcs és stressz a következő etetés miatt.

Nem akarok így élni még hónapokig :(

2012. jan. 4. 16:25
 6/43 anonim ***** válasza:

nekem sírógörcsöm van már:((((


én kérdezem

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

utolsó, válaszoltam a másikban.

hidd el, nekem is az van, én mindent bevetek már

nekem fontos, hogy kapjon tejpépet, sinlcot sehogysem eszi, pedig állítólag a babák imádják.

tejpépet két napig megeszi, utána már nem. akkor van más, aztán visszatérek, megint megeszi és így tovább.

én keverek gabonapépeket a gyümijébe, sinlacot a főzelékébe

kecskemétit adok én is, most akciós is lesz az auchanban

199 Ft.

de én is főzök neki az elmúlt két hét óta, és nagyon jól esik főzni neki, a brokkolifőzelékemet imádja, eddig csak ezt eszi meg.

2012. jan. 4. 16:46
 8/43 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tök hasonló a mi történetünk, este leírom, mert most lehetetlen...

2012. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Ha ettől kétségbe vagy esve, akkor nekem is kétségbe kell esnem.

Lányom elmúlt 9 hónapos és alig 7 kiló.

Folyton mozgásban van, 2 hete jött ki az első 2 foga.

Én is sokat idegeskedtem az etetés miatt. Már nem főzök neki, mert felesleges pepecselés, úgysem eszi meg.

Bébi ételeket kap és eszik amennyi jól esik neki.

Tápszerből még mindig csak 150ml-ket eszik egyszerre, a doboz szerint 260-at kellene. A tejpépet imádja, ha már végkép nem akar enni, akkor azt adok neki. Abba tépdesek egy kis zsemle belsőt és keverek hozzá gyümölcs joghurtot, vagy gyümölcsös bébiételt. Na ebből a trutyiból aztán megeszik egyszerre 250g-ot is. :)

Annyit mondott erre a gyerekorvos, hogy amíg nincs súlyvesztés, addig nincs sok okom aggódni. Nem kell egy 9-10 hónapos gyereknek gurulni.

2012. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
Vidd el két-három órát sétálni, a levegő kiszívja és megéhezik.
2012. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!